Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεχρι να βγει το crysis 4 ουτε να φαμε δεν θα εχουμε οπως παει...οχι καρτες να αγορασουμε :-P

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα,αν το εχει σκαλισει με inspector.

Για ριξε φιλε μου το παρασυνθημα,γιατι σε εχασα... :lol:

Δηλαδη;

 

Μεχρι να βγει το crysis 4 ουτε να φαμε δεν θα εχουμε οπως παει...οχι καρτες να αγορασουμε

 

Aυτο να λεγεται...μην τα συζητας.

 

Παιδια,μια ερωτηση.Ποιο προγραμμα χρησιμοποιουνε αυτοι με τις ροζ μετρησεις,μνημες,cpu,θερμοκρασιες κλπ;

Γιατι το fraps κοβει αν δεν κανω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ριξε φιλε μου το παρασυνθημα,γιατι σε εχασα... :lol:

Δηλαδη;

 

nvidia inspector.. ειναι ενα tool που σου δινει τη δυνατοτητα να παραμετροποιησεις πολυ περισσοτερο το profile ενως παιχνιδιου απ'οτι μεσω του nvidia profiler.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,αυτο ισχυει στα 1080p;ειναι κανονικο βιντεο bench,και η μνημη ειναι στα 1975 ΜΒ!

 

 

Oλο και περισσοτερο καταληγω στο αμεσο μελλον,η καρτα που θα παρω να ειναι 4γιγα,αναλογα της υλοποιησης.

Φαντασου να βγει τιποτε crysis 4,και τι θα δουμε σε BF4.Εχουν να βγουνε αρκετα απαιτητικα games.

λογικά ισχύει, εδώ εγώ με ssaa ή msaa 1x (δε θυμάμαι τι σκατά ακριβώς έβαλα, αλλά κάτι χαμηλό ) ήμουν στα 1600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fraps αν δεν κανω λαθος κοβει μονο κατα την εγγραφη βιντεο..οχι στο απλο on screen display!

 

Το ροζ που λες ειναι το riva-κατι που ειναι πακετο με το precision :-)

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι το riva-κατι

 

Μεχρι να βγει το crysis 4 ουτε να φαμε δεν θα εχουμε οπως παει...οχι καρτες να αγορασουμε :-P

 

 

εχω λιωσει στα γελιαααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα ειμαι απο το τηλεφωνο ρε,δεν μπορω να δω ποιο ειναι και δεν το θυμαμαι :-P<br><br>

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά ισχύει, εδώ εγώ με ssaa ή msaa 1x (δε θυμάμαι τι σκατά ακριβώς έβαλα, αλλά κάτι χαμηλό ) ήμουν στα 1600

Μαλλον και'γω ετσι πιστευω.Δεν νομιζω οπως ανεφερε ο φιλος vagenrider,να πειραξε κατι σε αυτο.Εαν εσυ εχεις 1600,δεν το βλεπω αδυνατον σε 8αρια φιλτρα.Φαντασου,και σε 1080p.Τελος του χρονου θα αλλαξω μονιτορ σε 1440p.Εαν βγει καμια προκομενη καρτα,θα τις βγαλω τα εντερα! ^_^

 

Παιδια καλη δουλεια κανετε,και συνεχιστε τις μετρησεις.Εγω προσωπικα με καθε μετρηση,εχω δει ξεκαθαρα τι παιζεται,και τι φουσκες πετουσανε μερικοι.Συγχαρητηρια.Απλα.

 

Το ροζ που λες ειναι το riva-κατι που ειναι πακετο με το precision

 

Δηλαδη εαν κατεβασω το precision ειναι πακετο ετσι;το κατεβαζω.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα ειμαι απο το τηλεφωνο ρε,δεν μπορω να δω ποιο ειναι και δεν το θυμαμαι :-P<br><br>

 

 

ναι ρε συ το ξερω..απλα ελιωσα οταν το ειδα! (ακομα γελαω)   :D  :D  :mrgreen:  :mrgreen:

 

Μαλλον και'γω ετσι πιστευω.Δεν νομιζω οπως ανεφερε ο φιλος vagenrider

 

για να στο λεω κατι ξερω παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να στο λεω κατι ξερω παραπανω.

 

Αν ελεγες και κατι παραπανω να το δω και Live μονος μου,θα καταλαβαινα λιγο περισσοτερο.

Δηλαδη κατεβαζω invidia inspector,και τι σκαλιζω;

Παντως εαν ο φιλος qsis ειχε 1600 σε χαμηλα φιλτρα,τα 1800-1900 δεν θα θεωρουταν και αδυνατον.

Για πες κατι παραπανω να το ελεγξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα όρια του playable με msaa x2 άντε γεια σε όλες τις nvidia.. 

(η κάρτα μου αναστενάζει τα vrm πατάνε 90αρια.. ) 

 

poutsa_zps3b19efb5.gif

2100!!! :shock: Ω μαμα μια...

Μιλαμε για 1080p αναλυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EDIT AKΥΡΟ!!!

 

αυτό είναι με 8x msaa που έβαλα για να δοκιμάσω!! και η ένδειξη είναι το max , δεν είναι μόνο με 2x 

 

λάθος μου, αλλά το πιάνετε το νόημα αν μιλάμε για μεγάλες αναλύσεις και sli/cf 



2100!!! :shock: Ω μαμα μια...

Μιλαμε για 1080p αναλυση;

ναι 1080, αλλά έβαλα και ένα 8x πριν που έπαιζα  οπότε μιλάμε για maxed out (όλες οι άλλες ρυθμίσεις τέρμα) 

 

απλά σε 8x έχω 22 fps, δε θεωρώ ότι αυτό είναι playble.. σε cf βέβαια θα ήταν λογικά οπότε θες τη μνήμη ακόμα και σε 1080 

 

εν ολίγοις σε μαξαρισμένο παιχνίδι η δική μου κάρτα μένει από δύναμη και ας έχει μνήμη

 

αλλά με 2 κάρτες που θα υπήρχε δύναμη αν ήταν 2 σα τις δικές μου πχ θα ήταν οκ σε άλλες δε θα υπάρχει η μνήμη, αυτό είναι το ηθικό δίδαγμα της ημέρας 

 

τώρα το αν έχει νόημα να μαξάρεις τα φίλτρα, συμφωνώ ότι δεν έχει 

απλά λέμε τι θα συναντούσε κάποιος που θέλει να παίζει ένα τέτοιο παιχνίδι maxed out και θα έδινε πολλά λεφτά για παραπάνω από μία κάρτα και ενδεχομένως θα έμενε από μνήμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...