Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>μα μα μα .κοιτα πως ανεβάζει θερμοκρασία.με την "θερμαστρα" πιο άνετος ημουν.εδω σε cine bench βλεπω απο εκει που ειναι 60 βαθμούς σε ενα δευτερόλεπτο παει 65 μετα 70.....τι spikes ειναι αυτα????και απο watt μην μιλήσω ε?μια 300αρα το wattομετρο τα έδειξε.θα μου πεις 4.7 τον εχεις ρε φιλε τι περιμένεις.περιμενα να δω θαύματα σύμφωνα με το marketing και το πλασάρισμα που πέφτει.(και εδω μεσα). τι βλάκας ειμαι ρε #$>¥$$ μου.</p>

Γιατι διαφορα στα watt μιλαμε; Στα 4.7 δεν τον ειχες και τον fx;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο βασικα που τον ποναει τον Θανο ειναι οτι δυστηχως η μεταβαση εγινε σε κακη χρονικη στιγμη.

 

Οσο σκεφτομαι οτι πριν κατι μηνες εβρισκες τον i7 με 310 και 315ευρω και τωρα σε γνωστα μαγαζια βρισκεται στα 380-400ευρω οσο να ναι ποναει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο βασικα που τον ποναει τον Θανο ειναι οτι δυστηχως η μεταβαση εγινε σε κακη χρονικη στιγμη.

 

Οσο σκεφτομαι οτι πριν κατι μηνες εβρισκες τον i7 με 310 και 315ευρω και τωρα σε γνωστα μαγαζια βρισκεται στα 380-400ευρω οσο να ναι ποναει.

Δεν νομιζω οτι τον συγκεκριμενο τον πονανε τα 60-70 ευρω. Απλα εκανε μια δοκιμη και πολυ καλα εκανε για να εχει πιο σφαιρικη αποψη, Ασχετα αν αξιζε η οχι εγω περιμενω την γνωμη του παντως απο καποιον που ξερω πως ειναι αντικειμενικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι διαφορα στα watt μιλαμε; Στα 4.7 δεν τον ειχες και τον fx;

Στα ιδια watt ειναι.με 1.41 στα 4.7 ηταν ο 8350,με 1.30 στα 4,7 και ο μπλε.(μην σου πω οτι ο 8350 ηταν ελαχιστα πιο λιγο).

 

δυστυχώς έπεσες και εσύ θύμα των fanboy και έκανες την χειρότερη αλλαγή που θα μπορούσες να κάνεις.

όντως οι intel καίνε πάρα πολύ ρεύμα(ασχέτως αν το καλύπτουν όλοι αυτό) και είναι πολύ ποιο θερμοί από AMD.

fanboy θυμα δεν επεσα.θυμα του μαρκετινγκ επεσα.πως την πατησα ετσι.ειχα παρει την μητρικη και καλα σε προσφορα πριν την ολη κατασταση και μετα λεω,να παρω τωρα τον καλο επεξεργαστη μην παμε στην δραχμη και μου μεινει μετα η μητρικη στον %$#@$%. αλλα οκ.απλα μην ξανακουσω απο καποιους εδω μεσα οι amd ετσι και οι amd αλλιως.

Αυτο βασικα που τον ποναει τον Θανο ειναι οτι δυστηχως η μεταβαση εγινε σε κακη χρονικη στιγμη.

 

Οσο σκεφτομαι οτι πριν κατι μηνες εβρισκες τον i7 με 310 και 315ευρω και τωρα σε γνωστα μαγαζια βρισκεται στα 380-400ευρω οσο να ναι ποναει.

ποσο τον εβρισκες??????μαζι με την μητρικη απο το παραθυρο και ξανα στον 8350.370κατι εδωσα.

 

strom ο phenomακος στο κουτακι του.δεν τον πουλαω με τιποτα.καποια στιγμη θα τον στησω οπως ηταν τοτε ολα μαζι.

