Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Δηλαδή ανέβηκες κατά 0.1MHz;

ετσι....αν το δεις μαλιστα κ σε mhz εχει ακομα περισσοτερη πλακα! περα απ'την πλακα ομως λειτουργω ετσι γιατι προσωπικα δεν πιστευω οτι υπαρχει κανενας λογος να αρχισω να τερματιζω ρολογια-ρευματα με τη μια κ να χουμε κανενα πυρινηκο ατυχημα..το παω κυριολεκτικα βημα βημα,κανω ολα τα τεστ κ τις δοκιμες που κανω παντα,κ μετα τρεχω κ ενα valley για να δω κ με μεγαλητερη ακριβεια το ποσο βελτιωθηκε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να βαλω και κατι με το boot time !!

 

Νεο στησιμο ξανα του raid 0 με τα vertex 2 μου και φυσικα μετα απο ενα καλο secure erase με το ocz usb tool !!
Intel ι7 860 >>>Asus maximus extreme III
 
2Χ Vertex 2 σε  Raid 0>>> stripe size 16kb >> με τους intel RST drivers 11.07.1013  !!
 
fvfthjkjk.png
Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε vagenrider,εαν συνεχισεις ετσι,τους βλεπω ολους εδω μεσα να αρχιζουν τα "αντικαταθλιτπικα"! :lol:

Eχεις διαλυσει και το sli titan!

:D

 

 

για κοίτα sli titan εδώ...

 

http://www.insomnia.gr/topic/215678-benchmarking-lets-see-how-good-we-are/page-484

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρινε specs,τιμες,και 2 χρονων παλαιοτητες καρτα(590),και λογικα,παλι μπροστα ειναι το quad!

Kαθε πυρηνας της 590 εχει ΜΟΝΟ 512 cuda.Να μην μιλησουμε μνημες κλπ...και οι τεσσερις πυρηνες του quad,εχουν 2048 cudas.

Oι 2 titan 5376! :X

Προσωπικα το quad,βασει ολων αυτων,με ενθουσιασε περισσοτερο,βασει τεχνολογιας και προδιαγραφων.

Αυτο που εβαλα απο youtube,τι στο καλο,με intel i3 εβγαλε το bench; :lol:Πλακα κανω.

Φαινεται ξεκαθαρα ο 3770κ,αλλα και οι χρονισμοι του ειναι στα ιδια με τον φιλο του bench του παρεθεσες.

Η διαφορα,γιατι,αγνωστο.Η' παιζει να ψοφησανε του τυπα στο youtube;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

να βαλω και κατι με το boot time !!

 

Νεο στησιμο ξανα του raid 0 με τα vertex 2 μου και φυσικα μετα απο ενα καλο secure erase με το ocz usb tool !!
Intel ι7 860 >>>Asus maximus extreme III
 
2Χ Vertex 2 σε  Raid 0>>> stripe size 16kb >> με νεους intel RST drivers 11.07.1013  !!

Μόνο νέοι δεν είναι αυτοί οι RST..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρινε specs,τιμες,και 2 χρονων παλαιοτητες καρτα(590),και λογικα,παλι μπροστα ειναι το quad!

Kαθε πυρηνας της 590 εχει ΜΟΝΟ 512 cuda.Να μην μιλησουμε μνημες κλπ...και οι τεσσερις πυρηνες του quad,εχουν 2048 cudas.

Oι 2 titan 5376! :X

Προσωπικα το quad,βασει ολων αυτων,με ενθουσιασε περισσοτερο,βασει τεχνολογιας και προδιαγραφων.

Αυτο που εβαλα απο youtube,τι στο καλο,με intel i3 εβγαλε το bench; :lol:

 

 

Τα cuda cores της 590 είναι μεγάλα και λιγότερα.

 

Τα cuda cores της titan είναι μικρότερα και περισσότερα.

 

Μην κάνετε συγκρίσεις σε αριθμούς cores.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα cuda cores της 590 είναι μεγάλα και λιγότερα.

 

Τα cuda cores της titan είναι μικρότερα και περισσότερα.

 

Μην κάνετε συγκρίσεις σε αριθμούς cores.

