Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Δεν ξέρω αν είναι τόσο εύκολο αλλά δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις.

Ο 4770Κ πάει άνετα μέχρι 4.3 - 4.5 με καλά ρεύματα και θερμοκρασίες και έχεις μια καλή ψύκτρα από ότι βλέπω. 

Ζήτα βοήθεια από τους φίλτατους Iντελάκηδες σε thread για oc του 4770Κ και σίγουρα θα πάρεις πολές απαντήσεις!

Ώπα τώρα είδα ότι έχεις 2 γομάρια 280Χ! You lucky b@@@@@d!  :P  :D  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι τόσο εύκολο αλλά δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις.

Ο 4770Κ πάει άνετα μέχρι 4.3 - 4.5 με καλά ρεύματα και θερμοκρασίες και έχεις μια καλή ψύκτρα από ότι βλέπω.

Ζήτα βοήθεια από τους φίλτατους Iντελάκηδες σε thread για oc του 4770Κ και σίγουρα θα πάρεις πολές απαντήσεις!

Ώπα τώρα είδα ότι έχεις 2 γομάρια 280Χ! You lucky b@@@@@d! :P :D :lol:

.Που να δεις αυτά τα γομάριa που φτάνουν.Ειδικά η matrix.Xaxaxa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Που να δεις αυτά τα γομάριa που φτάνουν.Ειδικά η matrix.Xaxaxa

Κοίτα είναι γομάρια και οι 2 αλλά και η δική μου 290 μαμά δεν πάει πίσω ε? Μόνο ο 8320 ήταν στα 4.7.

 

 

21598d1391377995-first-valey-kathe-arxi-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα είναι γομάρια και οι 2 αλλά και η δική μου 290 μαμά δεν πάει πίσω ε? Μόνο ο 8320 ήταν στα 4.7.

 

 

21598d1391377995-first-valey-kathe-arxi-

Ωραίος αδερφέ.Το 4,7 το έχεις 24/7.Προβλήματα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε αυτός είναι ο 8320 που είχα πριν μου κάψει cpu - m/b η ΔΕΗ και ναι το είχα 24/7 αλλά 5.0ghz με την Seidon 240M να μην ιδρώνει! Τώρα έχω τον μεγάλο αδελφό 8350 στα 5.0ghz επίσης με την 240Μ.

Αν εννοείται πρόβλημα η παραπάνω τάση και η θερμοκρασία στους 61 τώρα το καλοκαίρι, τότε αυτό μονάχα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βάλε τον 4770Κ στα 5ghz και δες τι τάση θα χρειαστεί και τι θερμοκρασίες θα φτάσει, περίπου τα ίδια και για καλοκαίρι κιόλας. Τώρα που αρχίζει να δροσίζει θα πάρει τα πάνω του ο 8350.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βάλε τον 4770Κ στα 5ghz και δες τι τάση θα χρειαστεί και τι θερμοκρασίες θα φτάσει, περίπου τα ίδια και για καλοκαίρι κιόλας. Τώρα που αρχίζει να δροσίζει θα πάρει τα πάνω του ο 8350.

Άστα.Ούτε ένα prime 95 δεν μπορούμε να κάνουμε με στοκ.Βαράω 90αρια. Ο 6300 που είχα στοκ πάνω από 50 βαθμούς δεν ανέβαινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βάλε τον 4770Κ στα 5ghz και δες τι τάση θα χρειαστεί και τι θερμοκρασίες θα φτάσει, περίπου τα ίδια και για καλοκαίρι κιόλας. Τώρα που αρχίζει να δροσίζει θα πάρει τα πάνω του ο 8350.

Ποιά 5; Τα 4.7 και αν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να το πω καιρό αλλά ήρθε η στιγμή να μιλήσω :P . Πρέπει να ανανεωθεί αυτή η ενότητα και να μπουν σε μια σειρά τα benchmarks πρέπει δηλαδή να διαχωριστούν τα συνθετικά (πχ. 3d mark κτλ.) από τα παιχνίδια όπως επίσης και αυτά των επεξεργαστών , να έχουν την δική τους ενότητα . Έτσι θα είναι πιο εύκολο για κάποιον που θέλει να δει τι σκορ έβγαλε ο Α με την Χ κάρτα στο τάδε παιχνίδι    

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να το πω καιρό αλλά ήρθε η στιγμή να μιλήσω :P . Πρέπει να ανανεωθεί αυτή η ενότητα και να μπουν σε μια σειρά τα benchmarks πρέπει δηλαδή να διαχωριστούν τα συνθετικά (πχ. 3d mark κτλ.) από τα παιχνίδια όπως επίσης και αυτά των επεξεργαστών , να έχουν την δική τους ενότητα . Έτσι θα είναι πιο εύκολο για κάποιον που θέλει να δει τι σκορ έβγαλε ο Α με την Χ κάρτα στο τάδε παιχνίδι    

έλα μωρε τωρα 15-20 ατομα το πολυ ειμαστε που ποσταρουμε συνεχεια και παρα πολλους ειπα. :P  :P  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη τραβάει μια χαρά η 'γριούλα', αλλά μην τρελενόμαστε 1.5 χρόνο κάρτα που σκοτώνει μέχρι 1920*1080 δεν την λές και γριά, μια χαρά είναι!

Εδώ ο 2500Κ που έχεις τι να πει δηλαδή? Προπάπους?  :P  :D  :lol:

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...