Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για gaming μια χαρα τραβαει και ο i5 760 ( cpu wise ) 

Οχι μόνο για gaming γενικά ακόμα και τώρα είναι ένας πολύ καλός επεξεργαστής .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με oc στον Fx 8350 (4,7ghz) και 340.52 version driver και stock ρυθμίσεις στην gtx780ti.

Μπορείς να δεις αν το turbo boost φτάνει όντως 1085MHz ; Γιατί σ' εμένα θεωρητικά φτάνει μέχρι 1046 αλλά σε πολλά παιχνίδια ανεβαίνει μέχρι 1100 MHz . Εγώ βγάζω στο valley 66fps και θέλω να δω αν οφείλεται στα περισσότερα MHz ή στον επεξεργαστή .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδωσα λίγο ακόμα.

 

edit: Βλέπω ότι τις 3000 τις ξεπερνούν άλλοι εύκολα, ειδικά με extreme cpus!

 

 

 

883DTeI.png

 

 

Δοκίμασε να το τρέξεις από ram disk μια και ανέβασε αποτελέσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να δεις αν το turbo boost φτάνει όντως 1085MHz ; Γιατί σ' εμένα θεωρητικά φτάνει μέχρι 1046 αλλά σε πολλά παιχνίδια ανεβαίνει μέχρι 1100 MHz . Εγώ βγάζω στο valley 66fps και θέλω να δω αν οφείλεται στα περισσότερα MHz ή στον επεξεργαστή .  

 

Μέσα στο valley τα ξεπερνάει τα 1085mhz πάντα με την ένδειξη που βγάζει το valley για θερμοκρασία και ταχύτητα gpu.Μην κοιτάς τα 3 frames,η κάρτα (μιλάω τώρα σαν κάρτα,όχι κάποια συγκεκριμένη υλοποίηση εταιρείας) έχει τρομερή δύναμη.

Ένα Valley με ελαφρότατο oc σε cpu @4.3ghz και gpu @1100 & 1570. 5-6fps περίπου λιγότερα από συστήματα με i7 haswell. Και μετά βλέπω άτομα που δεν ασχολούνται με online gaming να θέλουν αναβάθμιση σε intel τώρα, ενώ στην ουσία τραβάει μια χαρά ο cpu..Τα λεφτά να πάνε σε ποτά και γυναίκες :). Στα 4.6ghz+ θερίζει ο FX 8350.

 

attachicon.gifΧωρίς τίτλο.png

 

Εισαί σωστός με αυτό που λες φίλε μου.

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στοκ ο επεξεργαστης και μετριο oc στην καρτα 1228,3500 μνημες

ανεβαισε 73 βαθμους η καρτα..μαλλον δεν ειναι καιρος για πολλα ζορισματα :)

post-228314-0-95176700-1409232192_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να το τρέξεις από ram disk μια και ανέβασε αποτελέσματα

Πρώτον, πρέπει να φτιάξω ram disc και να εγκαταστήσω εκεί ξανά το valley που το βαριέμαι  και δεύτερον αν το σκορ βγει υψηλότερο, θα είναι πλασματικό σε σχέση με αντίστοιχες συνθέσεις, οπότε δε με βοηθάει σε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E μα τί τώρα :-D :devil: :devil:

Και εσύ στα 1100 έχεις τον πυρήνα και στα 1570 τη μνήμη ή τα έχεις stock 1070 και 1550?

οχι εβαλα οπως τα δικα σου 1100 1570. για να παρουμε ακριβες αποτελεσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, πρέπει να φτιάξω ram disc και να εγκαταστήσω εκεί ξανά το valley που το βαριέμαι  και δεύτερον αν το σκορ βγει υψηλότερο, θα είναι πλασματικό σε σχέση με αντίστοιχες συνθέσεις, οπότε δε με βοηθάει σε κάτι.

 Με αυτή την λογική το 99.9% των σκορ που βλέπεις εδώ και σε αλλα forums είναι πλασματικά..

Οι περισσότερη τρέχουν με clockia σε cpu//gpu  τα οποία δεν τα έχουν  για  24/7 χρήση .. απλά ζορίζουν το μηχάνημα για 10-15 λεπτα για να πιάσουν μεγαλύτερο σκορ.. το μόνο που θα σου  δώσει το ram disk είναι καλύτερο loading αρα μεγαλύτερα lows αν σε κόβει πχ ο σκληρος.. δεν “κλέβεις” το bench από την στιγμή που μετράς την GPU.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να το τρέξεις από ram disk μια και ανέβασε αποτελέσματα

ελα φιλε το ετρεξα εγω,η διαφορα ειναι μηδαμινη(49,6 vs 49,5)  ;) το valley το ειχα στον ssd και πριν πατησω bech κανω πρωτα μια λουπα ολα τα σκινσ

 

bonus bench απο το supa (τσαμπα) ssd :D

post-228314-0-51173500-1409260100_thumb.png

post-228314-0-58141200-1409260112_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...