Δεν νομιζω οτι τον συγκεκριμενο τον πονανε τα 60-70 ευρω. Απλα εκανε μια δοκιμη και πολυ καλα εκανε για να εχει πιο σφαιρικη αποψη, Ασχετα αν αξιζε η οχι εγω περιμενω την γνωμη του παντως απο καποιον που ξερω πως ειναι αντικειμενικος

Σιγα βρε που δεν με πονανε τα 60-70 euros.εισαι τρελος?μονο βραδινα κανω για να παιρνω το παραπανω νυχτοκαμματο στα 31 μου....

 

κατσε να το στρωσω λιγο το μηχανημα και θα μπουνε και τα benches.

(με την κολομητρικη αναγκαστικα και εκοψα το κουτι γιατι δεν εμπαινε το bracket για intel.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κλοκάρονται και στα 10 ghz οι amd,αν έχουν χειρότερες επιδόσεις απο τους stock intel τι να τους κάνω.

Πάντως και κάποιοι με Intel άλλα λένε αλλα μην μπούμε σ`αυτή την κουβέντα και από εδώ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το γεγονός είναι οτι οι intel κλοκάρονται καλύτερα απο τους amd ανα watt.Aς δοκιμάσει κάποιος με 8350 να τον παει στα 4.7 με stock ρεύματα οπως μπορούν οι i5 και ι7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλοκάρονται με λιγότερο ρεύμα οι intel, εγώ δεν ξέρω κανέναν haswell να πηγαίνει με στοκ ρεύμα στα 4.7. Φίλος με 4690k πρόσφατα δοκίμασε με z97 pro gamer να παίξει στα 4 ghz με το στοκ ρεύμα που του είναι το 1.012 και του πέταγε error στο aida 64, το οποίο σημαίνει πως ήθελε λίγο παραπάνω ρεύμα. Εδώ δεν έχει ο 4690k του τα 4 ghz με στοκ, θα έχει τα 4.7 με στοκ ; Μην λέμε ότι θέλουμε, πραγματικά, δεν είναι τα πάντα intel, έχει και η amd μια πολύ καλή θέση με τους fx 83xx, οι οποίο ακόμα και σήμερα είναι τέρατα δύναμης και με πολύ καλή τιμή. Ο a8 6600k που έχω θα μείνει μέχρι να λιώσει, δεν πρόκειται να φύγει από το pc μου ποτέ, amd ftw ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλοκάρονται με λιγότερο ρεύμα οι intel, εγώ δεν ξέρω κανέναν haswell να πηγαίνει με στοκ ρεύμα στα 4.7.

Και εγώ θέλω να το δω αυτό!

 

Pic or it didn't happen!

 

Γιατί μερικοί απλά ψοφάν για flame wars απο ότι φαίνεται...

Αντί να είμαστε όλοι ενωμένοι, είναι "εγώ την έχω ... πιο ψηλά κλοκαρισμένη" :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλοκάρονται με λιγότερο ρεύμα οι intel, εγώ δεν ξέρω κανέναν haswell να πηγαίνει με στοκ ρεύμα στα 4.7. Φίλος με 4690k πρόσφατα δοκίμασε με z97 pro gamer να παίξει στα 4 ghz με το στοκ ρεύμα που του είναι το 1.012 και του πέταγε error στο aida 64, το οποίο σημαίνει πως ήθελε λίγο παραπάνω ρεύμα. Εδώ δεν έχει ο 4690k του τα 4 ghz με στοκ, θα έχει τα 4.7 με στοκ ; Μην λέμε ότι θέλουμε, πραγματικά, δεν είναι τα πάντα intel, έχει και η amd μια πολύ καλή θέση με τους fx 83xx, οι οποίο ακόμα και σήμερα είναι τέρατα δύναμης και με πολύ καλή τιμή.

Ο δικός μου μόνιμα τρέχει σε 4.5 και τον πάω  μέχρι 4.8 με stock ρευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...