Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@johnnyman

 

τον 3570κ στα 4.800 φιλου παντως που τον ετρεχα 3 μερες συνεχεια  διαφορα τεστακια-παιχνιδια μεσα στη ζεστη με μια v8 ψυκτρα  δε ειχε κανενα θεμα !!

αλλα δε κρατησα καθολου θερμοκρασιες  δυστηχως !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ξανακόλλησα γιατί βγάζω - βάζω μητρικές καμιά φορά και είναι φασαρία να σου μένει το IHS στο χέρι :D

 

Αλλά tempwise, το reglue αν το κάνεις σωστά δεν παίζει ρόλο. Το delid από την άλλη, ναι παίζει, σαφώς.

 

 

 

 

 

@johnnyman 1.21 είναι κάπως τσιμπημένο για 4.3 - βεβαιώσου ότι δεν μπορείς να πας και παρακάτω.

@ultraex2003 θερμοκρασίες, πάντα μιλάω για Linx w/ AVX - absolute worst case.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μεχρι στιγμης τον εχω 4.3 με 1.210v και ειναι stable με παρα πολυ καλες θερμοκρασιες.

μια χαρα εισαι εκει ετσι και αλλιως για παραπανω μονο για μπεντσονουμερα αξιζει !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαύρη RTV σιλικόνη υψηλής θερμοκρασίας -> http://www.hwbox.gr/intel-cpus/20169-3770-ihs-back-page_3.html#post468744 είναι ότι πιο απροβλημάτιστο μπορείς να χρησιμοποιήσεις.

 

Απλά αν τον κολλήσεις, επέλεγε σοφά το τι πάστα θα βάλεις μέσα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι καλή πάστα - αν και νομίζω ότι ακουγόταν ότι "χαράζει" και καλά, αν και εκεί μέσα δεν θα κουνιέται οπότε δεν σε νοιάζει. Και οι δύο Liquid Ultra είναι πολύ καλές και η Coollaboratory στέλνει με πολύ λογικά μεταφορικά Ελλάδα.

 

Μακρυά από την πάστα της Noctua και της Prolimatech (για αυτές τις δουλειές).

 

Απλά όταν κολλήσεις, βάλε μια ποοοοολύ λεπτή γραμμή (σαν χοντρή κλωστή) κατά μήκος των τεσσάρων ακμών και άφησε και κάπου ένα κενό να φύγει ο αέρας όταν πιεστεί. Θέλεις πραγματικά λίγη σιλικόνη ανάμεσα σε pcb και IHS για να μην "ανέβει" το IHS και χάσεις επιδόσεις.

 

Κολλάς και κουμπώνεις στο socket και αφήνεις μια ωρίτσα να κάτσει. And you're done!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δω αμα το κανω γιατι διαβασα οτι ειναι και λιγο ριψοκινδυνο,να χαλασει δηλαδη η cpu.εξαλου ειμαι πολυ καλα απο θερμοκρασιες!ευχαριστω πολυ παντως για τις οδηγιες!! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο άνοιγμα έχουν παιχτεί τα μεγαλύτερα δράματα. ΑΝ φτάσεις εκεί googlαρε γιατί παίζει ο risky και ο safe τρόπος για άνοιγμα - οπότε επιλέγεις κατά συνείδηση :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχω δει ολα τα βιντεο.το ανοιγεις ειτε με κοπιδι ειτε στον παγκο με το ξυλο,θα δειξει οταν και αμα αποφασισω να το κανω!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ένα απο μένα με τον 3770κ στα 4,5

 

cinebench.jpg



Στο άνοιγμα έχουν παιχτεί τα μεγαλύτερα δράματα. ΑΝ φτάσεις εκεί googlαρε γιατί παίζει ο risky και ο safe τρόπος για άνοιγμα - οπότε επιλέγεις κατά συνείδηση :)

 

είχα εγώ ένα δράμα τάσο αλλά ευτηχώς που το έφαγε η intel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...