Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα ακόμα ψάχνω τα settings στην μητρική γιατί πρώτη φορά έχω Intel (η τελευταία φορά που είχα Intel ήταν επί P4) ύστερα από αρκετά χρόνια με Amd cpu(1090Τ/FX 8350).Στον Fx κράταγε καλά temps μέχρι και τα 4.8-4,9ghz Στον Intel θα δείξει.Τώρα αν είναι καλύτερη από τις D14 και D15 δεν το γνωρίζω.Το σίγουρο είναι ότι βρίσκεται μέσα στις top αεροψύξεις που υπάρχουν αυτήν την ώρα στην αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις τον ίδιο τύπο κάρτας γραφικών με τον storm1978 ?

... και τρέχεις στα ίδια clocks ?

Ναι ίδια κάρτα αλλα της έχω ανεβάσει τα ρολόγια αλλα στον επεξεργαστή ίδια clocks

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το image editing θέλει γρήγορες μνήμες και γρήγορο σκληρό για να φορτώνει.

Εγώ το έχω στον 840 evo, όσο να'ναι καμία σχέση με μηχανικό στην ταχύτητα.

Η 290 μου είναι η Tri-X στα 1000/1300 μαμά ρολόγια δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone.... Δεν έχει like :D

Το intelburn είναι αξιόπιστο για stress test ; Μήπως alldaynews να δοκίμαζες blend και small fft στο prime95 για να ελέγξεις αν είναι πραγματικά σταθερός ο fx στα 5 ghz με το αντίστοιχο ρεύμα ; Έχω την υποψία την κακή, επειδή θυμάμαι ότι έβγαζες και χαμηλό single core στα 4.5 καιρό πριν, ότι δεν έχει το απαραίτητο ρεύμα ο επεξεργαστής και ότι κάτι δεν πάει καλά. Μπορεί να είναι και ιδέα μου, αλλά δοκίμασέ το καλού κακού.

Στο Intel δείχνει μια χαρά εαν έχει σωστό ρεύμα. Εαν έχει λιγότερο βγάζει λιγότερα GFLOPS, μιλάμε για το όριο στο ρεύμα πάντα, διαφορετικά fail crash & burned

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο θηρίο το τουμπανοτέρατο ; Δεν μου λες στο realbench και συγκεκριμένα στο opencl test μετράει και το cf σου;; ( δηλαδή υπολογίζει ότι το τρέχεις με 80 compu units...το γράφει πριν ξεκινήσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...