Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Το σκ έχει επιχείρηση υδρόψυξη.Μιας και είναι η πρώτη φορά και ξεκινάω με custom θα το πάω πολύ προσεχτικά το στήσιμο!!.Πράγματι πάρα πολυ τυχερός ούτε εγώ δεν το πιστεύω ακόμη!!!!!! :-D

 

Ωραίος! :D

Έχεις άλλον επεξεργαστή βέβαια.

Έχεις τη νέα σειρά που παίζουν διαφορετικά.

Παρόλα αυτά έχεις τρέξει κάποιο Stress Test για αρκετή ώρα;

Καλά να λέμε και την αλήθεια, ο ένας ξεκινάει από τα 3.5ghz και θέλει παραπάνω τάση για να πιάσει τα 5 και ο άλλος ξεκινάει από τα 4ghz (όπως και ο δικός μου βέβαια) και θέλει λιγότερη τάση για να πιάσει τα 5.

Συν του ότι στους 8370 παίζει να έκαναν βελτιώσεις στην αρχιτεκτονική για καλύτερη διαχείριση της κατανάλωσης άρα και λιγότερη τάση / συχνότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς alldaynews

 

Στο 3d mark που είχες ανεβάσει και είχες χαμηλό score είδα ότι link είναι 1x και όχι 16x η κάρτα γραφικών. Άλλαξε την θέση. Πρέπει να σου δείχνει 16x. Όχι 1x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1xlink είναι επικοινωνία,δεν σημαίνει 1 κάρτα. Πρέπει να λέει 16x. Άλλαξε την θέση,η κοίτα τις ρυθμίσεις στο bios

 

ΕΙναι feauture της σειρας 290/290X,στο idle ριχνουν την ταχυτητα της pci-e στο x1.Οταν τρεχεις 3d ανεβαινει κανονικα στο x16.

 

Ωραίος! :D

Έχεις άλλον επεξεργαστή βέβαια.

Έχεις τη νέα σειρά που παίζουν διαφορετικά.

Παρόλα αυτά έχεις τρέξει κάποιο Stress Test για αρκετή ώρα;

 

Και εγω νομιζω οτι κατι κανεις λαθος.Δεν μπορει με την 9αρα να θες 1.4v για τα 4.4Ghz.Εγω με την UD3P στα 4.4Ghz ειμαι με 1.356v: 

 

IMG_20150107_105946_zpsqjwwyi6d.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, κάτι μου λέει παίξε με τα 5ghz στον a8 6600k. Έχω 2 φανάκια των 80mm, έναν στις 2600 και έναν στις 1300. Η μητρική μου δεν έχει ψύκτρες στα vrm, με τα δύο αυτά φανάκια θα είναι εντάξει για ένα σύντομο oc στα 5ghz και validate στο cpuz ή να τολμήσω αργότερα το σκεπτικό μου όταν πάρω ψύκτρες vrm; Στα 4.5ghz χωρίς fan τα vrm ήταν χλιαρά προς το κρύο και όχι προς το καυτό. Σε στοκ ρολόγια τα vrm είναι κρύα προς το ελαφρώς ζεστό έχοντας το χέρι από μια x απόσταση. Μητρική έχω την f2 a55m le, ξέρω ότι δεν είναι για oc, απλά το παιχνίδι τις με την κατάλληλη προστασία το κάνει και με το παραπάνω ;).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πληζ γνώμες για τα 5ghz, να το τολμήσω με ότι αναφέρω στο παραπάνω μήνυμά μου ή να το αποφύγω; Θέλω γνώμες από όλους σας, απλά καλοδεχούμενες :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε αέρα να βαράει στα vrm μην έχεις πυροτεχνήματα και δοκίμασε, αν έχεις όμως πρόβλημα σταθερότητας, άστο γιατί η μητρική δεν είναι για τέτοια η καημένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι δεν είναι για πολλά πολλά, αλλά από ότι φαίνεται μπορεί να κλοκάρει καλύτερα και από ακριβότερες που έχω δει για το socket fm2, όχι το fm2+. Μπορεί να είναι ιδέα μου, να έχω καλό κομμάτι και να μην το ξέρω, αλλά έτσι πιστεύω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48x multi με την ίδια τάση. Το συγκεκριμένο τσιπάκι κάνει το overclocking να δείχνει εύκολο μεχρι στιγμής..

 

Θα πιάσει τα 5 άραγε ;

post-223139-0-96929100-1424256866_thumb.png

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...