Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν βάλεις ψύξη ναι δοκίμασε να δεις τα όρια του

Ανεμιστήρας 6000 στροφές?????? :shock: :shock: :shock: :shock:

Εχω έναν Delta 12cm που ξέθαψα απο έναν υπολογιστή στο team μου στο Hwbot. Ναι, η σκούπα μου ειναι πιο αθόρυβη!

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835706022 210cfm στο side panel χτυπάει cpu, nb, και Vrm!

 

 

 

 

 

Με απογορευτικό vcore τα έχει τα 5.0 ghz o 4790K.Αλλά σίγουρα θέλει μία ψύξη σαν την δική σου allday.Εγώ ακόμα ψάχνομαι με τις ρυθμίσεις που μου δίνει η mobo να δω τι έχει να δώσει παραπάνω το chip.Μέχρι τα 4,9 τα έχει σχετικά εύκολα και με καλό vcore.O ultra βέβαια μπορεί να έχει και καλύτερο chipaki βέβαια.

 

 

Οσο για το Vcore σε Haswell, διάβασα στο OCΝ ότι στα 1.5v είναι σχεδόν insta-death! :confused:  Οπότε προσοχή ακόμα και σε Bench-runs, validations!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ σε amd δίνεις μέχρι και 1,5+ άφοβα!!!!!!!!!!!Ελπλιζω αν βγάλει νέους επεξεργαστές να μας αφήσει τα ρεύματα στα ύψη χαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκέφτεσαι???????????????????????????????????????????????Ε όχι.Μέρα με την νύχτα φίλε.Αν γινόταν να βάλω και το κουτί θα το έβαζα χαχα.Βέβαια εσύ έχεις 2πλό κόστος αλλα αξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να φτάσει  στα 5 ultra????

 

Καλημέρα σε όλους

 

μπα με τιποτα δεν ειναι σταθερος εκει πανω  με AIO ψυξη ισως να φταιει και η μητρικη βεβαια που ειναι μια  φθηνη σειρα της  gigabyte !! 

καποια μπεντσακια τα χω περασει εκει κοντα στα 5.0  καποια οχι αρα  θεωρω οτι δε τα χω τα 5.0 καθαρα !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκέφτεσαι???????????????????????????????????????????????Ε όχι.Μέρα με την νύχτα φίλε.Αν γινόταν να βάλω και το κουτί θα το έβαζα χαχα.Βέβαια εσύ έχεις 2πλό κόστος αλλα αξίζει

Οτι αξιζει το ξερω... Αλλα το σκεφτομαι, γιατι δεν θα μεινουν καιρο στο συστημα μου.

Οσο να ναι 280€ ειναι αυτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WPRIME με τα εξής μηχανήματα I7 4770, I5 3470, 8320, 8350. Τα 2 τελευταία δικά μου, τα 2 INTEL φίλων που συμμάζεψα και benchara!

 

Ο 8350

 

1275804.jpg

 

 

Ο 8320

 

1137315.jpg

 

 

Ο 4770

 

1247712.jpg

 

 

 

Ο 3470

 

 

1155741.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...