Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τα Windows έχουν κάποια θεματάκια ακόμα με το UI scaling για να είσαι ΟΚ με 4Κ στις 28" πχ. Δεν θα έστηνα σήμερα σύστημα για 2Κ πάντως, θα έκανα υπομονή για 4Κ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας βαλω και εγω το τερας μου το οποιο εχει αγριες διαθεσεις τελευτεα.....Φοβαται μην το αποχωριστω για καμια maxwell.

 

GTX 780 DCU με CPU Waterblock Cuplex kryos μονταρισμενο για gpu.Περαν απο αυτο στην καρτα εχω κανει Volt mod με 10κ variable resistor.Το να δινεις ρευμα μανουαλ με κατσαβιδακι και πολυμετρο ειναι κολαση  :devil:

 

Προς το παρον 1411ΜΗΖ με 1.43v max temp 48 βαθμοι.Η καρτα σπερνει!Την εχω ετσι για gaming και λιωνω στα 1440p.

DSC_0354_zps4560c3fe.jpg

 

3DM1116196K_zps3b466b09.png

 

FR11426_zps4d1eb271.png

Επεξ/σία από john-X
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βαλω και εγω το τερας μου το οποιο εχει αγριες διαθεσης τελευτεα.....Φοβατε μην το αποχωριστο για καμια maxwell.

 

GTX 780 DCU με CPU Waterblock Cuplex kryos μονταρισμενο για gpu.Περαν απο αυτο στην καρτα εχω κανει Volt mod με 10κ variable resistor.Το να δινεις ρευμα μανουαλ με κατσαβιδακι και πολυμετρο ειναι κολαση  :devil:

 

Προς το παρον 1411ΜΗΖ με 1.43v max temp 48 βαθμοι.Η καρτα σπερνει!Την εχω ετσι για gaming και λιωνω στα 1440p.

 

 

Ok, μαμάτο όντως.

 

Τα VRM's??? Δεν έχουν ανατιναχθεί χωρίς καθόλου ψύξη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο πετρος μαλλον εννοει τις μνημες γιατι στα vrm υπαρχει ψυχτρακι οπως βλεπουμε σην φωτο.αλλα και οι μνημες δεν εχουν αναγκη αμα τους φυσαει ο kaze ultra.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βαλω και εγω το τερας μου το οποιο εχει αγριες διαθεσης τελευτεα.....Φοβατε μην το αποχωριστο για καμια maxwell.

 

GTX 780 DCU με CPU Waterblock Cuplex kryos μονταρισμενο για gpu.Περαν απο αυτο στην καρτα εχω κανει Volt mod με 10κ variable resistor.Το να δινεις ρευμα μανουαλ με κατσαβιδακι και πολυμετρο ειναι κολαση  :devil:

 

Προς το παρον 1411ΜΗΖ με 1.43v max temp 48 βαθμοι.Η καρτα σπερνει!Την εχω ετσι για gaming και λιωνω στα 1440p.

DSC_0354_zps4560c3fe.jpg

 

3DM1116196K_zps3b466b09.png

 

FR11426_zps4d1eb271.png

Καλως ήρθες και εδώ John-X!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο πετρος μαλλον εννοει τις μνημες γιατι στα vrm υπαρχει ψυχτρακι οπως βλεπουμε σην φωτο.αλλα και οι μνημες δεν εχουν αναγκη αμα τους φυσαει ο kaze ultra.

 

To πήρα χαμπάρι σε 2η ανάγνωση, αλλά θεώρησα πως η παθητική ψύξη από το ψυκτράκι δεν επαρκούσε ούτε για αστείο με τόσο ρεύμα!

 

Ο φίλος όπως φαίνεται είχε προνοήσει με το παραπάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21097 points 12os με 290

STORM1978`s Catzilla - 720p score: 21097 marks with a Radeon R9 290

1254385.jpg

Θέλω ξεκάθαρα ψύξη... αν κατέβει η θερμοκρασία άνετα μπαίνω στην 5άδα. Η 290 κάθεται και περιμένει και ο 8350 βαράει υπερωρίες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ήρθες και εδώ John-X!

Ειμαι χρονια εδω αλλα δεν μιλαω δεν λαλαω απλα κοιταω  B) 

 

To πήρα χαμπάρι σε 2η ανάγνωση, αλλά θεώρησα πως η παθητική ψύξη από το ψυκτράκι δεν επαρκούσε ούτε για αστείο με τόσο ρεύμα!

 

Ο φίλος όπως φαίνεται είχε προνοήσει με το παραπάνω.

 

Οχι το ψυκτρακι δεν επαρκει πανω απο 1.40v....τραβανε 100αρες τα vrms και οι καρτα πεταει τους drivers.Με τον καζε ειναι ολα στην πενα και μνημες μαζι.

 

Στις μνημες εχω ψυκτρακια.... B) 

CAM00126_zpsddfddc6e.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...