Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

είπα να κάνω και εγώ ένα benchmark με την νέα κάρτα γραφικών να δω αν αξίζει τα λεφτά της :P

Εγώ με την EVGA 780Ti SC βγάζω 68fps . Το περίεργο είναι ότι στο GPU-Z δεν σου έχει την επιλογή ''cuda'' μάλλον πρέπει να κάνεις καθαρή εγκατάσταση των driver. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Valley με ελαφρότατο oc σε cpu @4.3ghz και gpu @1100 & 1570. 5-6fps περίπου λιγότερα από συστήματα με i7 haswell. Και μετά βλέπω άτομα που δεν ασχολούνται με online gaming να θέλουν αναβάθμιση σε intel τώρα, ενώ στην ουσία τραβάει μια χαρά ο cpu..Τα λεφτά να πάνε σε ποτά και γυναίκες :). Στα 4.6ghz+ θερίζει ο FX 8350.

 

post-280023-0-26202700-1408971957_thumb.png

 

 

 

 

 

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Valley με ελαφρότατο oc σε cpu @4.3ghz και gpu @1100 & 1570. 5-6fps περίπου λιγότερα από συστήματα με i7 haswell. Και μετά βλέπω άτομα που δεν ασχολούνται με online gaming να θέλουν αναβάθμιση σε intel τώρα, ενώ στην ουσία τραβάει μια χαρά ο cpu..Τα λεφτά να πάνε σε ποτά και γυναίκες :). Στα 4.6ghz+ θερίζει ο FX 8350.

 

attachicon.gifΧωρίς τίτλο.png

 

1100 core: 1570memory? για να δουμε αν παιζουν ρολο οι cpu. μιας που εχουμε ιδια gpu.

image.png

ψυλλοι στα αχυρα το ιδιο σκορ. :devil:  :devil:  :devil:

 

οποτε εχεις απολυτο δικιο φιλε μου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1100 core: 1570memory? για να δουμε αν παιζουν ρολο οι cpu. μιας που εχουμε ιδια gpu.

image.png

ψυλλοι στα αχυρα το ιδιο σκορ. :devil:  :devil:  :devil:

 

οποτε εχεις απολυτο δικιο φιλε μου.

E μα τί τώρα :-D :devil: :devil:

Και εσύ στα 1100 έχεις τον πυρήνα και στα 1570 τη μνήμη ή τα έχεις stock 1070 και 1550?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& R9 290 ;)

 

Ε καλά πως κάνεις έτσι, ένα 9 αλλάζει στον αριθμό...  :P  :D  :lol:

Πάντως είναι δύναμη η κάρτα!!! Μαμά την είχα 1000/1300, μόνο ο 8320 ήταν στα 4700 κάτι και οι μνήμες στα 1650 μαμά επίσης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Valley με ελαφρότατο oc σε cpu @4.3ghz και gpu @1100 & 1570. 5-6fps περίπου λιγότερα από συστήματα με i7 haswell. Και μετά βλέπω άτομα που δεν ασχολούνται με online gaming να θέλουν αναβάθμιση σε intel τώρα, ενώ στην ουσία τραβάει μια χαρά ο cpu..Τα λεφτά να πάνε σε ποτά και γυναίκες :). Στα 4.6ghz+ θερίζει ο FX 8350.

 

attachicon.gifΧωρίς τίτλο.png

Για gaming μια χαρα τραβαει και ο i5 760 ( cpu wise ) 

post-307521-0-00741500-1409028594_thumb.png

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...