Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά καλά. Θυμάσαι τους μπλε κουμπαραδες; Άρχισε να ρίχνεις μέσα γιατί θα χρειαστούν.όχι τίποτα αλλά δεν θα το καταλάβεις όταν χρειαστεί :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει άλλο φίλε fallen νομίζω τερμάτισε το overclock γι`αυτόν τον επεξεργαστή.1561 ghz από το στοκ έστω και για validation καλά είναι!!!!!


5,3 πάντως φτάνει για 24/7.


Σειρά έχει η κάρτα γραφικών να ανέβει το firestrike extreme :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει άλλο φίλε fallen νομίζω τερμάτισε το overclock γι`αυτόν τον επεξεργαστή.1561 ghz από το στοκ έστω και για validation καλά είναι!!!!!

5,3 πάντως φτάνει για 24/7.

Σειρά έχει η κάρτα γραφικών να ανέβει το firestrike extreme :-D

 

5,3ghz για 24/7... πήγαινε να παίξεις κανά στοίχημα λέω εγώ.Τι chip σου έκατσε φίλε?Ωραίος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει άλλο φίλε fallen νομίζω τερμάτισε το overclock γι`αυτόν τον επεξεργαστή.1561 ghz από το στοκ έστω και για validation καλά είναι!!!!!

 

5,3 πάντως φτάνει για 24/7.

 

Σειρά έχει η κάρτα γραφικών να ανέβει το firestrike extreme :-D

Στην 290χ λέω να πατήσω ένα PT1 BIOS γιατί με το μαμά δεν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5,3ghz για 24/7... πήγαινε να παίξεις κανά στοίχημα λέω εγώ.Τι chip σου έκατσε φίλε?Ωραίος...

Εγώ το βρίσκω λογικό. Απο την στιγμή που ο 8350 φτάνει 5 σχετικά εύκολα και υπάρχουν οι 9xxx τα τσιπακια που δεν περνάν τον ποιοτικό έλεγχο πάνε σε 8370. Οπότε σίγουρα έχει καλύτερο πυρήνα απο 8350.

Το ιδανικό θα ήταν να μην υπάρχει 8370.... εκεί να δεις γλέντια ;)

Ρίξτο και ξεκίνα δοκιμές fallen

Το σκέφτομα, αλλά μόνο για benchmarks δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Απο την άλλη κρατάει τα ρολόγια στο 3D συνέχεια που το θέλω αλλά....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι ποσο καιρο θα αντεξει η μητρικη με τετοιο οβερκλοκ. Να ηταν 5 να ελεγα, ουχ εχ οκ.. Αλλα 5.3? Ειναι καπως ρισκο θα ελεγα. Για σιγουρια καλυτερα αστο στα 5 για καθημερινη χρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εννοείται στα 5 θα μείνει αλλα λέω.Για να μη σου πω και 4,8.Ευτυχώς δεν θέλει πολύ ρεύμα μέχρι τα 5 γύρω στο 1,452 με 1,465 θέλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...