Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για μενα κ μονο το οτι βρισκομαι εδω που βρισκομαι με καρτες του 1000αρικου (μαζι με τα μπλοκ) κ προπερσινες παρακαλω με κανει να αισθανομαι πολυ περηφανος γι'αυτο που εχω φτιαξει.. :)

 

To ιδιο ειπα φιλε vagenrider.Επειδη υπαρχουν πολλα προβληματα με quad,και για ολα αυτα που ανεφερες(τιμες,παλαιοτητα κλπ),θεωρω οτι εχεις φτασει ακομη και σε πρακτικο επιπεδο των games,παρα πολυ καλο.114 μεσο ορο,σου εξασφαλιζει τα μεγιστα.

Απλα μου αρεσε η συνθεση,αλλα και οι επιδοσεις του.Τι τροφοδοτικο εχεις αν επιτρεπεται;Tην cpu στα ποσα την εχεις;εχω την ιδια,γι'αυτο και ρωτω.

Tις καρτουλες τις εχεις στην τσιτα;Εαν οχι,δηλαδη θα δουμε και παραπανω; :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Γιωργο μην μασας φιλε εσυ δινε πονο στις καρτουλες σου αντεχουν και εγω μαζι σου εχουμε πει πρπει να γονατισουμε τα αγγλακια!Hawk7 δεν 8α κατσω να συζητησω αλλο το 8εμα πραγματικα ουτε 8α κατσω να πω σε mod να σβησουν να κανουν εκανες χιουμορ οκ αλλα ο τροπος σου αφηνει ανοιχτο πεδιο για αντιπαραθεση τελος παντων ληξας και απο μενα.Εγω παντος σου ευχομαι να παρεις τιτανα και να δεις τι κανει η καρτουλα και μετα να δω αν 8α ανεβαζεις τετοια βιντεακια.Προχτες μας την κοντραρες με την 780 σημερα με την 590 να πιασουμε και καμια ατι σιγα σιγα!(χιουμορ και εγω)Οσο για το συστημα του Γιωργη ασε τι κανει....εκεινος ξερει και ποσταρει νουμερα

 

 

ελα ρε φιλαρακι τι να μασησω,εισαι καλα? ξερεις πολυ καλα ποσο σε συμπαθω. κ οσο για το συστημα σου..εχει τον απολυτο σεβασμο μου μιας κ απο πλευρας sli titan ειναι απλα στην κορυφη αλλα κ εκτως titan ισοπαιδωνει συστηματα ακομα μεγαλητερης αξιας.πραγματικα το χαιρομαι κ το γουσταρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο νέοι δεν είναι αυτοί οι RST..

σιγουρα θα υπαρχουν και πιο νεωτεροι απλα εβαλα αυτους που ειχα στη γκαβατζα !!!

 

thanks για τη παρατηρηση !! θα το διορθωσω το ποστ για αποφυγη παρεξηγησεων !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ιδιο ειπα φιλε vagenrider.Επειδη υπαρχουν πολλα προβληματα με quad,και για ολα αυτα που ανεφερες(τιμες,παλαιοτητα κλπ),θεωρω οτι εχεις φτασει ακομη και σε πρακτικο επιπεδο των games,παρα πολυ καλο.114 μεσο ορο,σου εξασφαλιζει τα μεγιστα.

Απλα μου αρεσε η συνθεση,αλλα και οι επιδοσεις του.Τι τροφοδοτικο εχεις αν επιτρεπεται;

Tις καρτουλες τις εχεις στην τσιτα;δηλαδη θα δουμε και παραπανω; :lol:

 

 

χαιρομαι που βγηκε τελικα ακρη.

 

κοιτα απο πλευρας quad,ναι,εκει ηταν τεραστιο το στοιχημα που εβαλα με τον εαυτο μου οταν εφαγα κατι επικες ητες κ μου ειπα  "εγω θα το κανω να δουλεψει"  εκατσα κ εβαλα κατω λοιπον ολες τις γνωσεις μου κ απο κει κ περα ε λ ι ω σ α στο να ψαχνω να διαβαζω κ να μαθαινω κ συνοπτικα τελως παντων καπως ετσι καταφερα να λυσω τον γρυφο..

