Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στάνταρ όμως..

Θες να μου πεις ότι με 5770CF παίζεις το Crysis 2 Dx11 1080P smooth ?

Ή μήπως το BF3..

 

 

Οι 5770 ειναι 2gb ram?? Αν οχι δεν υπαρχει περιπτωση να παιζει smooth τουλαχιστον το Bf3... Σιγουρα μιλας για 1080P?

 

Ναι, μη μου τα γυρνάτε όμως...

 

Για DX11 + tess είναι το θέμα κι ότι δεν επαρκούσαν οι 5770 γιατί ήταν κόλπο marketing.

 

Και τα 2 σε DX11 τα έπαιζα, @1080, με mix settings very high+ultra γιατί προφανώς ξέμενα από μνήμη με το 1γίγα.

 

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν είχα tess, ούτε υποστήριξα πως είχα >60 frames όλη την ώρα, αλλά χαλαρά ήμουν >45.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε, 2*5770 = 5870, εγώ τότε είχα την 6950 που είναι ανώτερη και έβλεπα κάτι ωραιότατα 17άρια σε σημεία με πολύ Tess και θες να μου πεις εσύ τώρα ότι είχες 45άρια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μη μου τα γυρνάτε όμως...

 

Για DX11 + tess είναι το θέμα κι ότι δεν επαρκούσαν οι 5770 γιατί ήταν κόλπο marketing.

 

εγώ δε γυρνάω τίποτα, πρώτα από όλα αναφερόμουν σε single gpu, όπου πάντα ήμουν υπέρ του να πάρει κάποιος αυτή που αποδίδει καλύτερα σε dx10 (και φυσικά dx9) η οποία αποδεδειγμένα ήταν η 4890.

 ακόμα και τότε δεν βλέπαμε πολλά παιχνίδια με dx10, το να πόνταρε κάποιος στην υποτιθέμενη υποστήριξη  του dx11 της 5770 που σε όλα τα bench με dx11 δε μπορούσε να πάρει τα πόδια της ήταν για μένα λάθος, γιατί ήταν πιο αδύναμη από τη παλιά και ενεργοβόρα 4890 σε αυτά που υπήρχαν κατά κανόνα τότε και αυτά που ουσιαστικά μπορούσαν να σηκώσουν και οι δύο τους

 

από σειρά 6xxx με 6950 έπαιξα κι εγώ κάμποσα παιχνίδια με διάφορες και αρκετές παραχωρήσεις με dx11, αλλά με την 7950 επιτέλους μπορώ να πω ότι παίζω "αρχοντικά" και ασχολούμαι μόνο με τίποτα φίλτρα 

 

στις τρέχουσες γενιές βλέπεις ακόμα και τα πιο βαριά παιχνίδια (σχεδόν) όπως πραγματικά τα έφτιαξαν οι δημιουργοί τους 

 

παλιά έβγαινε ξέρω γω το metro (και μη μου πείτε κακό optimization ) και δε το τελίκιαζε κανείς 

σήμερα βγαίνει το μέτρο ή το crysis 3 (και πόσα άλλα παιχνίδια με dx11 και γραφικάρες) και σχεδόν τα τελικιάζουν ένα σωρό κάρτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε φίλε...

Κάποιοι παίρνουν πολύ σοβαρά τον εαυτό τους...

 



εγώ δε γυρνάω τίποτα, πρώτα από όλα αναφερόμουν σε single gpu, όπου πάντα ήμουν υπέρ του να πάρει κάποιος αυτή που αποδίδει καλύτερα σε dx10 (και φυσικά dx9)  που ακόμα και τότε δεν βλέπαμε πολλά παιχνίδια με αυτό και να αφήσει την υποστήριξη του dx11 της συγκεκριμένης κάρτας που σε όλα τα bench παιχνιδιών με dx11 δε μπορούσε να πάρει τα πόδια της

 

από σειρά 6xxx έπαιξα κι εγώ κάμποσα παιχνίδια με διάφορες και αρκετές παραχωρήσεις με dx11, αλλά με την 7950 επιτέλους μπορώ να πω ότι παίζω "αρχοντικά" και ασχολούμαι μόνο με τίποτα φίλτρα 

 

Άλλο αυτό, λογικό - λογικότατο κι άλλο το παραπάνω "στυλάκι-υφάκι".

 

Την καλημέρα μου, δεν πιστεύω πως έχει νόημα η περαιτέρω συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μια σειρα απο σημερινα νουμερα  με τους νεους drivers 13.8 !!

8320@ 4500

5970@940/1250

 

Grid 2 Ultra preset !! 

 

grid2_avx_2013_08_03_11_41_37_034.jpg

 

Crysis 2 Ultra preset !!

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0fy

 

Hitman Absolution 

Ultra Preset !!

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0JC

 

HMA_2013_08_03_12_52_55_728.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...