Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ριχτε κάνα ddu, μου χει τύχει και μένα τα ρολογια να κολλήσουν χαμηλά (σε reference ρυθμίσεις ούτε καν στοκ) επειδή για μεγάλο διάστημα περνούσα τον ένα catalyst πάνω από τον άλλο χωρίς να καθαρίζω το σύστημά μου.

 

Με απλή απεγκατάσταση οδηγού δε γινόταν κάτι, μόλις δοκίμασα το ddu βρήκα την υγειά μου.

 

Δε λέω ότι συμβαίνει το ίδιο, αλλά αν δε βγάζετε τους οδηγούς με ddu δοκιμάστε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα χωρις να κανω τιποτα εστρωσε παλι απο μονη της και τα βλεπει κανονικα εκανα ενα γρηγορο στοκ, valley με ανοιχτα τα τορρεν να seedaρουν και κανα 2 προγραματακια και παλι εβγαλε καλο σκορ. τι σκατα.

 

00005.png

 

EDIT: 3 επανωτα benchc με ιδιο σκορ. αρα το προβλημα εμνφανιζεται μολις γινει OC


Ριχτε κάνα ddu, μου χει τύχει και μένα τα ρολογια να κολλήσουν χαμηλά (σε reference ρυθμίσεις ούτε καν στοκ) επειδή για μεγάλο διάστημα περνούσα τον ένα catalyst πάνω από τον άλλο χωρίς να καθαρίζω το σύστημά μου.

Με απλή απεγκατάσταση οδηγού δε γινόταν κάτι, μόλις δοκίμασα το ddu βρήκα την υγειά μου.

Δε λέω ότι συμβαίνει το ίδιο, αλλά αν δε βγάζετε τους οδηγούς με ddu δοκιμάστε το

me ddu forever.


Με ποιό πρόγραμμα φτιάνετε τα προφίλ στο OC σας?

 

Μήπως κάτι έχει κολλήσει από εκεί?

 

Για σβήστε τα όλα, πετάξτε κα ιτο πρόγραμμα (MSI AB?), επανεκκινήστε, ξαναπροσπαθήστε.

εγω με της sapphire trixx κλοκαρω παντα. ειναι το μονο που με βολεψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια και πάλι, έχω κάνει 2 bench στο valley ένα στα 1080p extreme hd και ένα σε 1440 ultra.

με το σύστημα της υπογραφής σε stock.Unigine_Valley_Benchmark_1_0_20141005_18ποια η γνώμη σας?

έκανα και 2 run στο intel burn test (ενα standard και ενα very high) και με το real temp είχα max 60 βαθμούς. είναι πολύ?
(να με συμπαθάτε δεν ξέρω να ποσταρω σωστά φωτό)Unigine_Valley_Benchmark_1_0_20141005_18

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια και πάλι, έχω κάνει 2 bench στο valley ένα στα 1080p extreme hd και ένα σε 1440 ultra.

 

με το σύστημα της υπογραφής σε stock.Unigine_Valley_Benchmark_1_0_20141005_18ποια η γνώμη σας?

 

έκανα και 2 run στο intel burn test (ενα standard και ενα very high) και με το real temp είχα max 60 βαθμούς. είναι πολύ?

(να με συμπαθάτε δεν ξέρω να ποσταρω σωστά φωτό)Unigine_Valley_Benchmark_1_0_20141005_18

μια χαρα ειναι οι 60 βαθμοι! παρα πολυ καλη θερμοκρασια για bencmark! εγω την 280χ που την  εχω ξεπατωσει δεν εχω ξεπερασει τους 70 βαθμους. απορω πως ζει ακομα.

 

 

post-235149-0-24140300-1412792977_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε, για τον cpu ήταν οι 60 βαθμοί. και με prime95 με small fft κάνα 15λεπτό δεν ξεπέρασε ο cpu τους 65.

τώρα η 780 στο valley και στις δυο περιπτώσεις (1080p/1440) η θερμοκρασία ήταν max στους 68. με τα "ανεμιστιρια" στο 25% και auto "ως έχει" από stock δηλαδή.

 

Απλα ειπα να ποσταρω και εγω μονο και μονο να ακουσω γνωμες για το τι επιδοσεις εχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε, για τον cpu ήταν οι 60 βαθμοί. και με prime95 με small fft κάνα 15λεπτό δεν ξεπέρασε ο cpu τους 65.

 

τώρα η 780 στο valley και στις δυο περιπτώσεις (1080p/1440) η θερμοκρασία ήταν max στους 68. με τα "ανεμιστιρια" στο 25% και auto "ως έχει" από stock δηλαδή.

 

Απλα ειπα να ποσταρω και εγω μονο και μονο να ακουσω γνωμες για το τι επιδοσεις εχει.

Καλά έκανες και ναι μια χαρά είσαι και σε θερμοκρασίες.

 

In other news now:

 

BOOM 1ος ξανά και 5.5 πόντοι η ομάδα!

 

STORM1978`s HWBOT Prime score: 841 pps with a BCM28155 1200MHz

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά αποτελέσματα από το benchmark του Shadow of Mordor στα 1440p, Ultra (χωρίς το UltraHD texture pack)

 

CPU&GPUs Stock: 47 fps avg

CPU @4.5 GPUs Stock: 57 fps avg

CPU @4.5 + GPUs @1150/1500: 70 fps avg

Στην ουσια απαιτειται το HD texture pack για να "πιασει" η επιλογη Ultra στα textures? Βλεπω μια διαφορα απο high σε ultra πχ, παρ' ολο που εχω 2GB καρτα, αλλα δεν εχω καταλαβει τι παιζει. Κανονικα θα επρεπε να βλεπω εικονες (μερικες φορες στο 1ο φορτωμα οντως βλεπω εικονες αλλα σταθεροποιειται ψηλα μετα). Θα ανεβασω μολις βρω χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...