Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Πες μου σε τι,και'γω θα σου την δωσω την φωτο!Με την καρτα,και με ενα χαρτι απο πανω να λεει ΙΝSOMNIA FORUM-HAWK7!Δεν καταλαβα τον λογο της εμμονης.Ξεφευγει απο τα πλαισια της λογικης με αυτη την εμμονη.Νομιζεις οτι λεω ψεματα;χαλαμε το τοπικ.Ειναι τελειως ασχετο θεμα.

BTW...Ενδιαφερεσαι να την αγορασεις;

Πως γινεται να θελεις να πουλησεις μια καρτα και να την θαβεις,λιγα ποστ πιο πισω

και μαλιστα να πουλας μια 680 custum/reference πιο ακριβα απο μια, oc edition 770, καινουργια

 

εγω ενδιαφερομουνα αλλα μετα απο αυτα που ειπαμε και διαβασα ακυρο το ενδιαφερον μου

 

συγνωμη για το off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται να θελεις να πουλησεις μια καρτα και να την θαβεις,λιγα ποστ πιο πισω

και μαλιστα να πουλας μια 680 custum/reference πιο ακριβα απο μια, oc edition 770, καινουργια

 

εγω ενδιαφερομουνα αλλα μετα απο αυτα που ειπαμε και διαβασα ακυρο το ενδιαφερον μου

 

συγνωμη για το off topic

Ποιος σου ειπε οτι την θαβω;απλα δεν ηταν αυτο που περιμενα.Καποιος αλλος θα ηταν ευχαριστημενος.Εγω εχω αλλα standards,εσυ καποια αλλα.Το εχετε κανει ρε παιδια κυπριακο.Αν ειναι δυνατον.

Οσο για την τιμη,σου ειπα και στο PM.Οι oc edition,και οι TOP,απλα εχουν αλλο bios,με διαφορετικους χρονισμους.Οι τιμες μεταξυ τους οταν εγω τουλαχιστον τις εβλεπα,ηταν 20 ευρω διαφορα.Οσο για την τιμη...

Μπορω,η' δεν μπορω να την πουλησω οσο θελω,συμφωνα με τι εδωσα,και ποσο ΕΓΓΥΗΣΗ,ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ εχει;

Δηλαδη αν ειναι δυνατον.Κανεις μια προσωπικη συζητηση,και ερχεσαι μετα να πεις τι;Η καρτα ειναι αυτη που ειναι.Σωστα;προβλημα δεν εχει κανενα!Σου εξηγησα οτι ειναι σχεδον καινουρια,επειδη εχω δευτερο υπολογιστη,και εκτος των 3-4 games που επαιξα,ολα τα αλλα τα κανω με τον παλιο.Δεν εχει δηλαδη η καρτα ωρες λειτουργιας,και ουτε δουλευτηκε περαν των χρονισμων της στα games.

Αν δεις πιο πανω,εχει oc edition 540 ευρω!,ιδια καρτα,με χρονισμους 100 Mhz στο bios στον πυρηνα διαφορα.Αυτο το κανεις και'συ οποτε θελεις και αν θελεις.Αν γουσταρεις αλλαξε και bios.Οτι θελεις κανε.

Τι με νοιαζει αν η 770 εχει 440,η' οσο αλλο.Αλλοι πουλησανε με 380 reference.Aκομη και 350,με 18 και 20 μηνες εγγυηση.

Κανε μια διαιρεση τιμης και εγγυησης,και αν βαλεις την ποσο αψογη ειναι η καρτα,και τις σχεδον μηδενικες ωρες,κανεις εναν υπολογισμο,και λες εγω εδω παω.Αντε να σου την εδινα 380.Σου το ειπα η' οχι;

Δηλαδη εσυ,βασει ολων αυτων που ειπα,οταν θα την αγοραζες 570,ποσο θα την εδινες;300;!

Με το καλο σου ευχομαι φιλε,να βρεις μια με 250-300 ευρω.Κανενα προβλημα.Αλλα,θα πρεπει να απολογηθω για κατι που μου ανηκει;Απλα,μην την αγοραζεις.Ελευθερη αγορα εχουμε.Ετσι δεν ειναι;

Mεσα σε 6 μηνες,εσυ θα εδινες την καρτα σου 300 ευρω πιο κατω;Ειλικρινα,θα ηθελα μια απαντηση.

