Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

αντε storm,δωσε λιγο ρευμα ρε παιδακι μου....για να δουμε,θα το πιασουμε το 9αρι????

cinebench_r11_5_5_190ghz.jpg

 

στα ιδια ρολογια σε single thread βγαζει 1.39 σκορ.

 

και εδω ενα R15 με ελαχιστο χαμηλοτερο ρολοι.το πανω πανω σκορ,οχι στα ρολογια που ειμαι τωρα.

cinebench_R15_5_170ghz.jpg

 

 

Θα το κάνω που θα πάει... να βρω σταθερές τιμές να σφίξω τα timings των μνημών και θα τα πιάσουμε τα 9.

Θα πάρω στα κοντά πιστεύω και μνήμες στα 2133 για να παίζω και ποιο άνετα.

Άστους τους Intelakides να μιλάνε με cpu 1000 ευρώ.

Λες να βάλω κανέναν Opteron πάνω να δοκιμάσω αν πέσει στα χέρια μου?  :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε storm,δωσε λιγο ρευμα ρε παιδακι μου....για να δουμε,θα το πιασουμε το 9αρι????

 

 

στα ιδια ρολογια σε single thread βγαζει 1.39 σκορ.

 

και εδω ενα R15 με ελαχιστο χαμηλοτερο ρολοι.το πανω πανω σκορ,οχι στα ρολογια που ειμαι τωρα.

 

 

Έχεις δοκιμάσει να παίξεις με χαμηλότερα multi;

Σε prime/cinebench/SPI παίρνω πάντα καλύτερα νούμερα με 18-19 multiplier

 

Με 19x261 (4940) μου έβγαλε 8.55 το R11.5. Δεν έχω αξιωθεί ακόμα να πάρω καμια ψύκτρα της προκοπής να ανεβάσω παραπάνω. :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^παλαιοτερα αλλο δεν ασχοληθηκα τοσο πολυ γιατι τα νουμερα ηταν ιδια.

δεν ειναι σεταρισμενο το μηχανημα για τερματα πχ εαν δεις οι μνημες ειναι διαφορετικες και τα timings ειναι καρφωτα για μεταξυ τους συνεργασια για αξιοπιστια.δεν εψαξα πχ να βρω τα χαμηλοτερα.

επισης το λειτουργικο δεν ειναι σεταρισμενο για bench,βασικα,παλι φορματ θελω :)

πιο πολυ για σταθεροτητα το εχω σεταρισμενο,αυτα τα νουμερα τα ποσταρω πιο πολυ για να την μπαινω στον storm για να παει παραπανω :P

παντως την επομενη φορα θα το δοκιμασω αυτο που λες και θα κρατησω μονο τις μνημες επανω με την μεγαλυτερη συχνοτητα για να δω πως παει :)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

F1 2014 με 8x msaa

 

Στο Valley η GTX 780Ti ΚΑΤΑΤΡΟΠΩΝΕΙ :P την 980 ισχύει αυτό που λένε ο νέος είναι ωραίος αλλά ευτυχώς ο παλιός είναι αλλιώς 

 

Μήπως μπορείς να κάνεις και ένα Valley & Heaven 4.0 με αυτές τις κάρτες ; Αν μπορείς τότε κάνε και Metro LL  :P

Γενικότερα στα συνθετικά το GM204 δεν τραβάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

  

Μήπως μπορείς να κάνεις και ένα Valley & Heaven 4.0 με αυτές τις κάρτες ; Αν μπορείς τότε κάνε και Metro LL  :P

 

 

οριστε αδελφε !! εκατσα και τα τρεξα  σε extreme settings 1080P default ο driver !!

 

4790k stok 2x 6950 stok 800/1250

 

heaven 4.0

fgnxfgn.jpg

 

unigine valey

cvbvcvncgncgn.jpg

 

και ενα σε metro εκτος SSAA OFF

bjjnjn.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^παλαιοτερα αλλο δεν ασχοληθηκα τοσο πολυ γιατι τα νουμερα ηταν ιδια.

δεν ειναι σεταρισμενο το μηχανημα για τερματα πχ εαν δεις οι μνημες ειναι διαφορετικες και τα timings ειναι καρφωτα για μεταξυ τους συνεργασια για αξιοπιστια.δεν εψαξα πχ να βρω τα χαμηλοτερα.

επισης το λειτουργικο δεν ειναι σεταρισμενο για bench,βασικα,παλι φορματ θελω :)

πιο πολυ για σταθεροτητα το εχω σεταρισμενο,αυτα τα νουμερα τα ποσταρω πιο πολυ για να την μπαινω στον storm για να παει παραπανω :P

παντως την επομενη φορα θα το δοκιμασω αυτο που λες και θα κρατησω μονο τις μνημες επανω με την μεγαλυτερη συχνοτητα για να δω πως παει :)

 

Βρε να βρώ χρόνο να στήσω windows XP στον 840 Pro και θα του δώσω να καταλάβει του 8350. Προχθές έβγαλα και ένα 5.31ghz με 4 πυρήνες ο 8350 αλλά δεν έκανα validate ο μακάκας! Μόνο φώτο πήρα, θα την ανεβάσω κάποια άλλη στιγμή, τώρα μπαίνω από αλλού.

Ο 8350 έχει πολύ ζουμί και η Extreme 9 επίσης. Πρέπει να βρώ τα timings για τις Vengeance όμως και βαριέμαι αφόρητα, για αυτό είπα ότι μπορεί να σπρώξω τις δικές μου και να πάω για κανένα σετάκι 16gb 2133 πάλι σε vengeance ή σε Dominator.  

 

http://www.skroutz.gr/s/4046773/Corsair-Vengeance-Pro-16GB-DDR3-2400MHz-CMY16GX3M2A2400C11A.html

 

http://www.skroutz.gr/s/3340805/Corsair-Dominator-Platinum-16GB-DDR3-2133MHz-CMD16GX3M2A2133C9.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^ Παίζει η Gigabyte να έχει δώσει παραπάνω τάση default για αυτό και δίνει εκεί ψηλά χωρίς θέματα η δική σου!

Που να βάλεις και unlock στα ρεύματα δηλαδή!   :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^ Παίζει η Gigabyte να έχει δώσει παραπάνω τάση default για αυτό και δίνει εκεί ψηλά χωρίς θέματα η δική σου!

Που να βάλεις και unlock στα ρεύματα δηλαδή!   :D

 

Βασικά την δουλεύω stock πάντα στα παιχνίδια και μόνο για κανα bench την ανεβάζω αλλά είναι σταθερή και χωρίς artifacts.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά την δουλεύω stock πάντα στα παιχνίδια και μόνο για κανα bench την ανεβάζω αλλά είναι σταθερή και χωρίς artifacts.

και γω το ιδιο! oc μονο για κανα bench και μετα αμεσως ολα στοκ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...