Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι 770 που έκανες sli των 2gb είναι?θα κάνω 760sli αλλα είμαι λίγο καχύποπτος με τα 2γίγα.Θα παίζω σε 1080 σε μία οθόνη και τα θέλω όλα στο τέρμα,anti-aliasing κτλ.Ελπίζω οι max ρυθμίσεις να μήν τερματίσουν την μνήμη γιατι επεξεργαστική ισχύ θα έχω μπόλικη.

Γιατι ρε συ τον αλλαζεις τον I3?μια χαρα δεν ειναι?τι τον θελεις τον τετραπυρηνο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι 770 που έκανες sli των 2gb είναι?θα κάνω 760sli αλλα είμαι λίγο καχύποπτος με τα 2γίγα.Θα παίζω σε 1080 σε μία οθόνη και τα θέλω όλα στο τέρμα,anti-aliasing κτλ.Ελπίζω οι max ρυθμίσεις να μήν τερματίσουν την μνήμη γιατι επεξεργαστική ισχύ θα έχω μπόλικη.

 

στα 1080p ειναι ακρως αδυνατο να καταναλωσεις πανω απο 1600 μνημη..ουτε καν με crysis 3 στο τερμα..

 

 

 

ψαξου η ρωτα πρωτα πριν γραψεις δημοσια τετοια πραγματα δημιουργοντας ανυσηχιες κ σε αλλα μελη του φορουμ.

 

 

 

τι αλλο θ'ακουσω θεε μου.

Επεξ/σία από vagenrider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εγω που εχω quad 590 κ 1μιση g μνημη θα πρεπει να μενω απο μνημη για πλακα,ε?

 

 

στα 1080p ειναι ακρως αδυνατο να καταναλωσεις πανω απο 1200 μνημη..ουτε καν με crysis 3 στο τερμα..ακομα κ με μοντες.

 

 

 

ψαξου η ρωτα πρωτα πριν γραψεις δημοσια τετοια πραγματα δημιουργοντας ανυσηχιες κ σε αλλα μελη του φορουμ.

 

 

 

τι αλλο θ'ακουσω θεε μου.

Παντως εδω αλλα λεει.. http://www.guru3d.com/articles_pages/crysis_3_graphics_performance_review_benchmark,8.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλα νταξει..πιστευω ακομα κ συ θα πρεπει να γελας με το παραδειγμα που εφερες..

 

τα γραφηματα ειναι για 1200p κ 1600p.

Επεξ/σία από vagenrider
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πιστευω απλα ένοιωθα οτι ησουν λιγο υπερβολικος.. Παλια οταν ειχε πρωτοβγει το game, ειχα ανεβασει τα φιλτρα 4xMsaa και very high τα υπολοιπα, μου ειχε δειξει αν θυμαμαι καλα γυρα στα 1680mb. Θα επιβεβαιωσω το μεσημερι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πιστευω απλα ένοιωθα οτι ησουν λιγο υπερβολικος.. Παλια οταν ειχε πρωτοβγει το game, ειχα ανεβασει τα φιλτρα 4xMsaa και very high τα υπολοιπα, μου ειχε δειξει αν θυμαμαι καλα γυρα στα 1680mb. Θα επιβεβαιωσω το μεσημερι.

 

 

ακυρο τελειως για τα 1200-1400 που σου ειπα.  οπως τα λες ειναι,καπου 1600 ειναι..μ@λακια μου το μπερδεψα με ενα αλλο παιχνιδι..  :wacko:  

 

παντως ομως για τα 2g που λεει ο jim ισχυει κανονικα το πρωτο που εγραψα οτι ειναι υπερκαλυμενος στα 1080p..

 

 

αν κ εδω που τα λεμε μ'αυτες τις ρυθμισεις με 760 sli εχω πολλες επιφυλαξεις για το αν θα βγαλει ενα αξιοπρεπες νουμερο frames.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Its ok :) Σιγουρα θα ειναι μια χαρα με τα 2gb. Tωρα αμα παει σε sli και βαζει φιλτρα εδω και εκει ισως να φτασει τα ορια του 2gb αλλα παλι πιστεύω δεν θα εχει προβλημα.

 

http://www.vortez.net/articles_pages/nvidia_geforce_gtx760_sli_review,19.html Ισως του φανει χρησιμο αυτο το review. Καποιος που ξερει απο τα charts αυτα να μας πει τι βλεπει?? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Its ok :) Σιγουρα θα ειναι μια χαρα με τα 2gb. Tωρα αμα παει σε sli και βαζει φιλτρα εδω και εκει ισως να φτασει τα ορια του 2gb αλλα παλι πιστεύω δεν θα εχει προβλημα.

 

http://www.vortez.net/articles_pages/nvidia_geforce_gtx760_sli_review,19.html Ισως του φανει χρησιμο αυτο το review. Καποιος που ξερει απο τα charts αυτα να μας πει τι βλεπει?? :P

 

 

 

κοιτα,με τερμα ολα τα φιλτρα το ανωτερο που θα πιασει απο καταναλωση μνημης ειναι αυτη του crysis 3 στα 1600..παραπανω,δεν υπαρχει καμια περιπτωση..για 1080 μιλαμε παντα..