Συγνωμη ειλικρινα για το OT,αλλα δεν μπορω να δεχτω,οταν κανεις μια συζητηση με καποιον,να ερχεται και να παραπονιεται.Δες λιγο στις αγγελιες τι πουλησανε και ποσο,και πες μου αν εχω αδικο.Σου ειπα 380,και παλι δεν ειπες τιποτε.

Ειλικρινα,μια τετοια καρτα,ποσο πρεπει να την δωσω;ας διαβασω αποψεις των παλιων μελων.Με ενδιαφερει πραγματικα.

Οταν δεν υπαρχει λογως παραμονης αυτων των σχολιων μου,ζητω οι moderators να τα σβησουν.Απλα θελω λιγο να διαβασω αποψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πούλα τη και 3.000.000€. Μπες όμως μία στο Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα... να γελάσουμε.

 

Το τι έδωσες δεν ενδιαφέρει κανέναν. Ήταν καθαρά δικό σου θέμα. Όλοι κρίνουμε σύμφωνα με το παρόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πούλα τη και 3.000.000€. Μπες όμως μία στο Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα... να γελάσουμε.

Που κολαει αυτο τωρα;εσυ δηλαδη ποσο θα την εδινες;να γελασουμε γιατι;εσυ την επομενη φορα που θα παρεις Φανη καρτα 6 μηνων,να την δωσεις 90% κατω.Μακαρι,και οταν το κανεις,πες μου να αγορασω.Δηλαδη αν ειναι δυνατον.

 

Το τι έδωσες δεν ενδιαφέρει κανέναν. Ήταν καθαρά δικό σου θέμα. Όλοι κρίνουμε σύμφωνα με το παρόν.

 

Δεν απαντησες σε αυτο που ρωτησα...εσυ ποσο θα την εδινες;αφου εγω ειμαι "τρελος",πες μου εσυ Φανη την δικη σου αποψη.Περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκω GTX 770 καινούργια στα 371.83€, και θα δώσω 400€ για μεταχειρισμένη GTX 680;

 

Και επειδή υπάρχουν θύματα που θα την αγοράσουν, πρέπει να υποθέσω ότι είναι λογική αυτή η τιμή πώλησης;

 

Δηλαδή τώρα που βρίσκεις καινούργια GTX 780 στα 616€, αυτός που έδωσε 1.000€ για την Titan, πρέπει να τη δώσει 800€ ας πούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ hawk δεν έχει καμια σημασεία το πόσο την αγόρασες αλλα το ποσο ειναι λογικό να την δώσεις τώρα.... σε αυτα τα λεφτά που την δίνεις μονο αν βρεις κανενα κορόιδο θα την δώσεις... αλλιώς ατομο που ξερει 5 πραγματα για το τι παιζει στην αγορα δεν θα βρεις....

 

Οκ αν βρεις κορόιδο μεγεια σοθ με χαρα σου... αλλα μην περιμένεις οι υπολοιποι να σου πούμε ότι έχεις βάλει και καλή τιμη... 

 

Απο εκει και περα τα παράπονα σου στην nv που ρην απαξίωσε τοσο γρήγορα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απαντησες σε αυτο που ρωτησα...εσυ ποσο θα την εδινες;αφου εγω ειμαι "τρελος",πες μου εσυ Φανη την δικη σου αποψη.Περιμενω.

 

Η GTX 680 αποδείχθηκε μεγάλη φούσκα. Έβγαλε η nVidia μετά από λίγο την GTX 670 με παραπλήσιες επιδόσεις, αρκετά πιο φθηνά.

 

Γνώμη μου είναι ότι δύσκολα πιάνει πάνω από 320€, όταν βρίσκεις καινούργια GTX 670 στα ίδια χρήματα.

 

Όπως λέει κι ο WalkerSW, blame nVidia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει...αλλα λογια ν'αγαπιομαστε...δεν απαντατε σε τιποτε.Πιο κατω αλλος στις αγγελιες εχει 380 για μια Top.Ιδια καρτα,με αλλο bios.Πειτε του τα ιδια.Και αν την δωσει 300 ευρω,ας μου το πει,και'γω θα αλλαξω γνωμη.

