Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ υψηλό το 1,42 Vcore , δοκίμασε manual να το βάλεις πιο χαμηλά όσο πάει..

 

Θηρίο πάντως η υδροψυξή σου. Με τόσο μεγάλη τάση βαστάει ακόμη..Είναι τόσο καλή η συγκεκριμένη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε να φτασω τα 5 με την custom υδροψυξη? ^^

 

YlBe87T.jpg

 

 

Δοκιμασα το ιδιο overclock με μια gigabyte motherboard που εχω αλλα μου εριχνε το multi στα 20χ σε load. Νομιζω σε mid-end μητρικες δεν αφηνει 21 multi για 4 πυρηνες. Τελικα τα λεφτα που εδωσα για την R2E αξιζαν :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα v core μανουαλ 1,25 έπεσα 10 βαθμούς θερμοκρασία , θα το πω ξανά και ξανά την πήρα 63 ευρω και ειμαι ευχαριστημένος , το μόνο που βρίσκω σαν ελάττωμα ειναι οι μαλακοι σωλήνες τους οποίους έκοψα για να τους φέρω όπως τους θέλω χωρίς να σπάνε , πόση ωρα να τρέξω τεστ σταθερότητας ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο cinebench 11.5 single core test, με τον a8 6600k στοκ και κλειστό turbo, 0,93 με το panda cloud antivirus και 1,02 με το avg free. Με το avast έβγαζε 1,01. Στο cinebench 15, 86 cb με panda cloud, 92 με avg free και 90 με το avast. Τι γίνεται παιδιά με τα antivirus πια έλεος :o. Το multicore test ευτυχώς δεν επηρεάζεται. Με πιο ελαφρύ antivirus αποδίδει χειρότερα αν είναι δυνατόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα πολύ να ανεβάσω cb 15 single core στα 4.4 μιας και είναι η συχνότητα που έχω τον a8. Ωστόσο βαριέμαι το βάλε βγάλε antivirus, γιατί με το panda που έχω τώρα μου βγάζει χαμηλότερο single core από ότι το avg. Δεν ξέρω γιατί, αλλά γίνεται :(. Multicore σκορ στα 4.4 βγάζω 339 cb :D.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα Valey τσιτα τα γκάζια

Κάτι γίνεται είσαι χαμηλά, δες το δικό μου με στόκ τον 8350 και κάτω από στοκ την 290! Και εσύ την έχεις και oc'ed!

 

post-166174-0-13868600-1425758618.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι πολύ χαμηλά ρε γαμώτο.Σίγουρα πρέπει να κάνω ένα φορμάτ και ξανά windows


Αυτό μου έβγαλε με τα πάντα πειραγμένα.Απορώ βέβαια για την τόση μεγάλη διαφορά.Λύνω το ένα μου σκάει άλλο το κερατό μου

post-244051-0-16280300-1425850955_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι γίνεται είσαι χαμηλά, δες το δικό μου με στόκ τον 8350 και κάτω από στοκ την 290! Και εσύ την έχεις και oc'ed!

 

post-166174-0-13868600-1425758618.jpg

το score σου,ή είναι λανθασμένο ή έχεις μικρότερη ανάλυση.

Θα έλεγα με σιγουριά ότι είναι το δεύτερο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.4ghz with hyper threading

 

93ULAm0.png

Τούμπανο μιλάμε!!!

το score σου,ή είναι λανθασμένο ή έχεις μικρότερη ανάλυση.

Θα έλεγα με σιγουριά ότι είναι το δεύτερο!

Αυτό ακριβώς . Για βγάλε το trixx απο την μέση senior Storm :P
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...