Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ multi, ρεύμα και llc πείραξα και έτρεξα και prime95 να δω αν είναι σταθερός, για τα 4.5 ghz που είπα παραπάνω ότι βγάζει 1.90. Θα ανεβάσω και screenshot κάποια στιγμή, ωστόσο ψιλοβαριέμαι την διαδικασία, μιας και δεν με επείγει μια τέτοια δοκιμή ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πιθανότητα να τρολλάρει λέγοντας ότι έχει 8370 στα 5.5ghz χωρίς εικόνα, με 23 ποστς? :)

Και την 390X που βγαινει την Τριτη; Μπα εδω την Δευτερα εχει λαικη την Τριτη δεν ξερω που.....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βιαζομαι καθολου μπορω να πω  :-D  οπως και να εχει με τα λιγοτερα MHz στη σελιδα ειμαι στη μεση.

Τουλαχιστον παιζω και 2-3 ωρες για να τσεκαρω σταθεροτητα οποτε με ενα σμπαρο .....

post-224995-0-48791500-1434246361_thumb.jpg


Μιας και ξεχασα το σαβουρι http://valid.x86.fr/fycunkοτι μπορεσε να κανει με το μαμα ρευμα στην ουσια  :-(  αν του δωσω ρευμα κοβει multi εστω και ενα κλικ πανω να παω, 1,4375 στο auto δηλαδη το ρευμα και μετα λεει οτι φταει η AMD ελεος. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βιαζομαι καθολου μπορω να πω  :-D  οπως και να εχει με τα λιγοτερα MHz στη σελιδα ειμαι στη μεση.

Τουλαχιστον παιζω και 2-3 ωρες για να τσεκαρω σταθεροτητα οποτε με ενα σμπαρο .....

attachicon.gifCapture.JPG

Μιας και ξεχασα το σαβουρι http://valid.x86.fr/fycunkοτι μπορεσε να κανει με το μαμα ρευμα στην ουσια  :-(  αν του δωσω ρευμα κοβει multi εστω και ενα κλικ πανω να παω, 1,4375 στο auto δηλαδη το ρευμα και μετα λεει οτι φταει η AMD ελεος. 

 

Το δικό σου σκόρ , στη λίστα με τα XTU είναι νορμάλ.

Των υπολοίπων (για τα clocks που δηλώνουν) , σε καμμία περίπτωση.

 

π.χ.

4,5 - 4,6 - 4,7 Ghz και βγάζουν 1035 ???

Δέν παίζει.

 

ή είναι μούφα η ταχύτητα τους

ή έχουν σούπερ χάλια μνήμες

ή έβγαλαν το bench σε full throttling ... αντί για full throttle :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς την ίδια σκέψη έκανα και εγώ Τάσο.

Αν και είμαι λίγο στα χαμένα με τα Intel να πω την αλήθεια :(

Εκτός αυτού είμαι 100% σίγουρος ότι μερικούς πόντους ακόμη έχει αέρα μιας και ήταν run για να πάρω μια ιδέα, έχει ανοιχτά από πίσω σελίδες, aero, hwmonitor, team speak και χωρίς priority κτλπ. Κρίμα πάντως που ζοριζουν τα CPU στην ουσία χωρίς αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα :)

Κάποιος με msi μητρική να με βοηθήσει στο ο/c του 4690k.

 

Ανοιξε θέμα για να γράψουμε εκεί.

Ακριβώς την ίδια σκέψη έκανα και εγώ Τάσο.

Αν και είμαι λίγο στα χαμένα με τα Intel να πω την αλήθεια :(

Εκτός αυτού είμαι 100% σίγουρος ότι μερικούς πόντους ακόμη έχει αέρα μιας και ήταν run για να πάρω μια ιδέα, έχει ανοιχτά από πίσω σελίδες, aero, hwmonitor, team speak και χωρίς priority κτλπ. Κρίμα πάντως που ζοριζουν τα CPU στην ουσία χωρίς αποτέλεσμα.

 

Ενα σύστημα με 4690k στα 4600 πρέπει να βγάζει τουλάχιστον 1070

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτήν πήγαινα,αλλά 800+ είναι αρκετά και δεν την ξαναπατάω όπως με την 780ti (370 την πούλησα & την είχα αγοράσει 700+ ευρώ  και έπειτα βγήκε η 970 με την μισή τιμή-ίδιες επιδόσεις).Βασικά βλέπω και το fury x να κυμαίνεται εκεί στα 800,οπότε τις απέκλεισα και τις δύο.Κρατάω όρεξη για τα 16nm.Gtx 980 G1 gaming rules σε λίγες μέρες!!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτήν πήγαινα,αλλά 800+ είναι αρκετά και δεν την ξαναπατάω όπως με την 780ti (370 την πούλησα & την είχα αγοράσει 700+ ευρώ  και έπειτα βγήκε η 970 με την μισή τιμή-ίδιες επιδόσεις).Βασικά βλέπω και το fury x να κυμαίνεται εκεί στα 800,οπότε τις απέκλεισα και τις δύο.Κρατάω όρεξη για τα 16nm.Gtx 980 G1 gaming rules σε λίγες μέρες!!!

 

Μιάς και γίνεται κουβέντα περί τέτοιων καρτών.

Δέν ξέρω τί και πόσο την βρήκες , αλλά υπάρχει άτομο που δίνει 2 (νομίζω) MSI Gaming καινούργιες στα κουτιά τους , σε τιμή 100 ευρώ κάτω από το skroutz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάς και γίνεται κουβέντα περί τέτοιων καρτών.

Δέν ξέρω τί και πόσο την βρήκες , αλλά υπάρχει άτομο που δίνει 2 (νομίζω) MSI Gaming καινούργιες στα κουτιά τους , σε τιμή 100 ευρώ κάτω από το skroutz.

 

Σε ευχαριστώ Taso αλλά ενδιαφέρομαι μόνο για την συγκεκριμένη υλοποιήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...