Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δεν κακολογησα τιποτα απο οσα ειπες και προσπα8ω να σε σε βοη8ησω στα ερωτηματα σου.Και ξαναλεω μια τιταν με οποιαδηποτε υλοιποιηση της 780 στα ιδια ρολογια η 780 ειναι πισω.Στο διπλανο φορουμ δεν 8ελω να κανω c/p υπαρχει παιδι με 780 που εχει τρεξει διαφορα bench και με στοκ ρολογια με stock bios και με mod bios με ανεβασμενα ρολιγια.Και υπαρχει και αλλο ενα ατομο με τιταν παλι με τα ιδια settings  και σε οτι τρεξανε η τιταν εριχνε ακομα και με μεγαλυτερα ρολογια στην 780.Βεβαια σε καποια η διαφορα ηταν 1-2 frames υπερ τιταν(εκει παει που σου λεω παρε 780)απο την αλλη τα 1-2 frames πιστεψε με εαν κυνηγας νουμερα ειναι δυσκολο να τα πιασεις.Τωρα αν την 8ες για τα παιχνιδια και δεν σε νοιαζουν και τοσο τα bench πας με κλειστα ματια σε 780 χωρις δευτερη σκεψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

H καρτα εχει μπει και στις αγγελιες προς πωληση!Ειναι μεσα στο κουτι της,καθως αυτη την στιγμη δεν εχω τροφοδοτικο.Περιμενω μετα απο RMA αλλο.Στο κουτι μπηκε η amd που εχω.Λες να μην ειχα την καρτα και να την πουλουσα;!Xαχαχα...θα'ταν πρωτοπορια!Δεν συμφωνεις;

 

Νομιζω ημουν πολυ ξεκαθαρος.Δεν εχω 780,και οτι ειπα,ηταν στην μορφη ερωτησεως.Για να θαψω προσωπικα την 780,την titan και οποιαδηποτε αλλη,δεν βλεπω τον λογο.Καθως ειμαι ενας απλος χρηστης.Ουτε με ειδη υπολογιστων δεν ασχολουμαι.Ετσι δεν ειναι;

Eγω σου παρεθεσα Live videos,με νουμερα.Αν βρεις καποιον με 780,θα με ενδιεφερε να δω αποτελεσματα εδω,που συμφωνω,οτι θα ηταν καλυτερα.Οχι sli,αλλα μια προς μια.

 

Εγω περιμενα bench παντως να δω και να συγκρινω με την vaporX.

 

Εκτος θεματος και συγγνωμη..Τωρα τη πουλας 420 ενω καινουρια εχει 440?? Sorry αλλα αδικα φωναζεις, οταν τα παιδια σου ζηταγαν benches και φωτογραφιες, ειχαν κολλησει οι βιδες απο το πλαινο καπακι του κουτιου. Τωρα που σου ζηταω εγω bench και γιναμε πολλοι που θελουμα να τη δουμε, μπηκε για πουλημα. 

 

Εγινε edit.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τη πουλας 420 ενω καινουρια εχει 440??

 

http://www.amazon.com/Asus-Geforce-Gtx680-Pcie-gtx680-dc2o-2gd5/dp/B00960NE5I/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1373294660&sr=8-16&keywords=asus+gtx+680

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.513611

 

Και καποιοι αλλοι 540!Ναι μεν oc edition,αλλα αστειες διαφορες χρονισμων.Μονο ονομα αλλαζει.

Aναλογως τι χρηση την εκανε ο καθενας,και ποσο αγορασε.Δεν συμφωνεις;Αλλοι πουλησανε 380,με reference ποσο μηνων,και δουλεμενες τιγκα.Γιατι να την δωσω πιο κατω απο 400;

Ο καθενας κρινει,και επιλεγει.Εγω εδωσα 570.Για μια ελαχιστη των ελαχιστων χρηση,να την παω 200 κατω;Σημασια εχει τι χρηση εχει φαει η καθεμια.

Ειμαστε λιγο OT.Εαν μας κανουν παρατηρηση,ολοι εχουμε ευθυνη,οκ; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δύσκολα θα τη δώσεις τόσο με καινούρια 770 κάτω από 400.. γιατί δε τη κρατάς απλά; τι θα σου λείψει από αυτή; 

Και ετσι να ειναι,αν ειναι να την σκοτωσω τοσο πολυ,την δινω σε ξαδερφακι,και στα χρηματα που θελω.Παλι κερδισμενος θα βγω.Αλλα σε γενικες γραμμες ολοι ξερουν την 680(ο καθενας με το τι του αρεσει),και διαφορες με 770.Ας παρει την 770.

Ελευθερη αγορα εχουμε.Δεν πιεζουμε κανεναν.Την δινω,διοτι μπορω να διαθεσω στο μελλον κι αλλα χρηματα,και να παρω κατι αλλο.Θα δειξει,τι θα ειναι αυτο.Ειμαι σε πολυ σκεψη,και νωρις για να αποφασισω.Εχω αλλη καρτα για να κινηθω.

