Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγοράζοντας κάποιος high end parts το κάνει ένα γνώση του ότι σύντομα θα απαξιωθεί και θα χάσει πολλά λεφτα. Στην περίπτωση της 680-770 αυτό έγινε κάπως πιό απότομα από το συνηθισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

ο ότι πήγαν τα θύματα και έσκασαν 1.000€+

 

Aυτο μου αρεσε παντως...θα το χρησιμοποιω ως επιχειρημα.

 

Αν η καρτα ηταν η top ισως να συζηταγαμε για την τιμη που θες, την δικια σου πρεπει να την κλοκαρω για να εχω τις επιδοσεις της top,Απο οτι εχω ψαξει η top bostαρει στα 1250 σε στοκ συχνοτητες,αμφιβαλω αν βαλω τον πυρινα της δικια σου στα 1137 βοοσταρει στα 1250

 

Στο ειπα αλλα δεν καταλαβες.Ενα bios ειναι.Kαι αν δεν μπορεις,μπορεις να πας και την δικη μου στα 1400!Ε,και;

H ιδια καρτα ειναι.Διαφορετικο bios.Ο φιλος απο κατω στις αγγελιες,την δινει 380.Ζητα του την,χωρις να ξερω τιποτε απο οσα σου ειπα για την δικη μου.

Εαν στην δωσει στην τιμη που θελεις,ελα αυριο,δωσε φωτο με την καρτα και τα ξαναλεμε.Σου ειπα τι τιμη θελεις;δεν απαντησες.

Να διαπραγματευτουμε.Εχω αδικο,η' λεω ψεματα;Να ξερεις,οτι η Top λογω ακριβως επειδη εχει πολυ υψηλα ρολογια,πολλοι στο νετ μεσα,και σε ξενα sites κανανε παραπονα για κολληματα,artifacts κλπ...Μηπως λεω ψεματα;Aφου το εψαξες με τους χρονισμους,θα εψαξες κι αυτο.Εσυ γιατι λες πηρα ακλοκαριστη;οταν μπορουσα να παρω oc,η' top;

Eδωσα 570,και θα κολουσα στα 20 ευρω;Μετα τρεχα να αλλαζεις bios,και να χανεις εγγυηση.

Εχει καινουρια 760 στα 250-300!!!Πηγαινε παρε αυτη,και μην ασχολεισαι με την υποδεεστερη 680.Απλα τα πραγματα.Σου ειπα,θελω και'γω μια με 250 ευρω,να κανω sli.Μολις βρεις καποια,πες μου.Τωρα την παιρνω.

 

παιδες,μονο σε μενα μoιαζει για photoshop;;

sorry για την αμφισβητηση,αλλα ο σουπαπι μου μπερδευει τη σκεψη

 

A,καλα...οκ.Δεν ασχολουμαι...πολυ επιστημονικης φαντασιας εργα βλεπετε.Συγνωμη,αλλα το διαβασα και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο μου αρεσε παντως...θα το χρησιμοποιω ως επιχειρημα.

 

Στο ειπα αλλα δεν καταλαβες.Ενα bios ειναι.Kαι αν δεν μπορεις,μπορεις να πας και την δικη μου στα 1400!Ε,και;

H ιδια καρτα ειναι.Διαφορετικο bios.Ο φιλος απο κατω στις αγγελιες,την δινει 380.Ζητα του την,χωρις να ξερω τιποτε απο οσα σου ειπα για την δικη μου.

Εαν στην δωσει στην τιμη που θελεις,ελα αυριο,δωσε φωτο με την καρτα και τα ξαναλεμε.Σου ειπα τι τιμη θελεις;δεν απαντησες.

Να διαπραγματευτουμε.Εχω αδικο,η' λεω ψεματα;Να ξερεις,οτι η Top λογω ακριβως επειδη εχει πολυ υψηλα ρολογια,πολλοι στο νετ μεσα,και σε ξενα sites κανανε παραπονα για κολληματα,artifacts κλπ...Μηπως λεω ψεματα;Aφου το εψαξες με τους χρονισμους,θα εψαξες κι αυτο.Εσυ γιατι λες πηρα ακλοκαριστη;οταν μπορουσα να παρω oc,η' top;

Eδωσα 570,και θα κολουσα στα 20 ευρω;Μετα τρεχα να αλλαζεις bios,και να χανεις εγγυηση.

