Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1771

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Χεχε το ''στοκ'' του 4790Κ σε εμενα ειναι 1.304.

Σορρυ auto ηθελα να πω.:P

Gigabyte έχεις; Πολύ είναι ;) άρχισε να κατεβάζει γιατί ή θερμοκρασία από εκεί και πάνω εκτοξεύεται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να φορολογηθούν τα golden fx chips δεν εξηγείται αλλιώς :D. Thanos1972 ποια gigabyte έχεις για τον i7 ; 

Αντί να μας δώσουν φοροαπαλλαγή επειδή καίμε λιγότερο ρεύμα εσύ λές να φορολογηθούμε χαχαχαχα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε ένα με στοκ ρεύμα, στο cinebench μια χαρά τα πάει, όταν τρέχω blend prime 95 βγάζει illegal sumout σε έναν από τους 4 πυρήνες, για αυτό το ρεύμα που παίζω σταθερός στα 4.5 είναι το 1.404-1.416-1.428 λόγω llc. Το στοκ ρεύμα το έδωσα μέσω ai suite, χαμήλωσα το 1.404 στα 1.275 και λόγω llc high πάει 1.284. Μήπως alldaynews σου είναι σταθερός στο intelburn test και όχι στο prime95 με αυτό το ρεύμα στα 4.5 ; Δεν νομίζω να πέρναγε 1 ώρα prime blend, είναι πιο απαιτητικό, μπορεί να είναι και ιδέα μου.

post-297338-0-53572500-1435922007_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω προτεινω να αφησετε τα Overclock για τωρα το καλοκαιρι και να ξεκινησετε παλι αργοτερα οταν πιασει το κρυο ετσι οπως πανε τα πραγματα :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω προτεινω να αφησετε τα Overclock για τωρα το καλοκαιρι και να ξεκινησετε παλι αργοτερα οταν πιασει το κρυο ετσι οπως πανε τα πραγματα :D

Μπα δεν παιζει προβλημα βαζουμε τα aircondition στα φουλ και δινουμε πονο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει να έχει ζέστη, η ώρα περνάει πολύ καλύτερα με το oc, απλά θα παίζουμε σε χαμηλότερα ρολόγια από ότι το χειμώνα. Τώρα παίζω 4.5 με 59 βαθμούς μαξ, δεν το ρίχνω με καμία περίπτωση το oc, θέλω να παίζω bf4 αλλιώς δεν γίνεται :P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο stress test και να κάνεις στις μνήμες με memtest δεν είναι σίγουρο ότι θα δείξει error, εμένα με μάπα oc στις μνήμες σε 2ωρο δεν έβγαλε ούτε ένα error, τι να πω. Οι μνήμες είναι το πιο δύσκολο πράγμα για κλοκάρισμα γιατί δεν ξέρεις αν θα είναι σταθερές, καλό είναι να προτιμώνται εξαρχής μνήμες υψηλών συχνοτήτων αν το μηχάνημα προορίζεται για oc για να αποφευχθεί όλη η διαδικασία με το overclock στις μνήμες. Τούμπανο μητρική για τα λεφτά της thanos και έχει και καλά features.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο stress test και να κάνεις στις μνήμες με memtest δεν είναι σίγουρο ότι θα δείξει error, εμένα με μάπα oc στις μνήμες σε 2ωρο δεν έβγαλε ούτε ένα error, τι να πω. Οι μνήμες είναι το πιο δύσκολο πράγμα για κλοκάρισμα γιατί δεν ξέρεις αν θα είναι σταθερές, καλό είναι να προτιμώνται εξαρχής μνήμες υψηλών συχνοτήτων αν το μηχάνημα προορίζεται για oc για να αποφευχθεί όλη η διαδικασία με το overclock στις μνήμες.

Ατιμο πράμα οι μνήμες άτιμο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...