Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω τι λες για λαμπες και τετοια αλλα στο gpu score ριχνω πετσες και μπιφτεκια,μετα θα αναιβασω κανενα score

 

 

-----Προστέθηκε 3/10/2008 στις 03 : 50 : 24-----

 

 

εμενα δν πανε πανω απο 1050 οι μνημες...γμτ πετανε artifacts,core παει και 740-750.

 

η μαλα... ειναι οτι δεν μπορουμε να χρησιποιησουμε το guruBios με τους 8.9 ,με το guruBios τραβαγε και 760core 1100memory για πλακα τωρα 760 με τιποτα ,

την μνημη την εχω χωρεις ψυχτρα στα 1125

 

 

-----Προστέθηκε 3/10/2008 στις 03 : 54 : 57-----

 

 

κατι ασχετο βγηκε μια gtx 260 με 216core ,λογικα το βιος της μπαινει και στις απλες ετσι ? και απο 192 πανε στα 216 ,δεν δοκιμαζει κανενας ? η αλλαξαν το chip?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: εγώ είμαι πιο γρήγορος :lol:

 

Sadman just luck δεν πειράζει ούτως η άλλος δεν δίνουν και τίποτα και εμένα 1100 σταματάνε αλλά εμένα είναι 1Gb

άσε που τα πολλά Mhz στις μνήμες κόβουν από τον πυρήνα

 

NEKROMA τι bios θες ? ανέβασε εδώ το δικό σου και θα κάνουμε κάτι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το guruBios 725core/1100memory με τους 8.8 και 8.9 δεν λειτουργη με τιποτα,τωρα εχω μαμα ρευματα απο volt mode και pencil mode δεν πολυκατεχω και δεν πιραζω,απο ΒΙΟς στο νετ δεν βλεπω να παιζουν αλλα ,αλλα και παλι με βιος τα ρευματα δεν πανε πανω απο 1.2 ,ενω με την 2900 εριχνες το βιος και τραβαγε 743 στα 940 για πλακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τα πήγανε για 2χ2 εδώ θα μηνούμε για κάθε μέρα μέχρι να αλλαχθεί ο Q9450 με έναν E8600

το κιτ είναι αυτό και το προτείνω σε όλους όσους ψάχνουν performance 2x2GB RAM έρχεται μαζί και με το Dominator Airflow :P

εδώ έχει αρκετές μετρήσεις που έκανα μέχρι να βρω τα πιο γρήγορα settings/timings

post-42566-129062974338_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλη μια πρώτη θέση στο hwbot, αυτή τη φορά με S775 cpu ... ;)

>>> Celeron 430 1.8GHz @ 4320MHz @ Single Stage (με κάποιες σημερινές μικροεπεμβάσεις από το κατασκευαστή του - όχι εγώ :P - τώρα έδειξε και -44*C) @ 1.69Vcore

>>> Asus P5K Deluxe (αυτή που είχα από την αρχή της χρονιάς - full modded by John) @ 266 Strap

>>> Crucial Ballistix PC8500 2GB (το κιτ αυτό είναι το νέο μου απόκτημα, πάει καλά έτσι ? :P) @ 600MHz 4-4-4-4 1T @ 2.38Vdimm (μεταχειρισμένες είναι, από τις πρώτες που βγήκαν, οπότε according to mr. Bill φοράνε gmh ;))

 

spi1m1486secceleron4304no3.jpg

 

*Δεν χρησιμοποίησα το luna theme, γιατί έφτιαξα σήμερα το πρωί μια καινούργια εγκατάσταση, αφού έσβησα την προηγούμενη 80άρα nLited που είχα στο δίσκο μέσα, και από κεκτημένη ταχ/τα άφησα unchecked το box με το luna theme :-( LOL ! :lol:

Επεξ/σία από george_o/c
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο, ο δικός σου έχει πυρήνα Prescott Celeron που όπως και να το κάνουμε κωλοπάει οn air ... Ενώ ο 340 μου, έχει ένα κομμένο Conroe :P (Conroe-L) ;) Να για ποιο λόγο θέλω SS ;) Άσε που on air, είναι χάλια, αλλά στο SS κωλοπάει (του αρέσουν τα terravolts, και οι subzero temps :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο δεν υπάρχει Celeron 420 που να πηγαίνει πάνω από 3850MHz ... Και αυτό έχει γίνει με Single Stage ... ;) On air ο 430 μου φτάνει max τα ~3.6GHz ... Φαντάσου για πόσο κακό κομμάτι on air μιλάμε ... :P :lol:

 

Τη Δευτέρα θα πάρω και ένα τηλέφωνο στη DI TECH, η οποία βρίσκεται στο βιοτεχνικό πάρκο Χανίων (20 λεπτά με το αυτοκίνητο από το σπίτι μου), για να δω αν μπορώ να παραγγείλω ... σκέφτομαι για 20 κιλά ... Ξέρει κανείς πόσες ώρες πάνω-κάτω κρατάνε 20 κιλά ξηρός πάγος ? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...