Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα ο 4790κ bootαρει και στα 5.2 και βγαζει και καποια απλα bench,cinebench μου βγαζει στα 5ghz με 1.4 vcore ομως δεν τον stressαρω ουτε για πλακα με τετοιο ρευμα και αεροψυκτρα..Και στους fx παντως δεν πανε ολα τα κομματια 5+ghz αλλα και αυτα που πανε συνηθως το κανουν με ρευματα που λογο αρχιτεκτονικης ειναι απαγορευμενα για τους intel.Εγω απογοητευση πηρα μονο απο τον 4770 που μουλαρωνε στα 4.3ghz και αυτα για να τα πιασει εβραζε,με τον 4790 δεν εχω κανενα παραπονο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cliobaccarra δώσε ανεβαίνει σίγουρα κι`αλλο

 

Το cpu ανεβαινει σιγουρα, απλα θελει και αλλο ρευμα και μενω απο ψυξη!!! Προς το παρον τον ξεζουμιζω οσο μπορω κοντα στα 5ghz να δω ποσο μπορει να δωσει cinebench. Εσυ εισαι σταθερος εκει; Χαμηλο score βλεπω σχετικα μηπως εχεις throtle;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@cliobaccarra δώσε ανεβαίνει σίγουρα κι`αλλο

 

bench_zps1qfaipys.jpg

τ

 

εγω τα 800-802  τα περναω οριακα  κοντα στα 5.0 με fsb στα 232Χ 21.5  με NB  και ΗΤ  στα 2550 και τις μνημες στα 2164

 

post-238528-0-61355500-1435100625_thumb.jpg

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνει και άλλο το μοτέρ!!!!

attachicon.gifUntitled.png

  

@cliobaccarra δώσε ανεβαίνει σίγουρα κι`αλλο

 

bench_zps1qfaipys.jpg

  

τ

 

εγω τα 800-802  τα περναω οριακα  κοντα στα 5.0 με fsb στα 232Χ 21.5  με NB  και ΗΤ  στα 2550 και τις μνημες στα 2164

 

attachicon.gifnm ,mnmk.JPG

 

Δωστε γκαζι παιδες!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το cpu ανεβαινει σιγουρα, απλα θελει και αλλο ρευμα και μενω απο ψυξη!!! Προς το παρον τον ξεζουμιζω οσο μπορω κοντα στα 5ghz να δω ποσο μπορει να δωσει cinebench. Εσυ εισαι σταθερος εκει; Χαμηλο score βλεπω σχετικα μηπως εχεις throtle;

Το πιο πιθανό να θέλει κι`αλλο ρεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε και το ht link speed να βρίσκεται πιο κοντά στα 2600 allday.Εδίνε καλύτερα score σε μένα...

γενικα  εχω κανει απειρα run ο συνδιασμος του fsb ψηλα στο θεο με μια ρυθμιση κοντα στο 2550 ht +nb πακετο  εχει τα καλυτερα σκορ παντα

αρκει να μπορει να παιξει η εκαστοτε μητρικη ψηλα το fsb γυρω στα 250 -260 αμα κανει  σταθερος εκει ζαχαρη ειναι!

γιατι θελει ρευμα εκει extra  και στο cpu και στο nb με ψαξιμο παντα αναλογα και τι θα ζητησει το εκαστοτε setup δε υπαρχει στανταρ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα δοκιμές γιοκ λόγω του ότι θα είναι δύσκολη μέρα αύριο όμως θα πέσει πολύ δοκιμή.Το ανώτερο μου είναι 836 στα 5,3 με ρεύμα ένα 1,58

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα  εχω κανει απειρα run ο συνδιασμος του fsb ψηλα στο θεο με μια ρυθμιση κοντα στο 2550 ht +nb πακετο  εχει τα καλυτερα σκορ παντα

αρκει να μπορει να παιξει η εκαστοτε μητρικη ψηλα το fsb γυρω στα 250 -260 αμα κανει  σταθερος εκει ζαχαρη ειναι!

γιατι θελει ρευμα εκει extra  και στο cpu και στο nb με ψαξιμο παντα αναλογα και τι θα ζητησει το εκαστοτε setup δε υπαρχει στανταρ 

Εχεις δει καμια διαφορα ανεβαζοντας το nb πανω απο 1.20;

alldaynews μολις τωρα παρατηρησα τα timmings στις μνημες σου, δεν κατεβαινουν αλλο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχεις δει καμια διαφορα ανεβαζοντας το nb πανω απο 1.20;

alldaynews μολις τωρα παρατηρησα τα timmings στις μνημες σου, δεν κατεβαινουν αλλο;για πανω αποπ

συνηθως για  τα 230  παιζω 1.20  για τα 250 παιζω 1.25  

 

τωρα για  καταταξη μαχ fsb  για τα 300 επαιξα 1.30

 

http://hwbot.org/submission/2884972_ultraex2005_reference_clock_990fx_extreme4_300_mhz

 

για τα 350 επαιξα  1.35  

http://hwbot.org/submission/2394232_ultraex2005_reference_clock_m5a99fx_pro_350_mhz

 

και για τα 370 επαιξα 1.4  με Gigabyte 990XA-UD3  το καλυτερο μου fsb εως τωρα !!!!

http://hwbot.org/submission/2548929_ultraex2005_reference_clock_990xa_ud3_369.98_mhz

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...