Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν καινούριο cinebench 11.5 αλλά μόνο από την κάρτα γραφικών. Ανέβασα τις gskill μου στα 1866mhz με στοκ timings και voltage και εννοείται με xmp ανοιχτό (timings 9 9 9 24, 1.5v, xmp on με d.o.c.p mode) και τα ενσωματωμένα γραφικά από τα 844mhz στα 1013 (έβαλα την κάρτα από το auto στο extreme mode, η κάρτα πάει και πιο πάνω απλά για αρχή λέω να βασιστώ σε αυτό). Έτρεξα 1 ώρα memtest και δεν έβγαλε κανένα error, γενικώς το σύστημα δουλεύει κανονικά και δεν έχει παρουσιάσει τίποτα έπειτα από το oc στις μνήμες.Το προηγούμενο cinebench score στα γραφικά αποτελεί παρελθόν πια  B). Επόμενος στόχος μετά από καιρό είναι παιχνίδι με τα timings και το ρεύμα στις μνήμες για να πιάσω τα 2133mhz και αν με πιάσουν τα κέφια θα παίξω και με τα 2400mhz  :-D. Όλο αυτό το κάνω για να δω πόσο μπορεί να δυναμώσει η κάρτα. Το cinebench 11.5 benchmark το ανεβάζω ενδεικτικά, η δύναμη της κάρτας εννοείται πως θα δοκιμαστεί από εμένα σε διάφορα παιχνίδια ώστε να έχω μια καλύτερη εμπειρία σε αυτά. Λοιπόν άλλαξα την φωτογραφία με καινούρια γιατί ξαναέτρεξα το cinebench 11.5 για τα γραφικά και έβγαλε καλύτερο score.

 

 

post-297338-0-89910600-1421952500_thumb.png

Επεξ/σία από Mult1C0r3Cpu
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια καλησπέρα θέλω τη βοήθειά σας, θέλουν να μου κάνουν δώρο υδρόψυξη και δεν ξέρω ποια να πάρω. Βλέπω αυτήν : 

 http://www.e-shop.gr/fractal-design-kelvin-s24-240mm-cpu-cooler-p-PER.911849

Αν και δεν υπάρχει κάποιο βίντεο, έχω βρει review που δείχνει ότι είναι πολύ καλή...Θέλω να ανεβάσω τα ρολόγια μου στα 5ghz. Ξέρει κανείς σας αν είναι καλή ? Να την πάρω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/5720549/CoolerMaster-Nepton-240M.html?from=autocomplete&keyphrase=nepton+240mδες και αυτή ακούγονται καλά λόγια αν δεν είχα σε rma την swiftech h220 θα την έπαιρνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/5720549/CoolerMaster-Nepton-240M.html?from=autocomplete&keyphrase=nepton+240mδες και αυτή ακούγονται καλά λόγια αν δεν είχα σε rma την swiftech h220 θα την έπαιρνα

Ναι είδα και αυτή, είναι σχεδόν αθόρυβη ! Αλλά το καλό με την άλλη είναι ότι μπορείς να προσθέσεις ένα ρεζερβουάρ πχ η ένα 2ο ψυγείο γι'αυτό και κόλλησα λίγο εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο,τι πληρωσετε παιρνετε ,οι ενσωματωμενες αντλιες ειναι για κλαματα... 

Για κλάματα δεν τις λες ιδικά τις καινούργιες, αλλά δεν τις συγκρίνεις σίγουρα με costum... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...