Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

  • Moderators

Ναι το εχω δοκιμασει κι αυτο.

Μολις σωσω και επανεκκινησει μετα απο 5-6 αυτοματες επανεκκινησεις μου βγαζει οτι απετυχε το overclocking και με πεταει στο BIOS οπου εχει επιλεγμενα τα τελευταια Settings αλλα πανω πανω γραφει: CPU: 367x10=3,67Ghz. Αλλα απο κατω στις επιλογες εχει ενεργο το 9x multi.

Με 10x367 παντως δεν κανει boot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς με το διπλό ψυγείο και σπρώξε τράβα ανεμιστήρες μέχρι εδώ μπόρεσα μετά βαράμε κάτι 80αρια και δεν παλεύετε η κατάσταση ο άτιμος γουστάρει τρελό ρεύμα για να ανέβει :P πάντως πάει καλά πολύ καλά σοβαρά benchmark εν έτοι μόνταρίσματος του stacker να μπουν τα ψυγεία στις θέσεις τους και να περαστούς XP γιατί με τα Vista άστα να πάνε :P

 

ιδού αtweakάριστο τελείως το pc

 

10125td8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι θέμα Gpu z είναι το Bios της κάρτα flashαρισμένο και δεν τα βλέπει σωστά http://www.techpowerup.com/gpuz/agfve/

Vga 700core 1400mem

Ram 600 ( DDR1200 5-5-5-15 ) χαλαρά για τις μνήμες που έχω :P μαμά είναι

Cpu 4250 8.5x500

 

έχασα πολύ από τα Vista δεν ξέρω πολλά tweaks εκεί και δεν έχω Xp τωρα και βαριέμε να κάνω format

δεν έδωσα στο cpu πολλύ γιατί τον έχω τρελάνε 2 μέρες τώρα μόλις έρθει το 3πλό ψυγείο θα δώσω καλά νούμερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί Xp μου πέταξαν ένα ωραίο error οτι ο χώρος της registry τελείωσε και δεν κάνανε ξανά boot από τότε και ξέμεινα με sVista και δεν κάθομαι να βάλω Xp γιατί σε λίγο θα τα βγάλω όλα για να βάλω ψυγεία στο stacker και περιμένω δίσκους για Raid οπότε θα μπουν εκεί τα xp

 

http://www.outofspecs.gr/forum/showpost.php?p=20619&postcount=849

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βρε αθεόβε τα pc του νετάδικου δεν τα λυπάσαι ? :P

 

Εγώ σήμερα έπαιξα καμιά ώρα με το SPi και κατάφερα να βελτιώσω κατά 1,3 seconds το χρόνο μου ... Απλά έβαλα άλλες μνήμες πάνω στην D865Perl που παίζουν χαλαραααα στα 223MHz @ 2-2-2-5 ... Δυστυχώς τώρα 1,5 ώρα δεν είχα internet ... οπότε είμαι με παλιές versions και του SPi και του CPU-Z ... Άσε που δεν είχα και memset για να tweakάρω τα sub-timings λιγάκι ... Με performance mode enabled (δλδ 1T CR, απλά οι bios engineers που έφιαχναν την D865Perl δεν είχαν ξανακούσει τον όρο Command Rate :-D), "σφιχτά" sub-timings, Real time priority στο SPi, kill explorer.exe και 3575MHz έχω το flat 40sec, ίσως και sub-40sec ... Μετά τις πανελλήνιες θα το προσπαθήσω πάλι ... Άντε πάω να συνεχίσω το διάβασμα, γιατί τώρα 3 ώρες σταμάτησα ... :P

 

Να και 'να image :

 

spi250508kd2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους με την scythe ειδα φως :)

ειναι η πρωτη φορα που περασα τις 10000 στο 3dmark 06

σιγουρα δεν ειναι ρυθμισεις για 24/7 , τουλαχιστον οχι χωρις υδροψυξη....

 

 

 

oc57ay7.th.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Atweakαριστο, σε Vista, τα πάντα τρέχουν :P ψάχνω την κάρτα βασικά και δεν κοιτάω το νούμερο τώρα αλλά ένα ενδεικτικό εδώ η κάρτα παίζει με στοκ ρεύματα :-) έμειναν να δω οι μνήμες πόσο πάνε και να αρχίσω να δίνω volt σιγά σιγά

 

http://service.futuremark.com/resultComparison.action?compareResultId=7049050&compareResultType=14

http://www.hwbot.org/result.do?resultId=743922

signatureimgpt1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...