Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Α μπά ! δεν έχω πρόβλημα και να την υποβαθμίσεις και ότι θες ,απλά μπλιμπλίκια για να παίζουμε είναι, δεν πορώνομαι για ασήμαντα πράγματα . Απλά τα λέγαμε και το έδειξα.

Πάντως θα είχε ενδιαφέρον να ποστάρεις και ένα bench με την μία κάρτα σου σε o/c

 

EDIT: και να συμπληρώσω ότι δεν είναι τίγκα στo o/c όπως αναφέρεις, εχει γίνει o/c τόσο ώστε να φτάσει τα ρολόγια της 770.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Α μπά ! δεν έχω πρόβλημα και να την υποβαθμίσεις και ότι θες ,απλά μπλιμπλίκια για να παίζουμε είναι, δεν πορώνομαι για ασήμαντα πράγματα . Απλά τα λέγαμε και το έδειξα.

 

Πάντως θα είχε ενδιαφέρον να ποστάρεις και ένα bench με την μία κάρτα σου σε o/c

 

 

EDIT: και να συμπληρώσω ότι δεν είναι τίγκα στo o/c όπως αναφέρεις, εχει γίνει o/c τόσο ώστε να φτάσει τα ρολόγια της 770.

Ναι το τιγκα ειναι σχημα λογου..

 

Οχι φιλε μου καμια υποβαθμιση,ουτε fanboy ειμαι ουτε κολλημενος..το συμφερον μου κοιταω οπως θα επρεπε να καμουμε ολοι!!!

Αν δεν ειχα παλαιοτερη σειρα καρτων ουτε εγω θα πηγαινα σε 770 αλλα για ενα ηταν μεγαλη η διαφορα.

 

Αυριο θα ανεβασω πολλα σκορ και με μια αλλα και με τις 2 καρτες,στοκ και με ανεβασμενα ρολογια ωστε να εχετε μια ιδεα τι παιζει απο επιδοσεις :-)

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να υποβαθμισω την καρτα σου ετσι,καθε αλλο. Ειμαι απο τους πρωτους που ειπαν οτι η 7 σειρα δεν ειναι για τους κατοχους της προηγουμενης αλλα το οτι με τιγκα κλοκαρισμα φτανεις την 770 δεν μας δειχνει κατι που δεν ξεραμε.

 

Για την 670,αυτα τα ρολογια δεν ειναι τιγκα.Σωστα το τoνισε ο ΤΕΟΚΟS.Συνεχιζω να πιστευω,οτι η 670 ηταν και η πιο φθηνη επιλογη,και η καλυτερη!Εφαγα @@ με το συμπαθειο.Για τον εαυτο μου μιλαω.

 

Παλι θα συγκρινουμε κλοκαρισμενα με στοκ..για να φτασεις αυτο το σκορ εισαι στο +140 πυρηνα.

 

Eγω την δικη μου την πηγα 340+ και δεν καταλαβε τιποτε!Μακαρι να ανταποκρινοταν με τον ιδιο τροπο. :P

Σκεφτομαι σοβαρα να την πουλησω.Θα φαει σουταρισμα,και με βλεπω για 780,και θα αραξω εκει.Ειναι η μονη που αξιζει.Μια titan κυριολεκτικα!Θα παρω καμια gigabyte wind3force,και θα την παω πιο πανω και απο κλοκαρισμενη titan!

Αυτα ειναι TEOKOS...ιδια επιδοση με 770.Διαφορα 1,5 fps,στα ιδια ρολογια...

 

η 760 είναι ανάμεσα σε 660ti και 670 

η 770 είναι 680

 

Aπο προσωπικη εμπειρια παντως,εγω ακομη γελαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λιγο χαζο να πουλησεις την 680 και να δωσεις +300(+) ευρω για να παρεις 780 απο τη στιγμη που μπορεις να χτυπισεις μια μεταχειρισμενη 680 ακομα για sli. Εαν εχεις mobo με καλο sli θα εισαι πολυ πιο γρηγορος απο μια 780.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα Valley στο +95 πυρήνα και +175 μνήμες με stock επεξεργαστή..

