Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1771

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Τα πιο τζαμπα λεφτα που εδωσα ποτε.εαν πεινασουμε,τον intel θα τρωω...αει στα διαλα.ουτε pins δεν εχει για οδοντογλυφιδες.

 

Καπως ετσι σκεφτηκα και εγω Thano...... τωρα περιμενω τα Zen. Αν ειναι τοσο καλα οσο ακουω/διαβαζω γυριζω πισω AMD χωρις δευτερη κουβεντα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιο τζαμπα λεφτα που εδωσα ποτε.εαν πεινασουμε,τον intel θα τρωω...αει στα διαλα.ουτε pins δεν εχει για οδοντογλυφιδες.

You've got RED blood running through your veins mate! Είπαμε είσαι AMDακιας!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>μα μα μα .κοιτα πως ανεβάζει θερμοκρασία.με την "θερμαστρα" πιο άνετος ημουν.εδω σε cine bench βλεπω απο εκει που ειναι 60 βαθμούς σε ενα δευτερόλεπτο παει 65 μετα 70.....τι spikes ειναι αυτα????και απο watt μην μιλήσω ε?μια 300αρα το wattομετρο τα έδειξε.θα μου πεις 4.7 τον εχεις ρε φιλε τι περιμένεις.περιμενα να δω θαύματα σύμφωνα με το marketing και το πλασάρισμα που πέφτει.(και εδω μεσα). τι βλάκας ειμαι ρε #$>¥$$ μου.</p>

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>δεν κανω rendering για να ξερω ουτε γενικοτερα βαριές δουλειές.μιλαω για καθημερινή χρήση ως τωρα (χθες το βραδυ τον έβαλα και ακομη σεταρισμα ειμαι) και λιγο καποια benches.αλλα αυτο που λεω ειναι οτι και καταναλώνει οταν τον ανεβάζεις και απο θερμοκρασίες δεν τον βλεπω καλα.αντε ας σταματήσω να κράζω και ας τον δω ύστερα απο ψάξιμο τι θα κανει. (θα βαλω τον ξεκλείδωτο phenom b55 επανω και να παει να .......)</p>

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω storm δεν έχω ούτε τον έναν ούτε τον άλλον cpu, φίλος πρόσφατα αγόρασε fx 8320 από i5 4570 και έχει πάθει πλάκα με το τι κάνει σε multitasking. Τώρα να σου πω με τον i7 δεν ξέρω τι παίζει, σε ipc πάντως ξέρω πως ένας fx 83xx πρέπει να είναι στα 5 ghz για να αντιμετωπίσει στα ίσα 4770k. Μακάρι να έχεις δίκιο για το multitasking, αν και νομίζω το αντίθετο :o.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα έχουν διαφορές στο ipc αλλά όταν βάλεις σοβαρά προγράμματα που θέλουν πυρήνες εκεί υπάρχει μονάχα 1 επεξεργαστής, ο 8350.

Ναι θα τον ανεβάσεις κοντά στα 5 για να τους δώσεις το επιπλέον που λείπει αλλά τότε θα σπέρνει ακόμη περισσότερο!

 

http://hwbot.org/submission/2600738_storm1978_pcmark_vantage_fx_8350_20247_marksΓια δες αυτό και πές μου ο 8350 στα 5 και ο 5960Χ στα 4.5 και είναι σχετικά κοντά αλλά από χρηματικής άποψης άντε ψάξτον. Αυτό εννοώ! Και ναι είναι ο δικός μου 8350.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτά του όντως είναι τ έ ρ α ας, storm ωραίος ;). Δηλαδή αυτό σημαίνει πως εγώ με τον a8 6600k κάνω καλύτερο multitasking από i3 haswell και ειδικά τώρα που τον έχω στα 4.5 ghz :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CHALLENGER 2015 DIV IV ROUND 2  ΤΕΛΟΣ

http://oc-esports.io/#!/round/roadtopro_challenger_season1_division4_round2  τελος και αυτο !!

προσωπικα στη 7Η ΘΕΣΗ χαλια δηλαδη και δε με βοηθησε καθολου η μητρικη !!

αλλα μετραμε 7- 8 και 10 θεση  ενα μπραβο στα παιδια  και στη ομαδα μας τη ΗΟΤ !!

δεν πειραζει προχωραμε μπροστα !!

 

attachicon.gifGGGGG.JPG

 

Εγώ να πω την αλήθεια δεν το προσπάθησα αρκετά αυτή την φορά και ζητάω συγνώμη από την ομάδα

Τότε σε πέρνει να την ανεβάσεις στα 1260/1550 και να αλλάξεις λίγο το fan setting αν δεν το έκανες ήδη!

είναι στο νεράκι η κάρτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς έπεσες και εσύ θύμα των fanboy και έκανες την χειρότερη αλλαγή που θα μπορούσες να κάνεις.

όντως οι intel καίνε πάρα πολύ ρεύμα(ασχέτως αν το καλύπτουν όλοι αυτό) και είναι πολύ ποιο θερμοί από AMD.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...