Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ λέω μνήμες, άντε και λίγο αν το τρέχει με υπηρεσίες κλειστές tweaks κτλπ ε δεν θέλει πολύ. Αυτός παίζει 2133 αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Και εγώ παίζω με 1600αρες μνήμες 8-8-8-24 και μάλιστα πάνω από 1932 δεν έχουν πάει οι συγκεκριμένες. 2133 in my dreams only mate  :-D To realbench το είχα τρέξει χωρίς tweaks μόνο high priority.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Storm με τι oc παίζεις, fsb ή multiplier ; Alldaynews κάτι μου λέει πως πρέπει να πουλήσεις sabertooth και να πας σε crosshair v formula z. Είναι η καλύτερη μητρική για am3+, δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως τα μεγάλα νούμερα σπάνε ρεκόρ στην συγκεκριμένη μητρική. Να ρωτήσω, πως μπορώ να κάνω oc τις μνήμες χωρίς να έχω artifact όταν στρεσάρω τα ενσωματωμένα γραφικά στο furmark ; Έχω δοκιμάσει συνδυασμούς με timings, ρεύματα στα 2133 mhz και τύχη μηδέν. Μνήμες έχω τις παρακάτω:

 

http://www.gskill.com/en/product/f3-12800cl9d-4gbxl

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς μετά τις αγορές για την υδρόψυξη δύσκολο να γίνει αλλαγή μητρικής.Και να αλλάξω αντε να πάω 5,7 ή 5,8 η δουλειά είναι να πιάσω το 6 και δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο χωρίς άζωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως είναι ένα θέμα, δεν βαριέσαι, για να δούμε τι θα βγάλει η amd και αν θα αξίζει. Αν είναι μάπα όπως οι μπουλντόζες την κάτσαμε. Βέβαια είναι και ο jim keller στο παιχνίδι, οπότε δεν νομίζω να βγει πατάτα αλλά κάτι καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω κάτι καλό θα βγεί οπότε περιμένω αν δεν τότε το σκέφτομαι πιο σοβαρά.Το θέμα είναι μην φτάσουμε και στο 2016

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Storm με τι oc παίζεις, fsb ή multiplier ; Alldaynews κάτι μου λέει πως πρέπει να πουλήσεις sabertooth και να πας σε crosshair v formula z. Είναι η καλύτερη μητρική για am3+, δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως τα μεγάλα νούμερα σπάνε ρεκόρ στην συγκεκριμένη μητρική. Να ρωτήσω, πως μπορώ να κάνω oc τις μνήμες χωρίς να έχω artifact όταν στρεσάρω τα ενσωματωμένα γραφικά στο furmark ; Έχω δοκιμάσει συνδυασμούς με timings, ρεύματα στα 2133 mhz και τύχη μηδέν. Μνήμες έχω τις παρακάτω:

 

http://www.gskill.com/en/product/f3-12800cl9d-4gbxl

Multi 22 fsb 230 = 5060ghz,   22.5 /  225 = 5062ghz, 23 / 220 = 5060ghz όλα με 1,55 για σταθερότητα και ανάλογα οι μνήμες 1800 κάτι μέχρι 1700 κάτι με 1,65 (από 1,50) ρεύμα για σταθερότητα (timmings από AUTO μέχρι 10-10-10-10-28.

Όπως βλέπεις και τα 2 τα πειράζω για να βρω τα κατάλληλα και πίστεψε με δεν την έχω ξεζουμίσει ακόμη την 9άρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεμα μνημων ειναι οχι μητρικης.και τα σκορ,παλι τα tweaks αρχισατε?

οτι ανεβαζω προσωπικα ειναι out of the box τα σκορ.ουτε πειραγμενα λειτουργικα ουτε τιποτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεμα μνημων ειναι οχι μητρικης.και τα σκορ,παλι τα tweaks αρχισατε?

οτι ανεβαζω προσωπικα ειναι out of the box τα σκορ.ουτε πειραγμενα λειτουργικα ουτε τιποτα.

Πες εσύ Thano γιατί τον βλέπω να αλλάζει μητρική :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακόμη δεν αλλάζω μητρική βρε αλίμονο


Ποιά από τις 2??

http://www.skroutz.gr/s/2124359/Corsair-Dominator-Platinum-8GB-DDR3-1866MHz-C9-Dual-Channel-Kit.html

 

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=34732&cat=4

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο είναι 8άρι ή μας λέει μλκς ο skroutz? Με τέτοια τιμή θα πήγαινα για το δεύτερο (16gb). Ιδια ταχύτητα και Cas έχουνε εξάλλου ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...