Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα με windows 8.1. Ξέρω, αν είναι να ανεβάσω στο hwbot για το team θα μπω από τα 7αρια μιας και λόγω του bug των 8 τρως block σε ότι ανεβάσεις από 8αρια, προς το παρόν επειδή γουστάρω 8αρια έτρεξα από εδώ benchmark :P (έχουν το rtc bug τα windows 8 και όμως έβγαλα καλό score σε σχέση με του fallen, αργότερα θα δοκιμάσω και από τα 7αρια).

post-297338-0-64415700-1433755449_thumb.png

Επεξ/σία από Mult1C0r3Cpu
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα με windows 8.1. Ξέρω, αν είναι να ανεβάσω στο hwbot για το team θα μπω από τα 7αρια μιας και λόγω του bug των 8 τρως block σε ότι ανεβάσεις από 8αρια, προς το παρόν επειδή γουστάρω 8αρια έτρεξα από εδώ benchmark :P (έχουν το rtc bug τα windows 8 και όμως έβγαλα καλό score σε σχέση με του fallen, αργότερα θα δοκιμάσω και από τα 7αρια).

 

Δυστυχώς αυτή η κατασκευαστική "αστοχία" των windows 8 & 10 , περιορίζει τις επιλογές λειτουργικού για το hwbot.

 

Είναι όπως δίκαιο πέρα για πέρα αυτό το μπανάρισμα των νέων Windows , αφού υπό προυποθέσεις κάποιος με δόλο , μπορεί να βγάζει εξωπραγματικά σκόρ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω νεο δισκο μεσα στην εβδομαδα να μπουν XP, 7αρια και να δοκιμασω και τα 10αρια σε triple boot. Τα 8/8.1 ουτε τα ακουμπησα περαν μερικα PC που εκανα σε φιλους διοτι προσωπικα ειχα πολλα θεματα ασυμβατοτητας περαν του αισθητικου που οκ αλλαζει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις, από όσο ξέρω τα πολυνηματικά benchmarks αποδίδουν καλύτερα σε windows 7 από xp, αλλά που θα πάει θα δοκιμάσω και εγώ με xp μετά από καιρό, έτσι για την φάση. Πάντως πολύ το ρεύμα για τα 4.4 ghz, εμένα θέλει 1.320 και είναι σούπερ. Tasos αυτό που λες ισχύει, σε benchmarks όπως geekbench 3 μετά από πολλές δοκιμές βγάζει καλύτερο, αρκετά καλύτερο σκορ στα 8αρια. Τα 8αρια όμως έχουν κάτι θεματάκια με fps drop στα παιχνίδια, τύπου λολ και war thunder, που τα 7αρια δεν το έχουν. Δηλαδή από 100 να πέφτεις 45 στο λολ και από 80 στα 20 στο war thunder.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ΧΡ θα μπουν μονο για μερικα bench που χρειαζονται ΧΡ, τα 7 δεν τα αλλαζω μεχρι τουλαχιστον να δω τι πουλια πιανουν τα 10.

Ο Τασος ειναι αστερι (ολο δουλειες μου ανοιγει) βλεπω να μην κοιμηθω σημερα το βραδυ με τα tips της μνημης που μου ειπε να δοκιμασω :fear:

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έχω μείνει πίσω σε benches και λόγω των μνημών που είναι για πέταμα και λόγω εξωγηπεδικών ζητημάτων(τρέχω σαν τον Βέγγο λέμε από εκδήλωση σε εκδήλωση χαχαχα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...