Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανα μεχρι 1200 γιατι τελιωσανε τα 2000.

Μαλλον θα τον δοκιμασω σημερα.

 

ΕΔΙΤ

Μολις τελιωσα τις πρωτες γνωριμιες :P

 

Λοιπον,με τα γνωστα του καλου μου mobo ,μαχ windows stable 2600....

Ανακαλυψα πως τα μνημονια μου πανε μεχρι 264mhz(528effective),γιατι με τον celeron βαζει 1:2 διαιρετη...

Ετρεξα ενα spi και wprime,αλλα ειμαι πολυ πισω απο τον ανταγωνισμο.(θελει ακομα πολυ tweak).

Φωτογραφιες απο το λαπ κλ μετα γιατι celeron+firefox 3 δεν πανε μαζι :P

 

O ατιμος με την typhon πανω απο 35 δεν παει :-D

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=756776

 

O presscot θεωστραβος ο ατιμος,το παρατηρησα στο λαπαρισμα,και εχει και μια μελανια απο την ζεστα μαλλον,στο κεντρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update.

Καθησα εκανα nlited xp(sp1),78mb(μονο 13 procceses,29.5mb ram use :P).

Εψαξα λιγο τα ορια απο τις μνημες μου,και τα αποτελεσματα?

Spi

38.828s 32bit,usernit,eplorer pwned,real time,defrag,wazza copy.

dl1pqq28970o75layp9v.jpg

38.750 τα ιδια με μαυρο φοντο και τυχη :P,16βιτ color

7488irpjwdw0oyjmcvuf.jpg

38.734

ob1tbth7muql1uax2rrp.jpg

εδω ειναι μεχρι αιδιας νομιζω(με λιγα regtweaks).

 

Το ατιμο το wprime δεν ηθελε να ανοιξει...

Επεισης πανω απο 230fsb ετρωγα ρεσταρτ μετα απο το welcome screen.

Χρειαζομαι μοβο....

 

EDIT

Και ενα 32m λιγο πιο χαλαρο,γιατι δεν ειμουνα στο pc.

33m 35,719 sec tweaks τα ιδια.

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=757573

 

με λιγο ακομα tweaking και λιγα mhz πανω πιστευω πως τα εχω τα 29-30μ.

 

Αληθεια τι ειναι καλυτερα home sp1/sp2 ή pro sp1/sp2(το 3 ακουσα ειναι κοβει καπως,γιαυτο δεν ρωταω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάκη, πριν κάνα 2ωρο γύρισα από τη δουλειά αλλά τώρα μόλις βρήκα χρόνο να δω τα score σου :-(, congrats mate ! :-)

 

Το SuperPi σου θέλει δουλειά ακόμα ... Στο 1M το performance product σου (pp aka performance product = cpu freq που έτρεξες το SPi * το χρόνο που έκανες) είναι 142,5k ... Αν δεν ρίξεις το pp κάτω από 139k δεν σου ξαναμιλάω :P

 

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=750029 Σε αυτό το run μου έκανα 138,6k ;) Και σήμερα (μετά από τόσο καιρό χωρίς benching) θα πέσω στα 137,χχχ ;)

 

Η n-Lited windows setup που "σου έφερε ο θείος σου, αυτός μωρέ, ο μTorrent :p" μου φαίνεται λίγο παρατέλαιμη ... :P Δεν έχει το Luna Theme ? Φαντάσου ότι το SPi γίνεται να τρέχει με 3 μόνο processes, και το wPrime μόνο με 8, τα οποία βέβαια δεν τα ξέρω :-( (έτσι έχω διαβάσει τουλάχιστον)

Είχα βρει άλλο ένα tweak ... Τρέξε πρώτα 3 χ 256k, και μετά 3 χ 1M ... Δες το χρόνο που θα κάνει ;)

 

Έκανες CW και για το 1Μ ? Έχω ακούσει ότι βοηθάει, βέβαια δεν το δοκίμασα ακόμα ... Πόσο μέγεθος είχε το Waza File και με ποια μέθοδο έκανες το CW tweak ? Αν θες να σου πω μία που δουλεύει 100% ;) Έτσι θα βελτιώσεις και το 1Μ και το 32Μ (θέλει και αυτό δουλειά :-D)

 

Αυτό που με εξέπληξε ήταν το wPrime 32M run σου :shock: Έκανες ένα εύκολο 245,9k pp και οι υπόλοιποι βρίσκονται στο 290k ++ :shock:

Πες μου τα tweaks σου, τώρα ! :-D

Στο wPrime χρησιμοποιώ το prioaff.exe, ένα προγραμματάκι που μας είχε δώσει ο tiborrr στο xtremesystems, είναι ουσιαστικά ένα scrypt που μπορείς να ορίσεις ότι τιμή θέλεις για priority και affinity ;) Σε μια συζήτηση που είχα με τον T_M μέσω PMs στο xtremesystems, μου είχε πει ότι το σημαντικότερο πράγμα στο wPrime είναι το priority και το affinity ;) Και φαντάσου ότι το affinity δεν το έχω αγγίξει ακόμα, με priority έπαιζα (real time priority σε κάθε thread του wPrime ;))

Κοίτα τι μου έγραψε, μιλάμε, είναι πολύ καλός στο wPrime :

 

34620143ds2.jpg

 

Τέσπα πάω για μπανάκι, τα λέμε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασηκα τα nlited τα εκανα εγω(απο ενα home edition sp1 cd)που ειχα.

Τα themes τα εβαλα μετα,αλλα δεν εχω χρονο να δοκιμασω.

 

Το μονο που εκανα ητανε,c/p 1 file απο κανονικα windows για να τρεχει wprime στα nlited,και cpuz141 για να διαβαζει(ασχετο δεν διαβασε :P),μνημες με ολα τα timimngs που δινει το bios τερμα(οσο ητανε stable τελοσπα),realtime priority,thread count 2(γιατι εβαζε 1),kill userinit.

Στο πρωτο run ειχα 78 sec.Ξανα εκανα 1 73(λεω οπα εχει ζουμι το θεμα).

Ριχνω και ενα 3ο και το score το ειδατε(αν και μαλλον πεχυτκε ψιλοπουστια,γιατι το πρωτο thread τελειωσε απο τα 88%,και ετρεχε μονο το 2ο για λιγο).

 

1024 στα 24/7 windows μου

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=758091

Παω να το αφησω στα nlited λιγο(να παρω καμια 1η θεση ακομα :P).

 

A ναι μην ξεχασω.Στο wprime αφησα μονο το ενα thread σε real time και το αλλο σε normal και μετα απο τα πρωτα 55% το εδωσα και τα 2 real time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...