Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι 1080, αλλά έβαλα και ένα 8x οπότε μιλάμε για maxed out 

 

απλά σε 8x έχω 22 fps, δε θεωρώ ότι αυτό είναι playble.. σε cf βέβαια θα ήταν λογικά οπότε θες τη μνήμη ακόμα και σε 1080

 

Μην ανυσηχεις.Καταλαβα οτι κατι ειναι ανεβασμενο.Ηταν πολυ extreme να βγει με 2x msaa.

 

Δεν ειπα οτι θα παιζω ενα game με 22 fps,αλλα το ποσο απαιτητικα ειναι τα φιλτρα.

Που να'ρθουνε και τιποτε καινουριες παρτιδες Games :-D .Καλα,δεν μιλαμε για πανω απο 1080p ετσι;Θα κλαψει το συμπαν ολο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργο παντως εγω στην πιστα με την απειρη βλαστηση και τις απειρες εκρηξεις απο τους πυραύλους που νου πετάγανε, με ολα τα γραφικα maxed out εβγαλα αυτο που ειχα δειξει δλδ 1718mb Vram :/ Θα ξανακανω τεστ το βραδυ λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιξα την πρώτη πίστα κυρίως , στη βλάστηση δε πρόλαβα να βγω ακόμα 

από όσο θυμάμαι βέβαια η αρχική πίστα ήταν αδικαιολόγητα βαριά 

 

επίσης να σου πω ότι είμαι με patch 1.2 δεν μου καθόταν το 1.3 για κάποιο λόγο και δεν το πολυέψαξα, έβαλα μια έκδοση κάτω 



Μην ανυσηχεις.Καταλαβα οτι κατι ειναι ανεβασμενο.Ηταν πολυ extreme να βγει με 2x msaa.

 

Δεν ειπα οτι θα παιζω ενα game με 22 fps,αλλα το ποσο απαιτητικα ειναι τα φιλτρα.

Που να'ρθουνε και τιποτε καινουριες παρτιδες Games :-D .Καλα,δεν μιλαμε για πανω απο 1080p ετσι;Θα κλαψει το συμπαν ολο!

ναι μωρέ δοκίμαζα διάφορα και ξεχάστηκα ότι έβαλα και τέρμα φίλτρα για λίγο, οπότε σαν max κρατήσε μάλλον εκείνη τη κατάσταση 

 

μου φαίνεται παράξενο πάντως που τα νούμερα που βλέπει το gpuz είναι ολοστρόγγυλα, σε κανένα άλλο παιχνίδι δε μου χει τύχει αυτό (πάντα με gpuz ελέγχω μνήμη) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιουση σχετικο ειναι αυτο..εξαρταται..σ'αυτο το παιιχνιδι εγω για παραδειγμα που δεν εχω τοση μνημη,απλα ριχνω λιγο την προφορτωση σε textures κ αυτο που δινει τη δινατοτητα να παιξω απροβληματιστα x8..βεβαια το καλο ειναι οτι ετσι κ αλλιως δεν παιζω τετοια παιχνιδια..για χαβαλε κ τεσταρισμα τα εχω κατεβασει,οποτε πρακτικα δεν μ'ενδιιαφερει.

 

 

 

το μοναδικο παιχνιδι που παιζω ειναι το gtaiv (με κατι διαστημικα γραφικα) ολα τα αλλα τα βαζω για κανα 10λεπτο το πολυ κ σπανια.

 

 

 

GTAIV2013-06-0718-01-39-87_zpsba7598dc.j

 

 

GTAIV2013-06-0717-55-26-05_zps891e13d5.j

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν τερματίζει η μνήμη της 760 στο skyrim σε 1080 οπότε άκυρο το sli

attachicon.gifΧωρίς τίτλο.png

Oταν καποιοι λενε πεντε απλα πραγματα να ακουνε καποιοι και να σκεφτονται λογικα.Με 1990 οχι απλα τερματιζει,αλλα θα σκασει η καρτα!Πρεπει να υπαρχει ενα ποσοστο ελευθερης μνημης,ωστε στα σημεια τα απαιτητικα ενος Game,να υπαρχει ασφαλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πώ οτι το skyrim είναι με high defenition mod και το παιχνίδι παίζει μιά χαρά με όλα τα φίλτρα στο full και τις ρυθμίσεις στο ultra.Και ο i3 μιά χαρά τα πάει.Οπότε οτιδήποτε πιό δυνατό για τις ανάγκες μου είναι απλά περιττό.To sli το ήθελα για futureproof και bench αλλα με 2gb καλύτερα να κάτσω στα αυγά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Read about how good it is for multi-threading bench here:

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_f2a85xn_wifi_review,16.html

Download here:

http://downloads.guru3d.com/Frybench-download-2709.html

 

Rendering Time: 3:59

Efficiency: 1853

Υπολογίζω ότι θα πάω 3:39 στα 5ghz αλλά τώρα με τον καύσωνα δεν το δοκιμάζω.

Το 4.6 είναι 24/7.

 

post-247172-0-16677000-1375214633_thumb.jpg

post-247172-0-30432000-1375214762_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού κατεβαίνετε γενιές λοιπόν, ένα έχω να σας πω.. 

 

ο παλιός είναι αλλιώς :P

 

γεροντικός i5 [email protected] GHz 

rendering time: 7:32

efficiency: 978.30

 

σιγά μην αλλάξω επεξεργαστή, εκεί με το γέρο θα μείνω να κάνω απόσβεση και του τελευταίου cent  :-D

 

αν δε βγάλει η intel κάναν 6πυρηνο τουλάχιστον και για τις μάζες, η όποια αναβάθμιση δεν έχει νόημα

να τους κρατήσει να τους χαιρεται τους haswell της 

 

benchokati.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i7 [email protected] GHz

rendering time: 4:20

efficiency: 1702,87

 

 

2q2hi8m.jpg

 

Μονο με πολλαπλασιαστη.Ολα τ'αλλα στο αυτοματο.

Τωρα εχει ζεστες.Αλλη φορα στα 5 GHz. ^_^

 

Εγω λεω ν'αλλαξω CPU το 2020,εαν βγαλει η Intel πανω απο 8 cores(και οχι κοροιδιες).Aραξα εδω,και ειμαι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...