Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσπασα και το ρεκόρ μου.!!!!!Που μπορεί να φτάσει το άτιμο!!!!!!

Δεν πιστεύω να κυκλοφορούν γυναικόπαιδα γύρω σου την ώρα που κάνεις τις δοκιμές,ε??? :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πλεον ειμαι στα 4,816 με Vcore 1.279

περασα επιτυχως το Intel Burn Test .το Cinebench ετρεξα για 1 ωρα το Real Bench και απο 2 ωρες το Prime 95

στελνω εικονες απο τα Settings των Bios και φωτο απο το HWMONITOR 

 

Capture.png

 

εδω ειναι την ωρα που ετρεχα το Cinebench

 

dqwdwd.png

 

και φωτος απο τα BIOS

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε το ρευμα στο Cache Κωστα πολυ ειναι για 4.0Ghz, τα υπολοιπα οκ φαινονται θα δω και με τα δικα μου αλλα μαλλον στα ιδια ειναι :huh:  δεν μου φαινεται καθολου περιεργο με τα Intel τελικα λες και ολα ενα καλουπι......


Εσπασα και το ρεκόρ μου.!!!!!Που μπορεί να φτάσει το άτιμο!!!!!!

 

 

Και εγω το ιδιο λεω στον εαυτο μου B)

post-224995-0-31778100-1426382529_thumb.jpgpost-224995-0-38990700-1426382534_thumb.jpg

 

 

Πεταει η ομαδα!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε η ώρα για format.

Πολύ σαβούρα εδώ και καιρό και σε λίγο ξεκινάω για dual boot 7 Ultimate 64 στον 840 Pro και 8.1 Pro 64 στον 840 Evo. 

Τα λέμε αργότερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε το ρευμα στο Cache Κωστα πολυ ειναι για 4.0Ghz, τα υπολοιπα οκ φαινονται θα δω και με τα δικα μου αλλα μαλλον στα ιδια ειναι :huh: δεν μου φαινεται καθολου περιεργο με τα Intel τελικα λες και ολα ενα καλουπι......

 

 

 

Και εγω το ιδιο λεω στον εαυτο μου B)

A4-3400_Pass_4.JPG Capture.JPG

 

 

Πεταει η ομαδα!!!!

Εγω εχω φτασει 4.98 με 1.35 VCore αλλα εχω κολησει εκει ποιο πανω δεν παει bootaρει κανονικα αλλα πεταει blue screen του βαλα 1.4 αλλα τιποτα δεν εχω σκοπο να δωσω παραπανω γτ θα το κλαιω σε λιγο υπαρχει καποιος τροπος να γινω stable
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω φτασει 4.98 με 1.35 VCore αλλα εχω κολησει εκει ποιο πανω δεν παει bootaρει κανονικα αλλα πεταει blue screen του βαλα 1.4 αλλα τιποτα δεν εχω σκοπο να δωσω παραπανω γτ θα το κλαιω σε λιγο υπαρχει καποιος τροπος να γινω stable

Όχι Κώστα, η λύση είναι ρεύμα αλλά όπως είπες δεν λέει.

Για 24/7 μέχρι 1.35v είσαι άρχοντας και ακόμη καλύτερα 1.3v. Άλλωστε και 4600 να τον βάλεις διαφορά δεν θα δεις εκτός απο κάνα 0.2 στο Cinebench και μερικούς πόντους στα άλλα bench. Τονίζω πάλι οτι έχεις ξεφύγει πολύ με το ρεύμα στην cache. Στα 4 που είσαι max 1.2v είναι αρκετό και δεν προσφέρει τίποτα δοκίμασε απο 3.5 μέχρι 4 δεν θα δεις διαφορά ούτε σε benchmark.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε η ώρα για format.

Πολύ σαβούρα εδώ και καιρό και σε λίγο ξεκινάω για dual boot 7 Ultimate 64 στον 840 Pro και 8.1 Pro 64 στον 840 Evo. 

Τα λέμε αργότερα!

ελα να γινουμε πολλες !! :P

 

triple boot powerrrr !!!!!! :ph34r:

post-238528-0-81621900-1426444353_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι Κώστα, η λύση είναι ρεύμα αλλά όπως είπες δεν λέει.

Για 24/7 μέχρι 1.35v είσαι άρχοντας και ακόμη καλύτερα 1.3v. Άλλωστε και 4600 να τον βάλεις διαφορά δεν θα δεις εκτός απο κάνα 0.2 στο Cinebench και μερικούς πόντους στα άλλα bench. Τονίζω πάλι οτι έχεις ξεφύγει πολύ με το ρεύμα στην cache. Στα 4 που είσαι max 1.2v είναι αρκετό και δεν προσφέρει τίποτα δοκίμασε απο 3.5 μέχρι 4 δεν θα δεις διαφορά ούτε σε benchmark.

Το ξερω οτι δεν κερδιζω τιποτα απλα θελω να φτασω στο ορια..ειμαι σχεδον στα 5.0 τωρα οποτε μενω εκει...οσο για το ρευμα στην case το αφησα στο auto :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...