Aλλωστε ο αλλος πουλησε καρτα την ιδια με 380,350 ευρω,και εγγυηση 18 και 20 μηνων.

Εαν εχεις 30 μηνες εγγυηση ειναι το ιδιο;παραπανω εγγυηση,εχεις περισσοτερο χρονο μεταπωλησης,περισσοτερο χρονο να εξασφαλισεις οτι αν παθει κατι η καρτα,εισαι σε μεγαλυτερα χρονικα πλαισια προστασιας.Δηλαδη 12 μηνες εγγυησης παραπανω δεν αξιζουν 30 ερυω περισσοτερο;λεω κατι παραλογο;

Επεξ/σία από Hawk7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να επιστρέψουμε στο θέμα μας  :P

 

έτρεξα επιτέλους και ένα tomb raider και  με την 7950 μιας και ξανάπεσε στα χέρια μου 

 

ρυθμίσεις στο ultimate χωρίς ΑΑ και το τελευταίο πιστεύω patch (edit, δεν είναι το τελευταίο βλέπω από τον doc, αλλά δεν πειράζει δε θα αλλάξει κάτι) , με catalyst είμαι ακόμα 13.4

 

trsettinghs_zps50d6b301.png

 

weeq_zps9a4fbabb.gif

 

trtest111_zpsd0c80d57.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη καρτέλα (Basic) έχει τικαρισμένα Motion Blur και Screen Effects;

Επίσης βάλε και το Shadows σε Ultra και τρέξε πάλι..τρέχω και εγώ ένα ακόμα με 4xSSAA και ποστάρω :)

 

ΕDIT: εδώ είμαστε..

 

Tomb_Raider_1_Card_Stock_Clocks_v1_0_748

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα έχει, πωω έχει και shadows πιο πάνω; θα πρέπει να περιμένειες τώρα γιατί φεύγω από το σπίτι πιο βραδύ πάλι

 

Εκανα edit και με 4xSSAA ρίξε και εσύ ένα μετά αν είναι να υπάρχει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καρτα εχει μπει και στις αγγελιες προς πωληση!Ειναι μεσα στο κουτι της,καθως αυτη την στιγμη δεν εχω τροφοδοτικο.Περιμενω μετα απο RMA αλλο.Στο κουτι μπηκε η amd που εχω.Λες να μην ειχα την καρτα και να την πουλουσα;!Xαχαχα...θα'ταν πρωτοπορια!Δεν συμφωνεις;

πρωτοπορια??...μαλλον δεν το ξερεις καλα το insomnia ;)

 

παντως μια φωτο της καρτας θα βοηθουσε αρκετα.

 

πρoσωπικα πιστευω οτι τρολλαρεις τους Nvidia boyz :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Αμαν εσυ :P εσενα ειπαμε,δεν σε πιανουμε.

προσπαθουν τα παιδια για 0.5 frame παραπανω και ερχεσε ποσταρεις και μας γκρεμιζεις.

σαν να εχουμε 2 2cv να κανουν κοντρα και πιο θα πιασει τα 120 και οταν τα πιασουμε και χαιρομαστε ερχεσε με την ferrari και μας κανεις να κλαιμε.....

:ph34r: :-D :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Αμαν εσυ :P εσενα ειπαμε,δεν σε πιανουμε.

προσπαθουν τα παιδια για 0.5 frame παραπανω και ερχεσε ποσταρεις και μας γκρεμιζεις.

σαν να εχουμε 2 2cv να κανουν κοντρα και πιο θα πιασει τα 120 και οταν τα πιασουμε και χαιρομαστε ερχεσε με την ferrari και μας κανεις να κλαιμε.....

:ph34r: :-D :-)

κλαιω ρε θανο απ'τα γελια..!!κ οχι μονο απο αυτα που γραφεις..αλλα κ με το στυλ που τα γραφεις!

 

κ σκεψου ε..οταν λεμε για στοκ μιλαμε για ενα πενιχρο ρολοι της ταξεως του 607  :shock:    :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως μια φωτο της καρτας θα βοηθουσε αρκετα

 

Πες μου σε τι,και'γω θα σου την δωσω την φωτο!Με την καρτα,και με ενα χαρτι απο πανω να λεει ΙΝSOMNIA FORUM-HAWK7!Δεν καταλαβα τον λογο της εμμονης.Ξεφευγει απο τα πλαισια της λογικης με αυτη την εμμονη.Νομιζεις οτι λεω ψεματα;χαλαμε το τοπικ.Ειναι τελειως ασχετο θεμα.

BTW...Ενδιαφερεσαι να την αγορασεις;

2n5zew.jpg

Ελπιζω να πιστευεις τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...