Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

κατι ασχετο βγηκε μια gtx 260 με 216core ,λογικα το βιος της μπαινει και στις απλες ετσι ? και απο 192 πανε στα 216 ,δεν δοκιμαζει κανενας ? η αλλαξαν το chip?

 

 

Για απαντήστε κάποιος ρε παλικάρια? Η 192 γίνεται 216 με τις κατάλληλες ρυθμίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεία παιδιά, έχω διαβάσει σε μια σελίδα οτι οι καινούργιοι Phenom 2 θα βγούνε τον Ιανουάριο και οτι θα κλοκάρονται γύρω στα 4ghz αντιθέτως με αυτούς που υπάρχουν στην αγορά τώρα και έχουν όριο. Έχει κανενας ιδέα κατα πόσο ισχύει ή αν ξέρει πότε θα κυκλοφορήσουν?

 

http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/news/2008/11/16/phenom-ii-athlon-x4-oh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δικά μου χάλια...

 

Q6600@ 3.0ghz

Asus P5N-E SLI

Sapphire 4870 @ 845/1990

 

vantage3ghz8451990tf2.jpg

 

Είμαι Κάπως απογοητευμένος με την 4870 μου... Αν είχα καλύτερη μητρική για OC και έπερνα τον q6600 στα 3,4-3,6 θα είχε αρκετή διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Westplay νωρίς ακόμα να ξέρουμε άλλοι λένε οτι πατάνε 5Ghz με dice...

 

Snake_A μια χαρά είναι η καρτούλα σου κάπου τόσα βγάζω εγώ με την 4850 :P

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=776214

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι νωρίς είναι δίκιο έχεις, ελπίζω να είναι καλοί αυτοί να υπάρχει λίγος ανταγωνισμός με την Intel επιτέλους διότι αν μείνουμε με μονοπώλιο της Intel χαθήκαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σέβη μου. Τι έγινε ρε guys ξεχάστηκε το θέμα; Τώρα που σφύξανε και τα κρύα, δεν clockάρετε;; :-D

Για δείτε και τα δικά μου καμώματα με το "Θυριάκι" την 280 :lol::lol: (Thresh εκπληρώθηκε η επιθυμία σου αν και λίγο αργά, τι να κάνουμε δουλειές :-D)

 

ocgtx2803ki3.jpg

w1920.png

 

3dvantagegtx280ocep2.jpg

Τι λέτε; σε idle με 65% το ανεμηστηράκι 45-46 βαθμούς και σε full έφτασε μέχρι 64... Περιμένω τώρα το πλαίσιο να φέρει τις CSX, να πάμε στα 4GB, γιατί γεμίζουν τα 2 σε Vista αρκετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε George πως τον κρατας στα 3,2Ghz ΑΚΟΜΑ? :P

 

To δικο μου δε θυμαμαι αν το εχω ανεβασει εδω...

Να το (ξανα-ισως) ανεβασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

(ναι μου εκανε λιγο εντυπωση κι εμενα το vcore... αλλα με τον degraded δικο μου δες που ακριβως ειναι το vcore :P )

 

bm1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστής μέχρι στιγμής δεν έχει φάει περισσότερο από 1.4Vcore :) Όποτε βρω χρόνο (για 2-3 μέρες τώρα, έχω αρκετό διάβασμα με τη σχολή), θα μπει στο single stage, και εκεί θα φάει καλά :P

 

Θα πάρω άλλον Ε8400 όμως (έγιναν κάποιες αλλαγές στο budget μου - που με ευνοούν από ότι φαίνεται), Q832Axxx, πολλοί από τους οποίους boot-άρουν στα 5GHz+ on air @ ~1.4Vcore ;), και με 1.28Vcore παίζουν prime stable @ 4500MHz+, SPi 1M @ 5GHz on air @ 1.36Vcore ... Φυσικά ο cpu δεν θα είναι για 24/7, αλλά για benchies ... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλα το χεις καψει εσυ :P

 

Εγω τον τρεχω κλασικα (παροτι degraded) στα 4 για καθε μερα, 4,3 για bench (τα οποια εκανα, παπαλα τελειωσανε).

Και ολα καλα... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...