Οταν οι αριθμοι μιλανε,και η πιο συγχρονη τεχνολογια,συγκριση γινεται,οπως και να το δεις.Μερα με την νυχτα.Προσωπικα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hawk7 φιλαρακι εισαι απολυτα εριστικος και μετα ξυπνησες να στο πω απλα.Με τον Γιωργη ειμαστε φιλαρακια ουτε 8α με παρεξηγησει ουτε 8α τον παρεξηγησω.Τα bench τα τρεχω για την πλακα και ως εκει τωρα εσυ τι προσπα8εις να κανεις και τι να συγκρηνεις δεν ξερω που το πας πραγματικα.Παντος κακως πηρες 680 καλυτερα να ειχες αγορασει 590.Οσο για τια παταταες τα video απο youtube που ανεβαζεις πραγματικα με αφηνει αδιαφορο, γιατι τα σκορ που βγαζουν οι συγκεκριμενες καρτες με τα σκορ που βαζεις απο youtube δεν εχουν καμια σχεση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hawk7 φιλαρακι εισαι απολυτα εριστικος και μετα ξυπνησες να στο πω απλα.Με τον Γιωργη ειμαστε φιλαρακια ουτε 8α με παρεξηγησει ουτε 8α τον παρεξηγησω.Τα bench τα τρεχω για την πλακα και ως εκει τωρα εσυ τι προσπα8εις να κανεις και τι να συγκρηνεις δεν ξερω που το πας πραγματικα.Παντος κακως πηρες 680 καλυτερα να ειχες αγορασει 590.

Eριστικος σε τι;

Δες το ποστ που εκανα,και θα δεις οτι μιλησα με χιουμορ.Πολλα παιδια το κανουν.Εαν σε προσβαλα,υπαρχουν moderators.

Κανε φιλε μου μια αναφορα,και θα μου σβησουν το σχολιο.Προσωπικη αντιπαραθεση,ουτε εχω,ουτε προκειται να κανω.

Εαν εσυ ενοιωσες οτι σε προσβαλα,και πως αναρωτιεμαι;(συγνωμη απο την πλευρα μου),απο την στιγμη που εκανα ποστ ΥOYTUBE βιντεο,και δεν ειδα καν το δικο σου,νομιζω εισαι αδικος,και αρπαχτηκες χωρις λογο.

Μακαρι,και χαιρομαι που ειστε φιλοι.Αυτο ομως δεν εχει σχεση με το σχολιο μου.Μου αρεσαν οι επιδοσεις,και το στησιμο του φιλου vagenrider.

Tελος.Δεν εχω λογο να απολογηθω,για προσωπικες συγκρισεις που κανω,με το ενα,η' αλλο σκεπτικο.

Η 680,δεν εχει καμια σχεση με αυτο που λες.Δεν καταλαβα βεβαια για τον αποτομο τροπο που ξεκινησες να μιλας,αλλα εγω σταματω εδω.Απευθυνσου στους Moderators,αν υπαρχει καποιο προβλημα.Εγω ζητησα,και θα ξαναζητησω συγνωμη,αν τιθεται καποιο ζητημα.

Επεξ/σία από Hawk7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε vagenrider,εαν συνεχισεις ετσι,τους βλεπω ολους εδω μεσα να αρχιζουν τα "αντικαταθλιτπικα"! :lol:

Eχεις διαλυσει και το sli titan!

:D

 

 

 

χαχαχαχαχαχααχαχ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

οχι ρε συ..νταξει,σε καμια περιπτωση..ειμαι καπου 25 frames κατω απο 2 τιτανες..εχω πληρη επιγνωση του που βρισκομαι....δεν πεταω σε κανενα συννεφο..

 

για μενα κ μονο το οτι βρισκομαι εδω που βρισκομαι με καρτες του 1000αρικου (μαζι με τα μπλοκ) κ προπερσινες παρακαλω με κανει να αισθανομαι πολυ περηφανος γι'αυτο που εχω φτιαξει.. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιωργο μην μασας φιλε εσυ δινε πονο στις καρτουλες σου αντεχουν και εγω μαζι σου εχουμε πει πρπει να γονατισουμε τα αγγλακια!Hawk7 δεν 8α κατσω να συζητησω αλλο το 8εμα πραγματικα ουτε 8α κατσω να πω σε mod να σβησουν να κανουν εκανες χιουμορ οκ αλλα ο τροπος σου αφηνει ανοιχτο πεδιο για αντιπαραθεση τελος παντων ληξας και απο μενα.Εγω παντος σου ευχομαι να παρεις τιτανα και να δεις τι κανει η καρτουλα και μετα να δω αν 8α ανεβαζεις τετοια βιντεακια.Προχτες μας την κοντραρες με την 780 σημερα με την 590 να πιασουμε και καμια ατι σιγα σιγα!(χιουμορ και εγω)Οσο για το συστημα του Γιωργη ασε τι κανει....εκεινος ξερει και ποσταρει νουμερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...