Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1000/1300 δεν μασάει μία σου λέω! Που να δείς τι κάνει η αντίστοιχη vapor-x που έχει ένα φιλαράκι http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1227&pid=2167&psn=&lid=1&leg=0  !!!

καλυτερα να μην δω γιτι θα αρχισω να  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  κα να νιωθω παλι οτι ειναι αχρηστη η καρτα μου :P

κτηνος ειναι εκεινη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα bench από 840 evo σε νέο μου φθηνό λαπτοπάκι που πήρα πρόσφατα (lenovo g500 με i3 3110M)

το μηχάνημα είναι χρέπι αν και αξιοπρεπέστατο για τα χρήματά του, αλλά στον ssd έχω καλύτερα νούμερα από το desktop μου που είναι sata 2

 

x%20x%20%20xlll.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ πριν λίγες μέρες ένα απλό laptop το Dell 3542 με i5 4210u επεξεργαστή πάρτε μια γεύση από τις επιδόσεις : 

 

Bootracer 

 

post-223014-0-30899300-1406356140_thumb.png

 

Cinebench R10

 

post-223014-0-80312900-1406356170_thumb.png

 

Cinebench R15

 

post-223014-0-38764700-1406356191_thumb.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επένδυσε σε ssd και δε θα χάσεις, θα είναι λίγο μανούρα να μπλέξεις με acronis και να κάνεις αντίγραφο του σκληρού αν θες τα αυθεντικά 8 του λάπτοπ σου (εγώ πέρασα απλά 7αρια γιατί βαριόμουν, μπορεί να βάλω και τα αυθεντικά 8 του κάποια στιγμή) και φύσικά είναι και το επιπλέον κόστος του ssd, αλλά το μηχανημά σου θα μεταμορφωθεί  

 

σκέψου ότι όλα θα είναι πολύ πιο άμεσα, δε θα έχεις το άγχος να μη χτυπηθεί ο σκληρός , θα είναι πιο αθόρυβο το μηχανημά σου και λογικά θα καταναλώνει και λιγότερη μπαταρία επειδή δε θα έχει κινούμενα μέρη 

 

για επιπλέον αρχεία δουλεύεις με εξωτερικό 2.5αρη  και αν μιλάμε για usb 3.0 με μεταφορά τουλάχιστον 100MB/s είσαι βασιλιάς

 

πιστεύω ότι γενικά ο ssd επιβάλλεται, αλλά στα λάπτοπ που οι σκληροί "κακοπερνούν" και συνήθως είναι σάπιοι για να τρέξουν λειτουργικό  αυτοί που έρχονται στοκ (5400 rpm), επιβάλλεται ακόμα περισσότερο

 

βέβαια έχεις ήδη στο desktop σου και ξέρεις τι παίζει, απλά κάνε και το βήμα στο φορητό σου, αξίζει τη ταλαιπωρία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα σκέψου ότι σε λίγο καιρό που θα γεμίσει περισσότερο ο δίσκος θα γίνει απελπιστικά αργός (είναι 5400rpm) οπότε πιστεύω είναι θέμα χρόνου η αγορά ενός ssd δίσκου. Το έχω ξανά γράψει ότι από τότε που πήρα ssd στον σταθερό μου είναι πολύ δύσκολο να δουλέψω σε ένα hhd ( έχουμε τον ίδιο ssd )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα βαστάει καλά ο vertex 4 παρά τα 2 χρόνια εγκατάστασης που έχει στη πλάτη του (γιατί το λάπτοπ μου πέρα από sata 3 είναι και φρέσκο μόνο με τα "βασικά" ) , βέβαια δεν έχω και πάρα πολλά άσχετα να ξεκινούν μαζί με τα παράθυρα

 

ΥΓ το κατεστραμμένο sector που λέει το hd sentinel και το διαγνωστικό της ocz το είχε από την αγορά, αλλά αφού έμεινε μόνο στο ένα δεν έχει υπάρξει μέχρι στιγμής θέμα 

 

verx4boottest.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3ος με 8350, 2ος με την ομάδα σαν σκόρ και 13ο σκόρ συνολικά! Not bad at all!!! Αν είχα λίγη βοήθεια από τον καιρό θα τον ξεσκιζα τον αμερικανό στην 1η θέση. Είναι σκόρ χωρίς πολλα πολλά στις ρυθμίσεις.

PCMark Vantage overclocking records @ HWBOT

AMD Radeon R9 290 video card benchmark result - AMD FX-8350,ASRock 990FX Extreme9

STORM1978`s PCMark Vantage score: 19403 marks with a FX-8350

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3ος με 8350, 2ος με την ομάδα σαν σκόρ και 13ο σκόρ συνολικά! Not bad at all!!! Αν είχα λίγη βοήθεια από τον καιρό θα τον ξεσκιζα τον αμερικανό στην 1η θέση. Είναι σκόρ χωρίς πολλα πολλά στις ρυθμίσεις.

PCMark Vantage overclocking records @ HWBOT

 

AMD Radeon R9 290 video card benchmark result - AMD FX-8350,ASRock 990FX Extreme9

 

STORM1978`s PCMark Vantage score: 19403 marks with a FX-8350

 

αντε και τον χειμονα να σε δουμε 1ο  :wub:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω θα προσπαθήσω. Θα έχω παντως βοήθεια σε αυτό από φίλο για τον καιρό που έλεγα. Κάτι θηριώδες κατευθύνεται προς τα μέρη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P ΦΡΑΠΣ :P

 

Dead_island_PC_packshot.png

 

ολα στο ουλτρα και καρτα χωρις υπερχρονισμους

 

post-235149-0-13832500-1406816733_thumb.png

 

 


:P ΦΡΑΠΣ :P

 

Dead_island_PC_packshot.png

 

ολα στο ουλτρα και καρτα χωρις υπερχρονισμους

 

attachicon.gifδεαδ.png

 

αυτο 60 φπς 

 

Alan_Wake_Game_Cover.jpg

 

κι αυτο 30 φπς

 

256px-Murdered_Soul_Suspect_Artwork_Logo

 

απλα δεν μπορουσα να βγαλω σκριν στα αλα 2 παιχνιδια. ολα στα ουλτρα.

 

δηλαδη το 1το μορει να το παιξει και ενας πεντιουμ? χαχαχααχαχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...