Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Είχα δώσει πέρσι 500 ευρώ για τον 4770κ και την maximus vi hero και δεν πήγαινε πάνω απο 4,4 ghz με τίποτα άσε που μετά απο τα 1,35v οι θερμοκρασίες πήγαιναν στο θεό.Είχα ξενερώσει απίστευτα,οπότε σίγουρα δεν θεωρώ οτι είμαι και πολύ τυχερός..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τους 3770k που είχα δει 1000 ήθελα 550ΧMHz. +10% clock to clock που λέγαμε όταν βγήκαν...

 

1000 στο 15άρι CB είναι τόσο ωραίο score! :-) Απλά μην ανεβάζεις αλόγιστα vcore χωρίς πολύμετρο γιατί οι μικρές MSI Z97 overvoltάραν αρκετά σε load λόγω LLC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τελικά το 1000άρι είναι πολύ καλό.Στο hwbot.org,στα τετραπύρηνα με αερόψυξη έχω την τρίτη καλύτερη επίδοση παγκοσμίος..

Capturecinebench_zps9vcldw0e.pngΕπίσης στο hwbot prime,ανεβάζοντας στα 5,2 ghz πέτυχα σκορ 6431,25 το οποίο στα τετραπύρηνα με αερόψυξη είναι η δεύτερη καλύτερη επίδοση παγκοσμίος..

2nd_zpsqmdo3ggh.png

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει,επόμενος στόχος να ξεπεράσω τα 1000.. :-D

 

Ανετα ... στην ίδια ταχύτητα cpu ... αν κλοκάρεις τις μνήμες σου ή χαμηλώσεις timings (αν είναι από τις μνήμες που αγαπάνε το tweaking).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

teokos ωραίος!!!έχεις δοκιμάσει να δώσεις παραπάνω vcore για 5,1;Εμένα πάντως θέλει πάνω απο 1,5volt και φοβάμαι να τα δώσω..

Eγώ φοβάμαι και πάνω από 1.4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...