Εχει καινουρια 760 στα 250-300!!!Πηγαινε παρε αυτη,και μην ασχολεισαι με την υποδεεστερη 680.Απλα τα πραγματα.Σου ειπα,θελω και'γω μια με 250 ευρω,να κανω sli.Μολις βρεις καποια,πες μου.Τωρα την παιρνω.

Το ειπες και μονος σου χανω την εγγυηση

Μην το παιρνεις προσωπικα δικια σου ειναι η καρτα και την πουλας οσο θελεις.Αλλα reference ρολογια 420 δεν

λεει

 

συγνωμη παιδια σταματαω εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειπες και μονος χανω την εγγυση

Μην το πειρνεις προσωπικα δικια σου ειναι η καρτα και την πουλας οσο θελεις.Αλλα reference ρολογια 420e δεν λεει

 

Δεν διαβαζεις τιποτε απο οσα γραφω ετσι;μια ακλοκαριστη την πας εκει που θελεις.Και να σου παθει κατι,ειναι στην εγγυηση.

Αν σου κολαει η top,πες οτι εισαι ατυχος,τι κανεις;τα χαμηλωνεις;χαμηλωσε τα...σου ειπα 380.Ναι η' οχι.Προφανως και παλι πολλα ειναι...μακαρι να εβρισκα και'γω μια ιδια στα 250.Αλλα αυτα δεν γινονται.

Καλη τυχη,και μακαρι να βρεις αυτο που θελεις.Οτι ειχα να πω το ειπα.Ξαναδιαβασε αυτα που ειπα,και θα καταλαβεις.

Απ'οτι καταλαβαινω εχεις 680 και'συ και θελεις sli.Και'γω το ιδιο.Αλλα αν ειναι να ζητας τσαμπα τελειως καρτα σχεδον αδουλευτη,πουλα αυτην που εχεις και παρε 770.Ειλικρινα σου μιλαω.Μην ασχολεισαι με αποτυχημενες καρτες.

Ελευεθρη αγορα εχουμε,πραξε οπως θελεις.

 

ωχ....βγηκαν μαχαιρια βλεπω..

 

Καθολου.Παντα συζητηση.Οτι θελει κανει ο καθενας.Με το ζορι δεν εχει τιποτε.Απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω αρκετά με την κάρτα του Hawk7 και πόσο θα την δώσει..ανεβάστε κανα σκοράκι και ανοίξτε άλλο θέμα για τις αγοραπωλησίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν επανέρχομαι με αυτά που ζήτησε ο doc

 

1) ultimate+ shadows ultra

(η διαφορά μου με τον doc είναι στο 8.5% υπέρ του ) 

 

 

set1_zps91cf0d3d.png

 

set2_zps983e174e.png

 

trbench1_zpsa6070220.png

 

2) ultimate, shadows ultra + 4x ssaa

(η διαφορά με τον doc εδώ είναι στο 2.1% υπέρ του) 

 

set3_zps6c8851aa.png

 

trbech2_zps72efa888.png

 

ΥΓ τα ρολόγια μου είναι πάντα σταθερά όπως στην υπογραφή μου, ούτε ανεβάζω ούτε κατεβάζω κατά περίπτωση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>τρέξε και σε 1080p αν θες που τρέχουμε οι περισσότεροι </p>

 

Το έχω βάλει αλλά δεν τρέχει, βγάζει σφάλμα. Μήπως φταίει που δεν εχω 1080p οθόνη;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i5 4670k και 7870 tahiti le ειναι καλα για stock ρολόγια;

ειναι πολυ πισω στο θεμα, αλλα ειναι κουτι για την περιπτωση σου, ανεβαζω ξανα. Αν θελεις κιαλλα benchmarks και τα εχω, ζητα μου να τρεξω.

valley stock.bmp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω βάλει αλλά δεν τρέχει, βγάζει σφάλμα. Μήπως φταίει που δεν εχω 1080p οθόνη;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

εννοειται !!! αυτο !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ πισω στο θεμα, αλλα ειναι κουτι για την περιπτωση σου, ανεβαζω ξανα. Αν θελεις κιαλλα benchmarks και τα εχω, ζητα μου να τρεξω.

 

Μόνο τόσο μικρή διαφορά στο σκορ; Μήπως δεν εκμεταλεύεται σχεδόν καθόλου τον επεξεργαστή; 

 

Είδα ότι έχουμε και την ίδια 7870 VTX3D, την έχεις ανεβάσει καθόλου; Το δέχεται το overclock;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...