Αυτος που θα παρει την καρτα,ειναι γιατι θελει να κανει ενα sli,και μια καρτα απο χερι.Τι με νοιαζει εμενα,ποσο εχει η 770.Οποιος θελει ας παρει 2χ770,και να μην ασχολειται με καμια 680.

Δεν ζητησα να μου πειτε αν η τιμη ειναι καλη.Και κοροιδο δεν ειπα κανεναν.Η καρτα ειναι αυτη,οπως την περιεγραψα.

Δεν πιεσα κανεναν να την παρει με το ζορι.Την δινω σε γνωστο μου και τελειωνει το ζητημα,αλλα με τετοια τσαμπατσε που περιμενουν καποιοι,ουτε ασχολουμαι.

Να ηταν καρτα ξεσκισμενη χαλαλι,και στα 250 την εδινα.Αλλα αυτα που λετε,μαλλον εσεις ψαχνετε κοροιδα.Συγνωμη,αλλα μαλλον προς τα εκει βγαζουν τα λογια.

Θεωρω το θεμα ληξαν,δημοκρατια εχουμε,απαντησεις δεν πηρα,και δεν με πειραζει.Ειτε σημερα,ειτε αυριο,εγω θα την δωσω.

Οποιος την θελει 250 ευρω,ας με ξαναρωτησει σε κανα 2 χρονια.Αν θα την εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hawk7, μην εκλαμβάνεις την αντιπαράθεση σε προσωπικό επίπεδο.

 

Αν θες να καταλάβεις τι λέμε, απλά προσπάθησε να μπεις στη θέση του αγοραστή και αναρωτήσου ρεαλιστικά αν θα έδινες αυτά που ζητάς.

 

Τώρα λες ότι απευθύνεσαι σε κατόχους GTX 680 που ψάχνονται για SLI. Εδώ κολλάει το «άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hawk7, μην εκλαμβάνεις την αντιπαράθεση σε προσωπικό επίπεδο.

 

Αν θες να καταλάβεις τι λέμε, απλά προσπάθησε να μπεις στη θέση του αγοραστή και αναρωτήσου ρεαλιστικά αν θα έδινες αυτά που ζητάς.

 

Τώρα λες ότι απευθύνεσαι σε κατόχους GTX 680 που ψάχνονται για SLI. Εδώ κολλάει το «άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε».

Οχι φιλε Φανη,δεν παω την συζητηση προσωπικα,Αλλα οταν λες οτι εγω με αυτα που λεω,οτι ψαχνω κοροιδα,τοτε τι να υποθεσω;

H καρτα ειναι μια 770.Μικρη διαφορα.Ναι,η' οχι;ας δουμε και τα specs.

Τωρα αν καποιος εχει μια 680 και θελει να κανει sli,θα την παρει,αλλα οχι να γδαρθω και'γω.Ωπα δηλαδη.

Οκ,και'γω θελω μια 680 στα 250 ευρω!Κανω ενα sli και τελειωνω!

Και ερωτω;

Ποιος μου την δινει αυτη την στιγμη,με τα ιδια χαρακτηριστικα,εγγυηση,και ωρες λειτουργιας!Τωρα,και το εννοω.Θελω μια 680 με 250!

Την δινει;Στο λεω απο τωρα...

ΦΥΣΙΚΑ και οχι!Γιατι;γιατι ειναι προβλημα της nvidi;ειμαι εγω παραλογος;δηλαδη,τι λεμε τωρα.

Και sli να μην ηταν,τα λογια μου ειναι τα ιδια.Θελω μια 680 οπως την δικη μου στα 250 ευρω τωρα.Περιμενω...

Ειμαι σιγουρος πολλοι την εχουν.

Δηλαδη αδειασα εγω την τσεπη μου για να την παρω,και σε 6 μηνες,πρεπει να την δολοφονησω;Tην καιω φιλε μου,ετσι για το προσωπικο μου νευρο,αλλα τσαμπα,δεν την δινω.Αυριο παω παιρνω μια titan,αλλα τετοιου ειδους λογικη,δεν ειχα ποτε.Αν η καρτα ηταν 2 χρονων,το ξανασυζητουσαμε.Απλα τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τόσο τις δίνουν btw...

 

 

Στα λεφτα που την πηρα,και'γω τοσο κατεβηκα.Αν ομως η καρτα ηταν 6 μηνων κλπ...εγω δεν θα την εδινα!