 

απο τροφωδοτικο εχω ενα 550αρι για μητρικη-επεγεργαστη κ αλλα δυο 620αρια για τις καρτες..μη ρωτησεις γιατι ετσι κ οχι ενα μεγαλο..θελει πολυ αναλυση κ τα χω γραψει πριν καιρο καπου εδω κ βαριεμαι να τα ξαναγραφω :)

 

οι καρτες εχουν μολις +110hz κ λεω "μολις" γιατι το μαμα ρολοι ειναι 607 κ μπορουν να φτασουν μεχρι κ 900.απλα οπως βλεπεις παω βημα βημα κ με απολυτη προσοχη για να μη γινει καμια στραβη.. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρομαι που βγηκε τελικα ακρη.

 

κοιτα απο πλευρας quad,ναι,εκει ηταν τεραστιο το στοιχημα που εβαλα με τον εαυτο μου οταν εφαγα κατι επικες ητες κ μου ειπα  "εγω θα το κανω να δουλεψει"  εκατσα κ εβαλα κατω λοιπον ολες τις γνωσεις μου κ απο κει κ περα ε λ ι ω σ α στο να ψαχνω να διαβαζω κ να μαθαινω κ συνοπτικα τελως παντων καπως ετσι καταφερα να λυσω τον γρυφο..

 

απο τροφωδοτικο εχω ενα 550αρι για μητρικη-επεγεργαστη κ αλλα δυο 620αρια για τις καρτες..μη ρωτησεις γιατι ετσι κ οχι ενα μεγαλο..θελει πολυ αναλυση κ τα χω γραψει πριν καιρο καπου εδω κ βαριεμαι να τα ξαναγραφω :)

 

οι καρτες εχουν μολις +110hz κ λεω "μολις" γιατι το μαμα ρολοι ειναι 607 κ μπορουν να φτασουν μεχρι κ 900.απλα οπως βλεπεις παω βημα βημα κ με απολυτη προσοχη για να μη γινει καμια στραβη.. ;)

Σε ρωτω,διοτι αν τρεξω 500 σχολια πισω,για να δω πως εφτασες εδω,καλη βδομαδα μετα ;)

Την cpu στα ποσα την εχεις;

Θα περιμενω με αρκετη περιεργεια,αυτο που ειπες.607 μαμα ρολογια,εχεις παει 110,δηλαδη 700 και κατι,και λες οτι μπορει να πανε μεχρι 900.

Εννοειται σιγα σιγα.Εσυ ξερεις,εσυ δοκιμαζεις.Το νερακι,ειναι μεγαλο ζητημα τελικα,αλλα και πολυ ενασχοληση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ρωτω,διοτι αν τρεξω 500 σχολια πισω,για να δω πως εφτασες εδω,καλη βδομαδα μετα ;)

Την cpu στα ποσα την εχεις;

Θα περιμενω με αρκετη περιεργεια,αυτο που ειπες.607 μαμα ρολογια,εχεις παει 110,δηλαδη 700 και κατι,και λες οτι μπορει να πανε μεχρι 900.

Εννοειται σιγα σιγα.Εσυ ξερεις,εσυ δοκιμαζεις.Το νερακι,ειναι μεγαλο ζητημα τελικα,αλλα και πολυ ενασχοληση.

για τα τροφωδοτικα λοιπον εδω..ειναι κ αλλα βεβαια που δεν τα γραφω αλλα πανω κατω αυτο ειναι το γενικο νοημα. http://www.insomnia.gr/topic/100432-%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B5%CF%82-mod%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B9%CF%8E%CE%BDcases/page-382

 

 

απο επεξεργαστη ειμαι στα 5ghz λογο του οτι το quad θελει πραγματικα πολυ γκαζι σ'αυτον τον τομεα..

