Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eνα cinebench και απο μενα με cool and quiet enable στα 5ghz. Με λιγο tweak βγαζει μεχρι 811 αλλα δεν αξιζει ιδιαιτερα.

attachicon.gif9370.jpg

Πόσο είναι το ανώτερο oc που του έχεις κάνει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο είναι το ανώτερο oc που του έχεις κάνει?

bootaro μεχρι 5270 αλλα δεν μπορω να κρατησω τις θερμοκρασιες για κανεναν λογο σε test. Μεχρι 5080 ειμαι σταθερος απο εκει και περα crasharo σε test γιατι περναω τους 62.

 

Φαντασου με 1.58 vcore φτανω temp limit σε 30 sec

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη καργαρεις πολυ το ht μονο του

 

1)μη καργαρεις πολυ το ΗΤ μονο του σε κοβει 

2)παιξε με ψηλο fsb και κοιτα να παιζουν μαζι ΝΒ ΗΤ οσο πιο κοντα

3)αμα ειχα τη μητρικη σου 17+θα ειχα

4) παρε καμμια μνημη της προκοπης πεσανε οι τιμες !!

 

πχ 

attachicon.gifmultihttscale.jpg

Thanks Ultraex, θα τα πειράξω λιγάκι όταν προλάβω επιτέλους, όσο για τις μνήμες, αυτές αλλαγή εν καιρώ δυστυχώς γιατί ρευστό ούτε για δείγμα...

bootaro μεχρι 5270 αλλα δεν μπορω να κρατησω τις θερμοκρασιες για κανεναν λογο σε test. Μεχρι 5080 ειμαι σταθερος απο εκει και περα crasharo σε test γιατι περναω τους 62.

 

Φαντασου με 1.58 vcore φτανω temp limit σε 30 sec

βάλε έναν καλό 14άρι να βαράει από πίσω τα vrm με μόντα, θα σου κάνει δουλειά!

Εγώ με τον 8320 και την 990ΧΑ-UD3 που έβραζε με 1.6v και τον επεξεργαστή στα 5.26ghz είχα έναν ανεμιστήρα δαπέδου κολλημένο πάνω στην μητρική στο φούλ! Έριχνε 6 βαθμούς τα vrm οπότε ούτε γάτα ούτε ζημιά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Ultraex, θα τα πειράξω λιγάκι όταν προλάβω επιτέλους, όσο για τις μνήμες, αυτές αλλαγή εν καιρώ δυστυχώς γιατί ρευστό ούτε για δείγμα...

βάλε έναν καλό 14άρι να βαράει από πίσω τα vrm με μόντα, θα σου κάνει δουλειά!

Εγώ με τον 8320 και την 990ΧΑ-UD3 που έβραζε με 1.6v και τον επεξεργαστή στα 5.26ghz είχα έναν ανεμιστήρα δαπέδου κολλημένο πάνω στην μητρική στο φούλ! Έριχνε 6 βαθμούς τα vrm οπότε ούτε γάτα ούτε ζημιά.

χμμμ.μαλιστα μαλιστα.ετσι τα βγαζεις τα σκορ αγοριμ εσυ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμώτο δεν μπορώ να βάλω νεράκι στα vrm γιατι φαντάζομαι τα 5.6 στο 1,6 θα βγαίναν πιο άνετα

 

 

Άλλοι έχουν φρακάρει στα 4,9ghz και άλλοι μιλάνε για τα 5,6ghz... :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να έρθει η gpu να δω που θα χρονίζεται (αν κάτσει καλλό κομμάτι) γιατί η 780ti πήγαινε αρκετά ψηλά αν και δεν είχε και καλό asic quality!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά και ο 4790K (μέτριο προς καλό κομμάτι θα έλεγα) καλά μου κάθησε 4,8ghz full stable (1.33vcore) και bencharo και στα 4,9ghz.Από εκεί και πάνω λες και βαράει σε τοίχο είναι...Στα 5,0 απλά bootarei μόνο και βγάζω κανά screen από cpuz (bench δεν βγάζει για κανένα λόγο).Βέβαια τα νούμερα 5,0+/5,6+ που παίζεις εσύ απλά η Intel δεν τα κατέχει ότι chip και να σου κάτσει.Σε αυτό την παραδέχομαι την Amd ως πρώην κάτοχος 8350 (μέχρι 5,1 τον είχα φτάσει για bencharisma).Μακαρι να βγάλει κάτι καλό τώρα με τους zen!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...