 

Valley_Benchmark_4_0_No_Sli_95_175.png

 

 

EDIT: Η διαφορά ανάμεσα στον επεξεργαστή stock και 4.5Ghz είναι λιγότερο από μισό frame από ότι βλέπω οπότε δεν είναι άξιο αναφοράς..

Επεξ/σία από Doc1355
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την 670,αυτα τα ρολογια δεν ειναι τιγκα.Σωστα το τoνισε ο ΤΕΟΚΟS.Συνεχιζω να πιστευω,οτι η 670 ηταν και η πιο φθηνη επιλογη,και η καλυτερη!Εφαγα @@ με το συμπαθειο.Για τον εαυτο μου μιλαω.

 

Eγω την δικη μου την πηγα 340+ και δεν καταλαβε τιποτε!Μακαρι να ανταποκρινοταν με τον ιδιο τροπο. :P

Σκεφτομαι σοβαρα να την πουλησω.Θα φαει σουταρισμα,και με βλεπω για 780,και θα αραξω εκει.Ειναι η μονη που αξιζει.Μια titan κυριολεκτικα!Θα παρω καμια gigabyte wind3force,και θα την παω πιο πανω και απο κλοκαρισμενη titan!

Αυτα ειναι TEOKOS...ιδια επιδοση με 770.Διαφορα 1,5 fps,στα ιδια ρολογια...

 

Aπο προσωπικη εμπειρια παντως,εγω ακομη γελαω.

Φιλε μου ως κατοχος τιταν χωρις να θελω να θιξω κανεναν και τιποτα οσο και να κλοκαρεις την 780 κλοκαρισμενη τιταν να περασεις δεν παιζει.οταν με το καλο την παρεισ την 780 κλοκαρε την οσο θες και κλοκαρω και εγβ την μια δικια μου και τρεχουμε οποιο bench θες και θα δεις τα αποτελεσματα.Τωρα εννοειτε οτι η τιμη αποδοση της 780 για τα χρηματα της ειναι υπερτουμπανο και εννοειτε οτι δεν δικαιολογειτε η παραπανω τιμή της τιταν για την ελαχιστη αποδοση υπερ της τιταν αλλα τιταν κλοκαρισμενη δεν περναει η 780 επισης κλοκαρισμενη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ως κατοχος τιταν χωρις να θελω να θιξω κανεναν και τιποτα οσο και να κλοκαρεις την 780 κλοκαρισμενη τιταν να περασεις δεν παιζει.οταν με το καλο την παρεισ την 780 κλοκαρε την οσο θες και κλοκαρω και εγβ την μια δικια μου και τρεχουμε οποιο bench θες και θα δεις τα αποτελεσματα.Τωρα εννοειτε οτι η τιμη αποδοση της 780 για τα χρηματα της ειναι υπερτουμπανο και εννοειτε οτι δεν δικαιολογειτε η παραπανω τιμή της τιταν για την ελαχιστη αποδοση υπερ της τιταν αλλα τιταν κλοκαρισμενη δεν περναει η 780 επισης κλοκαρισμενη

ετσι.μη λεμε οτι θελουμε..σαφεστατα κ ειναι μια πολυ δυνατη καρτα η 780 αλλα οχι κ οτι μπορει να φτασει ποσο μαλλον κ να ξεπερασει επιδοσεις τιταν.

 

 

 

τελικα δεν μου ειπες τι εγινε με το g19 το εφτιαξες το μονιτορ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάποιος με sli/cf να ανεβάσει ένα bench από Grid2 σε τέρμα settings παρακαλώ :)

θα το ετρεχα εγω αλλα το sli profile αυτου του παιχνιδιου ειναι για κλαματα απο πλευρας scaling.εχει πολυ δουλεια ακομα.το δουλευω μαζι με ενα παληκαρι απο γερμανια.

