Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα τα 550watt θα εφταναν...Αλλα μια χαρα εισαι και ετσι (αν και θα ηταν προτιμοτερο να πας σε 290).

 

Ενημερωτικα, η 780 βγαζει 60-62 frames στο Valley και 290x γυρω στα 59 (η 290 περιπου 55).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω ενα valley απο μενα με την asus r9 290 directcu ii!!τερας η καρτα!ειναι ενος φιλο(την εχω στο Pc μου τωρα και με βλεπω να την κραταω) :D

 

 

NygXrBq.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως καλή η 290 αλλά για 1920x1080 ανάλυση είναι too much.......

Για τα δικά μου τα γούστα, όταν τα min fps πέφτουν κάτω από 30, η κάρτα δεν είναι too much σε καμία περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε stress test (IntelBurnTest) με την στοκ ψύκτρα, ο i5 3470 ανεβάζει 67 βαθμούς Κελσίου και με χαλαρή χρήση είμαι στους 42-43. Χρειάζομαι άλλη ψύκτρα? Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρα από το ότι με πιάνει κρύος ιδρώτας όταν θυμάμαι την παλιά μου amd κάρτα(λές να είμαι κολλημένος?,η 770 ήταν 80 ευρώ πιό φθηνή και καλύπτει τις ανάγκες μου καθώς παίζω σε μονή οθόνη 1080.Επίσης θα έπρεπε να αλλάξω και τροφοδοτικό καθώς τα 550w μπορεί να μήν φτάνανε για την 290.

Ποιο μοντελο cpu i3 ειπαμε οτι εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα θυμόμουν. 

Αντε μεγιες :)

costalata_swing_top_bottle_750ml1.jpg

Ειναι αυτο που λεγαμε να υπαρχει ισορροπια στο συστημα ε Prospector? :P

 

 

όντως καλή η 290 αλλά για 1920x1080 ανάλυση είναι too much.......

Για τωρα ειναι οντως too much,αλλα ειναι πιο FutureProof καρτα,ειδικα αν εχεις στο μυαλο σου αργοτερα να ανεβεις και σε αναλυση.

 

Ετσι εν μερη την πατησα εγω οταν αγορασα πριν 1 χρονο την 770 2gb(αντι της τοτε 7970 που ηταν στα ιδια χρηματα),και εγω τοτε πηγα με την λογικη οτι θα μεινω στα 1080,ελα μου ομως που τωρα ειμαι στα 1440p :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...