Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

SigmaDelta το ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμα, δεν μπορείς να δημουργήσεις σαφή εικόνα για το bf4 έστω και για το single player μόνο με 4gb ram. Αν βάλεις 8gb τα πράγματα θα στρώσουν, ωστόσο και πάλι θα έχεις σίγουρο stuttering, δύο πυρήνες δεν φτάνουν για bf4. Και άσε τους άλλους στο youtube να δείχνουν ότι θέλουν ;). Δοκίμασες single player σωστά ; Αν δοκίμασες multi, 4gb are the limit ;). 8elwADSL πυροβολάει ο duo για τα χρονάκια του πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι temps έχεις με την d15 σε αυτό το vcore?

Στο cinebench βαράει έως και 94-95 αλλά όχι σταθερά και μόνο στον δεύτερο πυρήνα.Εννοείται οτι με τέτοιες θερμοκρασίες δεν δοκιμάζω να κάνω stress test γιατί μπορεί και να κατοσταρήσει το εργαλείο.Με πάνω απο 1,45 vcore πάντως πιάνει κατοστάρες ακόμα και στα benchmarks και ρίχνει συχνότητες η μητρική.Τα 5,1 ghz φαίνεται οτι θέλουν κοντά στο 1,5v που είναι επικύνδινο,αλλά τα 5 τα έχει εύκολα(αν εξαιρέσουμε τις θερμοκρασίες).Το καλό είναι οτι τα όρια της d15 είναι και πολύ κοντά στα όρια του επεξεργαστή,δηλαδή και custom υδρόψυξη να είχα δεν νομίζω να διακινδύνευα να δώσω πάνω απο 1,5v..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται andrapos πως δεν πιάνεις το χιλιάρι λόγω throttling, πραγματικά υψηλές θερμοκρασίες αυτές που έχεις στα 5 ghz και καλό θα ήταν να κατέβεις συχνότητα, είναι μεγάλο το ρίσκο και μπορεί να τον καταστρέψεις αν τον δουλεύεις συνέχεια υπό τέτοιες συνθήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χιλιαρι το έπιασα :-)Οι θερμοκρασίες το ξέρω οτι είναι υψηλές αλλά είναι μόνο για bench αυτό το setup,για 24/7 χρήση έχω άλλες ρυθμίσεις.Throttling όπως είπα και πιο πάνω δεν έχω στα 5 αλλά μόνο αν ανεβάσω το vcore πάνω απο 1,45 και 5.1ghz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...