 

το θεμα ειναι ομως αυτο που ειπα κ πριν..οτι τερμα ρυθμισεις σε ενα παιχνιδι οπως το crysis 3 ειναι ικανο να γονατισει πολυ ευκολα sli 760..

αν σκεφτεται τερμα ρυθμισεις σε τετοια παιχνιδια καλυτερα να παει στα σιγουρα σε ενα 770 sli.

 

Εγω βλεπω κατι τυπους που εδω και δυο-τρεις βδομαδες γυρνανε το κοσμο αναποδα να βρουν ψεγαδια για την 760 :P

 

 

ασ'τα "κατι τυπους" κ κολοκυθια. αν ειναι πες ονοματα οπως κανω κ γω κ ολα τα σοβαρα μελη η αλλιως παρατατο.

 

κ οσο γι'αυτο που λες..κανενας μας δεν εχει καμια αναγκη κ κανενα λογο να κανει κατι τετοιο για οποιαδηποτε καρτα.

 

το τι αξιζει η καθε καρτα φαινεται με πολλους τροπους.

 

εντελως αστοχο το ποστ σου.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σου δωσω αναφορα,οποιος καταλαβε καταλαβε,δεν θελει και πολυ σκεψη

Καλες καρτες ειναι και η 760 και η 7950.Δεν εχω θεμα με τις καρτες.

 

Οσο για την πρωτη παραθεση, θα πηγενα σε 780 αν εκανα μια τετοια αλλαγη στο setup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακυρο τελειως για τα 1200-1400 που σου ειπα.  οπως τα λες ειναι,καπου 1600 ειναι..μ@λακια μου το μπερδεψα με ενα αλλο παιχνιδι..  :wacko:  

 

παντως ομως για τα 2g που λεει ο jim ισχυει κανονικα το πρωτο που εγραψα οτι ειναι υπερκαλυμενος στα 1080p..

 

 

αν κ εδω που τα λεμε μ'αυτες τις ρυθμισεις με 760 sli εχω πολλες επιφυλαξεις για το αν θα βγαλει ενα αξιοπρεπες νουμερο frames.

καλά ρε φίλε μου το παίζεις αγανακτισμένος που ρώτησα αν φτάνει η μνήμη των 2gb,εγώ τί πρέπει να κάνω που αμφιβάλεις  οτι οι 760sli  βγάζουν αξιοπρεπές frames?Σε πληροφορώ οτι μία 760 βγάζει 48fps στο valley σε 1080 όλα max με λίγο overclocking και την χρησιμοποιώ ήδη και μόνη της και παίρνω αξιοπρεπές frames.Σε sli πάω να κάνω την υπέρβαση καθώς έχουν επιδόσεις titan.Και μήν μου πείς οτι η titan δεν βγάζει frames.''Τί άλλο θα ακούσω θεέ μου''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ρε φίλε μου το παίζεις αγανακτισμένος που ρώτησα αν φτάνει η μνήμη των 2gb,εγώ τί πρέπει να κάνω που αμφιβάλεις  οτι οι 760sli  βγάζουν αξιοπρεπές frames?Σε πληροφορώ οτι μία 760 βγάζει 48fps στο valley σε 1080 όλα max με λίγο overclocking και την χρησιμοποιώ ήδη και μόνη της και παίρνω αξιοπρεπές frames.Σε sli πάω να κάνω την υπέρβαση καθώς έχουν επιδόσεις titan.Και μήν μου πείς οτι η titan δεν βγάζει frames.''Τί άλλο θα ακούσω θεέ μου''

 

 

βασικα το κοβω εδω επιδη φαινεσαι ατομο με τελειως high level γνωσεις.....

 

 

 

απλα πριν βγαλεις κ πρως τα εξω ολη αυτη την μαγκια ριξε μια ματια κ εδω που μιλαμε για crysis 3 με maximum 50 frames μεσο ορο κ μετα το συζηταμε καλυτερα.  http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/NVIDIA-GeForce-GTX-760-2GB-Review-GK104-250/Crysis-3-SLI

 

 

υγ

 

ξερεις,το "αξιοπρεπες frames" το ειπα συγκριτικα με μενα που παιζω με 100+ frames.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο στο τελος για τα 100+ frames ηταν αναγκη να το αναφερεις? :mad:

Εμεις εδω παιζουμε κοκορομαχιες για 40-50 frames.. ρακετες, μπαλακια και σ αλλη παραλια κυριε!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα το κοβω εδω επιδη φαινεσαι ατομο με τελειως high level γνωσεις.....

 

 

 

 

ξερεις,το "αξιοπρεπες frames" το ειπα συγκριτικα με μενα που παιζω με 100+ frames.

Τι παιζεις με 100+frames το crysis 3 very high +8 msaa?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...