Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

ε εκεί που είσαι μια χαρά είναι για κάθε μέρα
2.18 είμαι αυτή τη στιγμή που γράφω και τα νούμερα μου τα δείχνει κόκκινα.. :X

 

Για πες.. Πίσω ολοταχώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pff επιστήμη η foxconn avenger :P μετά από 3-4 μέρες συμβίωσης και αρκετό χαμένο χρόνο σε tweaks

 

priming Q9450 @ 3.44Ghz 1.28 Vcore / 1.2 Vtt / 1.14 chipset

 

με τα ίδια ρεύματα στην Ip35 Pro πήγαινε max 2.8Ghz το cpu

 

όποιος είναι στο ψάξιμο για board και θέλει να τα χώσει ας την περιμένει, το bug με τις μνήμες φτιάχνουν και θα βγει λογικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Pff επιστήμη η foxconn avenger :P μετά από 3-4 μέρες συμβίωσης και αρκετό χαμένο χρόνο σε tweaks

 

priming Q9450 @ 3.44Ghz 1.28 Vcore / 1.2 Vtt / 1.14 chipset

 

με τα ίδια ρεύματα στην Ip35 Pro πήγαινε max 2.8Ghz το cpu

 

όποιος είναι στο ψάξιμο για board και θέλει να τα χώσει ας την περιμένει, το bug με τις μνήμες φτιάχνουν και θα βγει λογικά

με τα ιδια volts εκτος του VTT(1.28) κ με default το X48 στα 1.28v(1.25 default για το x48 τo p45 εχει 1.10 default νομιζω)εχω δει 3.52Ghz με prime/occt σε asus evolution!καμια ψαγμενη ρυθμιση στο bios σε σχεση με την παλια?μερικες εταιριες εχουν βαλει διαφορετικα κ πολυπλοκα ram settings στα p45 για τις ram σε καθε channel εως κ διαφορετικο Static tREAD Value(performance level) μπoρεις να βαλεις ανα καναλι...καψιμοοοοοοοοοοοοB):cool: το θεμα ειναι στο ελλαντα που θα την βρουμε?εχει την πανακριβη με το χ48 κ κατι λιμα μονο με g31,p43 κλπ Επεξ/σία από unstable_hero
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πρέπει να έχω κιάλους Mhz στα ίδια ρεύματα πρέπει να πέτυχα καλές ρυθμίσεις

για την Evo Ελλάδα υπάρχει αν λες για την Avenger δεν έχει βγει γενικά ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pll volt εδωσες?δωστου να καταλαβει μεχρι 1,58 εισαι οκ η ιντελ συστηνει 1,50+-5% αρα καπου στο 1.56-1.58(οι nehalem pll 1.80 με 1.89 max:lol:) τα pll ειναι πιο υπουλα απο το vtt μπορουν να κανουν τρελο degrade αν το παρακανει κανεις! στο o/c πρωτα με λιγα volt παιζω βρησκω τα nb/cpu gtls και τελος τα skews κ μετα δινω volt,αλλα ο καθε ενας εχει το δικο του στυλ!εχω δει κ reviews ειναι καλο m/b θα ωριμασει κ με bios updates οποτε keep clocking..:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορά τους ι7 ξερει κανείς σίγουρα αν το 1.65 και πάνω στο dram voltage πραγματι πειράζει? εχω την rampage II extreme και μνημες corsair 1866 και με τιποτα δεν τρέχουν με 1.65. Αντε μεχρι 1400+ και κατι να πανε.. οταν τις βαζω 1866 οσο ειναι το voltage παει με auto ρυθμιση στο 1,90 και κατι.. αλλα τρεχουν μια χαρα.. αλλιως με μανουαλ 1.65 δεν μπουταρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ τους επιστήμονες...μιας και πιάσαμε τους Q9450, για ρίχτε ένα βλέφαρο και εδώ: Το λοιπόν, με τις Dominator, στα 1801 είχα game lags (Vate και unstable θύμαστε το θέμα που ΄χα κάνει, πιστευω :fear:..). Δοκίμασα και με 1100w psu μήπως τελικά ήταν θέμα τροφοδοσίας και το TT 750 τα φτηνε, αλλά τελικά τίποτα, οκ ήταν... Έτσι λοιπόν, έριξα στο NB 1.55v και όλα οκ, τρέχουν μια χαρά στα 1801 τώρα.... Απο ΄κει και έπειτα, προσπάθησα στα 3.7-3.8 τίποτα... Έδωσα και ΝΒ 1.57v τίποτα... Αν θυμάμαι καλά 1.65v λέει η μαμά intel (έτσι unstable; :-D), αλλά και πάλι θέλουν τόσο πολύ για να ανέβουν 100-120mhz;; Τι σκτ o/c κάνουν είναι και Dominator...:lol: Τι πάιζει;

Επεξ/σία από N.I.C
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...