 

απο ρολογια στις καρτες..δεν ειμαι απληστος.. :) κ ενα 780 να καταφερω να σηκωσω (το μαμα της 580 δηλαδη) που αυτο ειναι κ μια 590= 2 580 θα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα τροφωδοτικα λοιπον εδω..ειναι κ αλλα βεβαια που δεν τα γραφω αλλα πανω κατω αυτο ειναι το γενικο νοημα. http://www.insomnia.gr/topic/100432-%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B5%CF%82-mod%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B9%CF%8E%CE%BDcases/page-382

 

 

απο επεξεργαστη ειμαι στα 5ghz λογο του οτι το quad θελει πραγματικα πολυ γκαζι σ'αυτον τον τομεα..

 

απο ρολογια στις καρτες..δεν ειμαι απληστος.. :) κ ενα 780 να καταφερω να σηκωσω (το μαμα της 580 δηλαδη) που αυτο ειναι κ μια 590= 2 580 θα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.. :)

5 ghz,σε 24/7;την δικη μου την πηγα μεχρι 4,8,και μετα σταματησα,περισσοτερο απο ψυχολογικους λογους,και μετα απο θεμα θερμοκρασιων,λογω του οτι ειχα corsair Α70,και στο stretch της cpu,αρχισε να με προειδοποιει ο υπολογιστης οτι το παρακανα.

Με την h100i δεν δοκιμασα ακομη.Το'χω στα αμεσα σχεδια.

Πρασινες οι καρτες παντως,πρασινο και το νερο,"οικολογικη" η συνθεση ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ghz,σε 24/7;την δικη μου την πηγα μεχρι 4,8,και μετα σταματησα,περισσοτερο απο ψυχολογικους λογους,και μετα απο θεμα θερμοκρασιων,λογω του οτι ειχα corsair Α70,και στο stretch της cpu,αρχισε να με προειδοποιει ο υπολογιστης οτι το παρακανα.

Με την h100i δεν δοκιμασα ακομη.Το'χω στα αμεσα σχεδια.

Πρασινες οι καρτες παντως,πρασινο και το νερο,"οικολογικη" η συνθεση ;)

 

 

μονο η καταναλωση τους δεν ειναι κ τοσο πρασινη....αλλα κατι μεταξυ πυρηνικου αντιδραστηρα!!!!χααχαχαχαχ!!!!!

 

ετσι 24/7 στα 5....αλλα........δεν τολμαει να ανεβασει θερμοκρασια με το εργοταξιο που εχω φτιαξει..αυτο ελειπε.

 

 

 

παντως η γνωμη μου για σενα ειναι να παρεις αλλη μια 680 ειδικα τωρα που εχουν πεσει αφανταστα κ οι τιμες. μη το σκεφτεσαι καθολου.μονο αυτο κ τιποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως η γνωμη μου για σενα ειναι να παρεις αλλη μια 680 ειδικα τωρα που εχουν πεσει αφανταστα κ οι τιμες. μη το σκεφτεσαι καθολου.μονο αυτο κ τιποτε αλλο.

 

Το σκεφτηκα ειλικρινα καποια στιγμη,αλλα δρομολογηθηκε η αγορα της σε φιλο.Στην τιμη που θελω,και του κανω και'γω 4 δοσεις,η' οποτε μπορεσει.Εχω αλλη καρτα να βολευτω.

Θα δω στο μελλον απο amd καινουριες,και maxell,και θα πραξω,υστερα απο πολυ προσοχη.Θα κρατησω τα χρηματα,και οτι βγει τοτε,ισως να κανω ενα sli.Ισως τοτε θα εχουν καλυτερες(λογικα),καρτες,και καλυτερες τιμες φυσικα.Θα δειξει.

Αγορασα 570 αυτην που ειχα,να παρω αλλα 350 αλλη,δηλαδη 920.Μεγαλη η χαρη τους.

Εαν βγουνε σε maxwell τιποτε στα 550,και μοντελα οπως 780 τοτε,ισως να κανω ενα sli.Απλα τα πηρα λιγο στο κρανιο,για προσωπικους λογους,και το παρατησα.Τιποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα θα υπαρχουν και πιο νεωτεροι απλα εβαλα αυτους που ειχα στη γκαβατζα !!!

 

thanks για τη παρατηρηση !! θα το διορθωσω το ποστ για αποφυγη παρεξηγησεων !!

Βάλε αυτούς..

Driver: Intel RST 12.7.0.1022
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...