Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ρεύματα πως πάει? Δώσε 1 κλικ πάνω στις μνήμες ρεύμα και δες αν ανεβαίνουν και άλλο ή αλλιώς κράτα mhz και σφίξε timmings τι να πω.

Δεν ρωτάω αν έκλεισες turbo mourbo κτλ, για να είσαι σταθερός, είσαι από τους παλιούς στο άθλημα.

Τι να πω, μάλλον ελλεεινή MSI και κοίτα μην κάνει κανα τσαφ και πάρει και τίποτα μαζί της...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παράτησα πλέον. Μπήκαν τα προγράμματα και θα πάει να κάνει την δουλειά του, να παίζει ταινίες.

Όσο για τις μνήμες ούτε 2133 παίζει οπότε έπεσα 1866 και εριξα timing's όσο μπορούσα, από 10-12-12 σε 8-9-9.Δοκιμάστηκαν εκεί και τέλος πραγματικά δεν αξίζει να ασχοληθω παραπάνω με το ακατανομαστο. Αύριο ίσως έχω την άλλη μητρική στα χέρια μου να κάνω τον FX και έχω και μερικά να κάνω στον Intel να μπω στο rookie challenge.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακή εμπειρία και εγώ με msi δυστυχώς.Δεν λέει για overclock με Amd τουλάχιστον.Πότε θα πάρω μνήμεςςςςςς εεεεεε πότεεεε??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα 4.2 ο a8 6600k έπρεπε να βγάζει 3.56 στο cinebench r11.5, τόσο μου βγάζει εμένα. Μια φορά είχε βγάλει 3.57 αλλά δεν το τράβηξα screenshot, next time λοιπόν. Πραγματικά από όσα βλέπω η msi σου fallen4ngel είναι για πέταμα, απορώ πως είναι τόσο χάλι πραγματικά. Με nikos mosfets, βλέπω να παίρνεις τον 6600k στο χέρι μαζί με την μητρική, καλύτερα να μην το ρισκάρεις με το oc, ρίσκαρέ το με το uc (underclock :P).

post-297338-0-74261900-1434034601_thumb.png

Επεξ/σία από Mult1C0r3Cpu
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παράτησα πλέον. Μπήκαν τα προγράμματα και θα πάει να κάνει την δουλειά του, να παίζει ταινίες.

Όσο για τις μνήμες ούτε 2133 παίζει οπότε έπεσα 1866 και εριξα timing's όσο μπορούσα, από 10-12-12 σε 8-9-9.Δοκιμάστηκαν εκεί και τέλος πραγματικά δεν αξίζει να ασχοληθω παραπάνω με το ακατανομαστο. Αύριο ίσως έχω την άλλη μητρική στα χέρια μου να κάνω τον FX και έχω και μερικά να κάνω στον Intel να μπω στο rookie challenge.

Άντε να παίξεις λίγο με τον FX να γλυκαθείς! Ρίξε τον 6600Κ κοντά στα εργοστασιακά του χωρίς πολλά πολλά και άστον για να μην έχεις άλλα αργότερα, ξες.

 

Κακή εμπειρία και εγώ με msi δυστυχώς.Δεν λέει για overclock με Amd τουλάχιστον.Πότε θα πάρω μνήμεςςςςςς εεεεεε πότεεεε??

+1 Εσύ μην το φωνάζεις αλλά κάντο!

Στα 4.2 ο a8 6600k έπρεπε να βγάζει 3.56 στο cinebench r11.5, τόσο μου βγάζει εμένα. Μια φορά είχε βγάλει 3.57 αλλά δεν το τράβηξα screenshot, next time λοιπόν. Πραγματικά από όσα βλέπω η msi σου fallen4ngel είναι για πέταμα, απορώ πως είναι τόσο χάλι πραγματικά. Με nikos mosfets, βλέπω να παίρνεις τον 6600k στο χέρι μαζί με την μητρική, καλύτερα να μην το ρισκάρεις με το oc, ρίσκαρέ το με το uc (underclock :P).

Ωραίο σκορ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Storm δεν ειχα σκοπο να τον κανω κατι super αλλα οχι και ετσι ρε φιλε..... Τον αφησα 4200 με χαμηλο ρευμα απο AOD γιατι το BIOS γιοκ.... Οτι μετρηση εκανε εκανε τελος, κριμα τον 6600Κ παντως :-( .

Τωρα παιζει ambient που του ταιριαζει χεχεχεχε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε χε, έπρεπε να ρωτήσεις πάντως φίλε πριν την πάρεις... Εκτός από μερικές πολύ καλές (και ακριβές) μητρικές, στην πλειονότητα τους οι MSI δυστυχώς γκεγκε για OC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα μέχρι 4.6 δεν έχει θέμα, δεν έχω δοκιμάσει παραπάνω, σκυλί μαύρο η f2 a55m le :D. Που να δειτε, στα 4.5 βγάζει 3.82 ο apu. Και πράγματι, έβγαλε 3.56 στα windows 8.1, στα 7 βγάζει 3.57 και έχω τύχει και 3.57 στα 8.1 μια φορά. Απλά τα 7 είναι το λειτουργικό απλά για όλα τα benchmarks, είναι ά ψ ο γ α. Εγώ πάλι έχω μια απορία που δεν έχω βρει άκρη ακόμα. Γιατί οι αντίστοιχοι fx 4300 βγάζουν μεγαλύτερο σκορ σε clock to clock από τους x4 athlon piledriver του fm2 socket ; Παίζουν ρόλο τα επιπλέον πινάκια του am3+, η l3 cache ή κάτι άλλο;

Επεξ/σία από Mult1C0r3Cpu
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μέχρι 4.6 δεν έχει θέμα, δεν έχω δοκιμάσει παραπάνω, σκυλί μαύρο η f2 a55m le :D. Που να δειτε, στα 4.5 βγάζει 3.82 ο apu. Και πράγματι, έβγαλε 3.56 στα windows 8.1, στα 7 βγάζει 3.57 και έχω τύχει και 3.57 στα 8.1 μια φορά. Απλά τα 7 είναι το λειτουργικό απλά για όλα τα benchmarks, είναι ά ψ ο γ α. Εγώ πάλι έχω μια απορία που δεν έχω βρει άκρη ακόμα. Γιατί οι αντίστοιχοι fx 4300 βγάζουν μεγαλύτερο σκορ σε clock to clock από τους x4 athlon piledriver του fm2 socket ; Παίζουν ρόλο τα επιπλέον πινάκια του am3+,η l3 cache ή κάτι άλλο;

Το αυτό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε χε, έπρεπε να ρωτήσεις πάντως φίλε πριν την πάρεις... Εκτός από μερικές πολύ καλές (και ακριβές) μητρικές, στην πλειονότητα τους οι MSI δυστυχώς γκεγκε για OC.

Για άλλο λόγο έγινε ή αγορά και το cpu άλλαξε λίγο πριν την παραγγελία από διπυρηνο. Δεν πειράζει κουτσά στραβά το εστρωσα ε και το πάθημα έγινε μάθημα ;)
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...