Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς ή ευτυχώς ο 4790k αποδίδει πολύ καλύτερα στα benchmarks όπως στα παιχνίδια και στις βαριές εργασίες επειδή είναι πολύ απλά πιο δυνατός. Στα benchmarks παίρνουν καθαρό προβάδισμα τα προιόντα intel/nvidia έστω και με μικρή διαφορά, πιθανότατα λόγω καλύτερου optimization μεταξύ software hardware. Σε αυτά φαίνεται η αδυναμία της αρχιτεκτονικής της amd να κρατήσει μπροστά στο θηρίο τον 4790k. Άντε amd, βγάλε κάτι καινούριο, θέλουμε ανταγωνισμό στο μέλλον και όχι μονοπώλιο της intel ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Στα 4.6 με 1.45???


Ακόμη χειρότερα 


Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι δεν έχω κάνει clean install τα windows μετά την αλλαγή την μητρικής???

post-244051-0-79173600-1423075783_thumb.jpg

post-244051-0-36381300-1423075794_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 4.6 με 1.45???

Ακόμη χειρότερα 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι δεν έχω κάνει clean install τα windows μετά την αλλαγή την μητρικής???

αυτο το bench μονο καρτα γραφικων δεν μετραει...πιο πολυ cpu(νομιζω)

καλο ειναι το σκορ σου ;)

Τωρα για το clean install και εγω εχω αλλαξει μητρικη χωρις να το κανω και το performance ηταν μια χαρα.αλλα συνηθως προτεινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το bench μονο καρτα γραφικων δεν μετραει...πιο πολυ cpu(νομιζω)

καλο ειναι το σκορ σου ;)

Τωρα για το clean install και εγω εχω αλλαξει μητρικη χωρις να το κανω και το performance ηταν μια χαρα.αλλα συνηθως προτεινεται

Κατι παιζει με αυτο το bench, το PCMark7. Το ετρεξα απο περιεγεια και εβγαλα χειροτερο απο αυτο του sakks80... :huh:

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατι παιζει με αυτο το bench, το PCMark7. Το ετρεξα απο περιεγεια και εβγαλα χειροτερο απο αυτο του sakks80... :huh:

 

 

με τι ρολογια?μηπως μετραει μονο τον ενα πυρηνα

ασε που εσυ θα δημιουργησες κοκομπλοκο στο bench :lol:

 

Edit:

το ετρεξα και γω στα 4,4...

post-228314-0-43577200-1423084877_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα τι ειναι αυτο το pcmark7.τεσταρει την ταχυτητα ολου του συστηματος.σκληρους,καρτες,επεξεργαστες,ραμ με διαφορες εργασιες που κανει το τεστακι μεσα και βγαζει ενα γενικο μεσο ορο ολοκληρου του συστηματος για το ποσο γρηγορο ειναι.καμια σχεση δηλαδη με gpu test.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι παιζει με αυτο το bench, το PCMark7. Το ετρεξα απο περιεγεια και εβγαλα χειροτερο απο αυτο του sakks80... :huh:

 

 

 

Φοβάται το bench να βγάλει σκορ για σένα... :-)
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά το bench μόλις βλέπει τα σαγόνια του καρχαρία 5960x κοιτάει να τελειώσει μανιωδώς για να το βάλει στα πόδια να σωθεί :P. 8 πυρήνες και 16 επεξεργαστικά threads σύνολο είναι αυτά, το bench δεν γίνεται να μην κατουρηθεί :D.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...