Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

ψιλοφοβαμαι να παω παραπανω......και στην καρτα και στις μνημες και στον επεξεργαστη :P

να δω τι θελει για να πιασω τα 14000.........cqim.png

Τροφοδοτικό θέλει φίλτατε γιατί δεν θα την παλέψει άλλο το καημένο αν του δώσεις και άλλο φορτίο! Σε online calculator που έβαλα το σύστημα μου με το OC και την 290Χ oc'ed επίσης έβγαλε 754W και ακόμη και με το δικό μου 730w, δεν θα το διακινδυνεύσω τόσο ψηλά! Μου έβγαλε reccomended το CM 850W!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλτατε το τροφοδοτικο το εχω αλλαξει εαν δεις στην υπογραφη :P

ο μετρητης στη πριζα εδειξε στιγμιαια 602 watt max.με το efficiency που εχει το συγκεκριμενο,εαν το αφαιρεσεις θα βρεις ποσα watt ζητησε πραγματικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας πουμε οτι σε εκεινο το φορτιο ειχε 90% efficiency.

αρα στιγμιαια πραγματικα ηταν 542 watt.ε δεν το λες οτι ειναι και στο οριο :P

απο το δικο σου,τα ιδια πανω κατω θα ζηταει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα Firestrike Απλο, 1220/1600 η καρτα,5.0Ghz ο 3570k.

 

 

Σε win8 εισαι??? Βλεπω οτι ο 8350 του Θανου βγαζει καλυτερο physics score.

 

Ακυρο... ο Θανος τρεχει το 11 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλοφοβαμαι να παω παραπανω......και στην καρτα και στις μνημες και στον επεξεργαστη :P

να δω τι θελει για να πιασω τα 14000.........cqim.png

 

 

θανο και απο cpu και απο μνημες εισαι ενταξει δε χρειαζεται να γκαζωσεις αλλο!!

στο δικο μου run αν δεις με τα 14κ ειμαι πολυ χαμηλωτερα και στα 2 αυτα!!

τωρα απο κει και περα οτι κανεις με την καρτα σου και τι  κερδος παρεις απο ρολογια στο max!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θανο και απο cpu και απο μνημες εισαι ενταξει δε χρειαζεται να γκαζωσεις αλλο!!

στο δικο μου run αν δεις με τα 14κ ειμαι πολυ χαμηλωτερα και στα 2 αυτα!!

τωρα απο κει και περα οτι κανεις με την καρτα σου και τι  κερδος παρεις απο ρολογια στο max!!

Ναι,.θυμασε που σε ειχα ρωτησει για ποιον λογο εχεις τοσο physics ανεβασμενο?απο τις μνημες τελικα.

αναγκαστηκα και εβγαλα τις 1600αρες απο επανω για να ανεβασω αυτες.θα δω μηπως ανεβαινουν και αλλο.

η καρτουλα π@π@ρι@.δεν εχω πεσει και στο καλυτερο κομματι.αντε να πανε οι μνημες στα 1600-1625.ο πυρηνας με τιποτα παραπανω.και εαν δεις με το παλιο μου σκορ πιο πισω,η καρτα παρολλο που ειναι αρκετα πιο κατω οι μνημες,πανω κατω το ιδιο σκορ δινει.οποτε λογικα εγω τερματιζω καπου σε αυτα τα ρολογια με την καρτα.εχει αρκετα artifacts σε αυτα τα ρολογια.

τωρα μενει να moddαρω την noctua και την mk 26 με το ψευτο dremmel που θα παραλαβω αυριο :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο παμε κι ανεβαινουμε :P

 

2cptav6.png

 

Δεν μου βγαζει τη λιστα με την καταταξη αλλα ουτε και μπορω να μπω στη σελιδα τους. Το εχετε και σεις?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας αλητης στο overclock.net μ'εριξε μια θεση κατω....αποτελεσμα....τον τιμωρισα!

 

 

 

 

 

00035png_zps4f09e322.jpg

 

 

 

 

 

*να σημειωσω οτι οι καινουριοι drivers ειναι απο τους πιο κορυφαιους της nvidia γενικα...σε θεματα επιδωσεων παντα.καταφερα κ σηκωσα 1254 απο 1215...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο το score Γιωργο,μπραβο!!!

 

Σχετικα με τον driver παντως εχω διαβασει πολλα αρνητικα σχολια(για gaming κυριως,οχι bench)..θα τον δοκιμασω και εγω αυριο και θα ενημερωσω πως παει στις δικες μου.

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο το score Γιωργο,μπραβο!!!

 

Σχετικα με τον driver παντως εχω διαβασει πολλα αρνητικα σχολια(για gaming κυριως,οχι bench)..θα τον δοκιμασω και εγω αυριο και θα ενημερωσω πως παει στις δικες μου.

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

 

να σαι καλα ρε φιλε! ετσι,για bench μιλαω..για παιχνιδια,δεν παιζω οποτε πρακτικα δεν εχω να εκφερω αποψη.ναι,δοκιμασε κ γραψε αυριο εντυπωσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιωργο δωσε πονο και γω κατι κανω εκει στη κατηγορια μου το παλευω ακομα για παραπανω!!

 

ο driver δινει τιποτα ο καινουργιος ξερουμε κατι γιατι βαριεμαι τα βαλε βγαλε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πηρα στο κρανιο σημερα,δεν ξερω γιατι....μετα λοιπον απο 3 ωρες δοκιμων κ προσπαθειων το σκορ εγινε οριακα τραγικο..σε σημειο που το ονειρικο 5900 φανταζει πλεον πολυ εφικτο..

 

 

 

 

 

 

00036png_zps008d27dd.jpg

 

 

 

 

*εννοειται οτι εχω ανοιξει μπουκαλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...