Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

post-122185-0-75373100-1435941527_thumb.jpg

 

ενα κλικ πανω το ρευμα. μεχρι στιγμης σταθερος σε ibt και occt.

 

Αν αντιμετωπισω το προβλημα που εχω για να ειμαι σταθερος σε prime95 στα 5.0 οπου παγωνει το Pc (μονο στο prime) τοτε θα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. δεν ειναι απο ρευμα...κατι αλλο παιζει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Multicorecpu καλη η μητρικη δεν λεω για τα λεφτα της προσφορας αλλα μαθημενος σε asus τωρα μου φαινεται οτι ειναι παλουκι το κλοκαρισμα ειδικα με intel και gigabyte.δεν εχει βεβαια M2 θυρες και μπλα μπλα μπλα αλλα σιγα τα αυγα.


Ο 4790Κ ειναι στα 4.6ghz.

Ο B55 το βλεπετε.

Η καρτα ειναι ιδια :P

55_VS_4790_K_3_D_MARK_11.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικε Λαε

ΝΑΙ στην ταχυτητα.

ΟΧΙ στις Θερμοκρασιες.

 

Κατα την ομιλια του Τσιπρα παρτε και το bench και πειτε κανενας ανθρωπος πως τις βλεπει τις θερμοκρασιες γιατι εγω δεν τις βλεπω καλα.

p.s. αμα φιλοτιμηθει να ανεβει η φωτο.

post-164700-0-57314200-1435950310_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικε Λαε

ΝΑΙ στην ταχυτητα.

ΟΧΙ στις Θερμοκρασιες.

 

Κατα την ομιλια του Τσιπρα παρτε και το bench και πειτε κανενας ανθρωπος πως τις βλεπει τις θερμοκρασιες γιατι εγω δεν τις βλεπω καλα.

p.s. αμα φιλοτιμηθει να ανεβει η φωτο.

80 max? Τι ψυξη εχεις? Αυτες οι θερμοκρασιες ειναι στα 4Ghz 4,6Ghz που φαινονται στο OCCT?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτες ειναι οπως βλεπεις στο occt.

οτι βλεπεις στην εικονα ετσι ειναι,στα 4.6.

ψυχτρα ειναι η nepton 280L.

βεβαια το θεματακι που εχω ειναι οτι ειναι τοσα τα ρευματα που πρεπει να πειραξεις στουν intel που εχω χασει τον μπουσουλα.και το αλλο θεμα ειναι οτι με το llc στο turbo και ρευμα 1.25 αυτο δινει 1.29 ποσο ειναι.οτι και να βαλω στο llc αυτο δινει παραπανω παντα.οτι ναναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanos1972 με κάλυψες ;). AETOLOFITIS πάγωμα έχω αντιμετωπίσει εγώ και είναι πολύ σπαστικό, από όσο διάβασα για αυτό ευθύνονται συνήθως οι drivers της amd, ωστόσο πάγωμα συμβαίνει και στα intel μηχανήματα άγνωστο γιατί. Εμένα το πάγωμα λύθηκε με απεγκατάσταση με ddu των drivers της κάρτας και πέρασμα νέων, μετά από μιάμιση ώρα prime95 blend 0 κολλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.7 όσο τρέχω το cinebench σε stock ρεύμα.

attachicon.gif2.png

Στα 4 ο 8350 με στοκ 1,247 βγάζει 644 για δες και στα 5 που βγάζει 806 με 1,5 και πεσμου τα έχεις τα νούμερα αυτά?

 

1276836.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν το ανέφερα για να μου αποδείξει κάτι αφού το ξέρω ότι δεν τα έχει αυτά τα νούμερα με την καμιά!

Δεν σχολιάζω ποτέ κάτι τέτοια αλλά είχα να μπω 2 μέρες εδώ μέσα και δεν άντεξα με αυτά που διάβαζα άλλο!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το ρευμα σου εχεις πολυ καλες θερμοκρασιες. πιο κατω δεν ειναι σταθερο?

πιο κατω για τα 4.6 οχι δεν ειναι σταθερο.βεβαια αυτο με το llc να δω πως θα στρωσω γιατι 1.25 δινω bios και σε καποια φαση εδινε τοσο και ηταν σταθερο.

θεωρητικα ποιο ειναι το max safe ρευμα αυτου του επεξεργαστη?γιατι αλλοι λενε 1.40 και αλλοι 1.35.

καλες temps ε?μαλιστα.αντε,να και κατι ευχαριστο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...