 

αν θες να δεις την πραγματικη κ ωμη δυναμη των καρτων σου τρεξε ενα tomb raider bench που θα πιασεις σταθερα 99% scaling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το ετρεχα εγω αλλα το sli profile αυτου του παιχνιδιου ειναι για κλαματα απο πλευρας scaling.εχει πολυ δουλεια ακομα.το δουλευω μαζι με ενα παληκαρι απο γερμανια.

 

αν θες να δεις την πραγματικη κ ωμη δυναμη των καρτων σου τρεξε ενα tomb raider bench που θα πιασεις σταθερα 99% scaling.

 

Για αυτό ακριβώς ρωτάω Γιώργο..βλέπω score που θα έπρεπε να το βγάζει η μία κάρτα μόνη της!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό ακριβώς ρωτάω Γιώργο..βλέπω score που θα έπρεπε να το βγάζει η μία κάρτα μόνη της!

 

 

το ξερω πολυ καλα.δεν περιμενα να μου πεις τιποτα το διαφορετικο.καλως ηρθες λοιπον στα στραβα κ αναποδα του sli profile..

 

δεν μπορεις να κανεις τιποτα απολυτως.ειδικα στο bench αυτου του παιχνιδιου.αν θες να πιασεις λιγο καλητερο scaling δωσε τερμα multisampling για να σε λιγο καλητερα στη ροη του παιχνιδιου.παντως οπως κ να χει τελικα δεν μ'αρεσει καθολου αυτο το παιχνιδι απο πλευρας οδηγικης αισθησης.δεν ξερω,απλα δεν μ'αρεσει.το μονο που μ'αρεσει ειναι τα υπεροχα γραφικα του.

 

για να καταλαβεις ποσο αποτηγχανει ακομα κ τωρα αυτο το παιχνιδι απο πλευρας sli scaling σκεψου οτι στο παναρχαιο κ μουσειακο πλεον gtaiv το παιδι απο γερμανια που σου λεω εφτιαξε ενα απιστευτο κ εκρηκτικο profile με το scaling να φτανει 80-99%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Για αυτό ακριβώς ρωτάω Γιώργο..βλέπω score που θα έπρεπε να το βγάζει η μία κάρτα μόνη της!

 

 

το ξερω πολυ καλα.δεν περιμενα να μου πεις τιποτα το διαφορετικο.καλως ηρθες λοιπον στα στραβα κ αναποδα του sli profile..

 

δεν μπορεις να κανεις τιποτα απολυτως.ειδικα στο bench αυτου του παιχνιδιου.αν θες να πιασεις λιγο καλητερο scaling δωσε τερμα multisampling για να σε λιγο καλητερα στη ροη του παιχνιδιου.παντως οπως κ να χει τελικα δεν μ'αρεσει καθολου αυτο το παιχνιδι απο πλευρας οδηγικης αισθησης.δεν ξερω,απλα δεν μ'αρεσει.το μονο που μ'αρεσει ειναι τα υπεροχα γραφικα του.

 

για να καταλαβεις ποσο αποτηγχανει ακομα κ τωρα αυτο το παιχνιδι απο πλευρας sli scaling σκεψου οτι στο παναρχαιο κ μουσειακο πλεον gtaiv το παιδι απο γερμανια που σου λεω εφτιαξε ενα απιστευτο κ εκρηκτικο profile με το scaling να φτανει 80-99%

Κατα το gaming οι καρτες παιζουν σωστα μονο στο benchmark το usage φτανει μεχρι 60%... Αυτο ειναι το κουλο!Σχετικα με την αισθηση οδηγησης εγω παιζω με την τιμονιερα οποτε εχει διαφορα,βεβαια οκ δεν ειναι και κανενα simulator αλλα δεν ειναι και απο τα χειροτερα :-)Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάποιος με sli/cf να ανεβάσει ένα bench από Grid2 σε τέρμα settings παρακαλώ :)

 

Ειχα τρεξει κανα μηνα πριν bench με 7970 cf. Εχω ενα screenshot μονο. :)

 

Με 3570k και 8gb ram.

 

grid2_avx2013-06-1016-36-33-38_zps2624ea

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...