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/161516-gtx-680-320-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89/

Θα ηθελα να ξερω,ο φιλος οντως την πουλησε 320;αν ναι,και με αποδειξεις,εγω ποσο πρεπει να την δωσω;ειπα με 380 το σκεφτομαι και καταληγω.

Αλλα αυτην,με αυτα που εχει η δικη μου,δεν δικαιολογειται 60 ευρω πανω;Αλλυ ψυξη,pcb,backplate Κλπ;!Aν ειναι δυνατον.

Αν θες να καταλάβεις τι λέμε, απλά προσπάθησε να μπεις στη θέση του αγοραστή και αναρωτήσου ρεαλιστικά αν θα έδινες αυτά που ζητάς.

 

Ας ειμαστε λιγο ρεαλιστες.Το ξαναλεω.Στα 250-280 παιρνω μια ιδια με την δικη μου τωρα!

Ποιος την δινει;θελω να κανω sli...Eχει ενα φιλο στις αγγελιες με μια top,δηλαδη ιδια καρτα δηλαδη.

Τον ρωταω αν θελετε,αν την δινει στα 250-280 ευρω,και το ξανασυζηταμε.Αφου εγω ειμαι ο παραλογος...

Θα κανω sli με το 60% λιγοτερο της τιμης της.Απλα τα πραγματα,ετσι;γιατι να αγορασω μια καινουρια με 530 ευρω;εδω το καλο πραμα,που λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε Φανη,δεν παω την συζητηση προσωπικα,Αλλα οταν λες οτι εγω με αυτα που λεω,οτι ψαχνω κοροιδα,τοτε τι να υποθεσω;

H καρτα ειναι μια 770.Μικρη διαφορα.Ναι,η' οχι;ας δουμε και τα specs.

Τωρα αν καποιος εχει μια 680 και θελει να κανει sli,θα την παρει,αλλα οχι να γδαρθω και'γω.Ωπα δηλαδη.

Οκ,και'γω θελω μια 680 στα 250 ευρω!Κανω ενα sli και τελειωνω!

Και ερωτω;

Ποιος μου την δινει αυτη την στιγμη,με τα ιδια χαρακτηριστικα,εγγυηση,και ωρες λειτουργιας!Τωρα,και το εννοω.Θελω μια 680 με 250!

Την δινει;Στο λεω απο τωρα...

ΦΥΣΙΚΑ και οχι!Γιατι;γιατι ειναι προβλημα της nvidi;ειμαι εγω παραλογος;δηλαδη,τι λεμε τωρα.

Και sli να μην ηταν,τα λογια μου ειναι τα ιδια.Θελω μια 680 οπως την δικη μου στα 250 ευρω τωρα.Περιμενω...

Ειμαι σιγουρος πολλοι την εχουν.

Δηλαδη αδειασα εγω την τσεπη μου για να την παρω,και σε 6 μηνες,πρεπει να την δολοφονησω;Tην καιω φιλε μου,ετσι για το προσωπικο μου νευρο,αλλα τσαμπα,δεν την δινω.Αυριο παω παιρνω μια titan,αλλα τετοιου ειδους λογικη,δεν ειχα ποτε.Αν η καρτα ηταν 2 χρονων,το ξανασυζητουσαμε.Απλα τα πραγματα.

Αν η καρτα ηταν η top ισως να συζηταγαμε για την τιμη που θες, την δικια σου πρεπει να την κλοκαρω για να εχω τις επιδοσεις της top,Απο οτι εχω ψαξει η top bostαρει στα 1250 σε στοκ συχνοτητες,αμφιβαλω αν βαλω τον πυρινα της δικια σου  απο τα στοκ της 1006, στα 1137 βοοσταρει στα 1250

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την GTX 780 στα 616€, τόσα θα έδινα το πολύ για μια Titan. Και πολλά είναι.

 

Το ότι πήγαν τα θύματα και έσκασαν 1.000€+, δε με ενδιαφέρει πραγματικά καθόλου. Ίσως μόνο για να επιχειρηματολογήσω εναντίον τους, με τη λογική ότι είναι τσίπηδες αν τη δίνουν περισσότερο, τη στιγμή που έσκασαν χιλιαρικούμπα για να την πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...