Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανέβασα λίγο ακόμα το oc.

 

kGDRqc3.jpg

 

 


εδω βρηκα ενα απο τις 1 οκτωβρη λογικα με παλιοτερους drivers!!! :D πρεπει να την εχω ξανα ανεβασει την φωτο σε παλιοτερο post!!

 

 

 

 

cXcpg9E.jpg

 

To 934 σου ανέβασε, μάλλον, τον μέσο όρο. Εκτός αν η εφαρμογή είναι προγραμματισμένη να αφαιρεί τις ακραίες τιμές για να βγαίνει ο διάμεσος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα firestrike κανονικο κ ενα extreme με 1150 core και 1340 memory!!!

 

edit:κ ενα 3dmark11.επισης μερικα benchmarks απο hitman,tomb raider κ bioshock!!

 

 

 

Firestrike

 

n3fGrcy.jpg

 

 

 

Firestrike Extreme

 

CfZGBnk.jpg

 

3DMark11

 

bobKwlC.jpg

 

Bioshock,Hitman,Tomb Raider

 

Mh8hqF9.jpg

 

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

970 SLI @2560x1440 Ολα Ultra με high textures, οπως παιζω δηλαδη.

Και ultra textures να βαλω τις ιδιες επιδοσεις εχω στα avg αλλα τα min πανε κατα διαολου, και δεν μου αρεσει καθολου.. Αλλωστε ακομη και με το hd texture pack εγω προσωπικα δεν ειδα ΚΑΜΙΑ απολυτως διαφορα απο high textures και θελει και 6Gb στα 1080p.. I lol'ed hard ^

Πως γινεται εγω οταν το πρωτοεβαλα το game μου φαίνοταν τα γραφικα meh και ψιλοθολα,ενω οταν εβαλα τα hd textures ειπα κατευθειαν "This is what am talking about"! Hταν πολυ πιο ωραία και ευκρινεστατα πλεων τα γραφικά. Τι να πω. (1440p ειμαι και εγω)

Τα minimum γενικα στα benchmark ειναι συνήθως λαθος ή σιγουρα δεν θα αντικατροπτιζουν τα minimum fps in game. Οποτε..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται εγω οταν το πρωτοεβαλα το game μου φαίνοταν τα γραφικα meh και ψιλοθολα,ενω οταν εβαλα τα hd textures ειπα κατευθειαν "This is what am talking about"! Hταν πολυ πιο ωραία και ευκρινεστατα πλεων τα γραφικά. Τι να πω. (1440p ειμαι και εγω)

Τα minimum γενικα στα benchmark ειναι συνήθως λαθος ή σιγουρα δεν θα αντικατροπτιζουν τα minimum fps in game. Οποτε..

 

Μια κοροιδια και μιση και θελει και 6Gb σε 1080p..  Τα textures προσωπικα τα βλεπω ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ με high, οχι κοντα ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ. Οι διαφορες αρχιζουν και φαινονται ιδιαιτερα σε επιπεδο θολουρας σε medium textures,αυτες τις αηδιες που βλεπω με magnification και παλι δεν βλεπεις τιποτα ειναι απλα αστειο.. Δεν εχω θεμα να το τρεξω και ultra οπως ειπα στα 100+ ειμαι ουτως ή αλλως αλλα δεν θα χαλασω την gaming εμπειρια μου για κατι που δεν βλεπω ουτε σε screenshot,let alone σε δραση..

 

Παντως σε ενα δυο comparisons που βλεπω τα textures που υποτιθεται οτι ειναι high, δεν εχουν καμια σχεση με τα πραγματικα high εφοσον ολα τα αλλα ειναι στα ultra. Go figure..Οχι θολα δεν φαινονται εμενα σε high, ειναι απιστευτα sharp..

Και αναφορικα με τα minimum αλλο να πεφτεις απο τα 50-60 στα 10-20 και αλλο απο τα 100+.. Ειναι τεραστιο το drop και απαραδεκτο.. Αρνουμαι να το βλεπω στα 100+ fps να μην βλεπω διαφορα στο IQ και να εχω τετοια drop στα teens..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τα benchmarks που καταλαβαίνω ότι δεν θα είναι εκεί που θα μπορούσαν, με ένα 2500k θα καταφέρω να δω τις αρετές μιας GTX970;

 

Στα 1600 παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...