Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν λεω,δεν μ'ακους!Συνεχιζεις τα δικα σου...μαθε ν'ακους λιγο B)

Φαντασου με 2600κ στα 4,5.Για να μην υπαρχει δικαιολογια επεξεργαστη.

ε τωρα ενταξει την καρτα την ειχα 1χρονο λες να ξερεις καλυτερα εσυ που την πηρες χθες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τωρα ενταξει την καρτα την ειχα 1χρονο λες να ξερεις καλυτερα εσυ που την πηρες χθες!

 

Kαι'γω εναν χρονο σχεδον την εχω.Επαιξα τα πιο βαρεια games.Τωρα αυτο επιχειρημα ηταν;

Απλα δεν θελεις να παραδεχτεις.Φαινεται η δικια μου δεν ειναι σαν την δικη σου.Θα επεσα σε χαλια εργοστασιο.

 

χαμηλα εισαι στο σκορ σου! τι μνημες πειραξες +100? η καρτα στα στοκ της πρεπει να σου βγαλει 47fps η λιγο κατω η πιο πανω

 

Στα stock,θα πεσει κλαμα!Κατσε να το βρω που το εχω σωσει...

 

Unigine Valley Benchmark 1.0 FPS:

44.5

Score:

1861

Min FPS:

23.5

Max FPS:

84.1

Aυτο με ενα πολυ ελαφρυ oc.Στα 1131 πυρηνα.

 

Επειδη τωρα δεν εχω σε λειτουργια το πσ,ειμαι με τον μικρο,μολις μου ερθει το τροφοδοτικο,θα σου δωσω σε stock ολα.Λογαριαζε λιγο πιο κατω...Οχι πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε  reference να ηταν!

 

Eκει παιζουν οι 680.Βεβαια εχω κλειδωμενο bios.Με ενα αλλο,και ξεκλειδωτα ρευματα δεν ξερω αν εκανε θαυματα!Γι'αυτο λεω,απο προσωπικη εμπειρια,οτι μερικοι,και σε κατι benchs,του οτι να'ναι,δεν ξερουν τι νουμερα να βαλουν,για να πουλησουν,και να στηριξουν την μια η' την αλλη εταιρεια.

Απο εδω και περα,απο κοσκινο ξανα.Δεν πιστευω σε τριτα benchs,οτι και να λενε.Μονο απο εδω μεσα,και με αποδειξεις.Απο κατοχους καρτων,και νορμαλ επεξεργαστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα κατσε στην γωνια τωρα! και θα σου παρω ενα παγωτο να φας σαν καλο παιδακι που εισαι  :-D  - Aυτο με ενα πολυ ελαφρυ oc.Στα 1131 πυρηνα.

 

Eχεις ενα(παραξενο,"ειρωνευτικο",πετυχημενο παντως μια φορα, δεν το λεει κανεις),χιουμορ...τωρα,αν καταλαβες τι ειπες,εσυ ξερεις.

Μαλλον δεν σου αρεσαν τα νουμερακια.Τι να σου κανω;τα παραπονα στην εταιρεια.

Οταν καποιος καθεται να μιλησει με αριθμους και επιχειρηματα,εσυ κοροιδευεις.Και οταν αλλοι κανουν χιουμορ,εσυ μας ποσταρεις benchs ξενων sites,αμφιβολου προελευσεως. :P

Τα νουμερα εδω μεσα μιλανε απο μονα τους... :D

Τωρα σοβαρα,θα ριξεις κανα ευρω να με βοηθησεις να παρω την 780,και'γω θα σου ποσταρω οτι διαγραμμα θελεις,για να "ξεντροπιαζουμε" τους amd-αδες;Χαχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια παρακληση προς Doc1335.

Mπορω να εχω ενα valley μονο με μια 770;(ρολογια,οτι μπορεις,δικη σου επιλογη).Σ'ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.Αν μπορεις να τις σπασεις,και δεν σε βαζω σε κοπο.

Μαζευω benchs,βγαζω συμπερασματα,συγκρινω κλπ...γι'αυτο και το θελω.Ξερεις στην παρεα και στον καφε,συζητηση να γινεται.

 

Έλα φίλε εδώ είσαι!

 

Heaven_Benchmark_4_0_No_Sli_Stock.png

 

 

 

A και επειδή έχουμε και δύσπιστους,αν κοιτάξεις στο gpu model λέει 2 κάρτες..Αυτό συμβαίνει γιατί το run είναι με απλά disabled το sli!

Ορίστε και ένα με την δεύτερη κάρτα βγαλμένη από την μητρική:

 

Heaven_Benchmark_4_0_No_Sli_Stock_1_card

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες να πίστευε κανεις οτι εβγαλες 2100 με sli on? :P

 

Οχι αλλά με τόσα που έχω ακούσει μπορεί να μου έλεγαν ότι τράβηξε και λίγο από την άλλη κάρτα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω φιλε Doc και Jim!Δειχνει η 770(evga;),να τα παει καλα,σε πολυ πιο χαμηλες συχνοτητες απο τις 670,680 εδω.Βεβαια bench με bench,και game με game επισης υπαρχουν παντα διαφοροποιησεις,αναλογως διαφορων παραγοντων.

Κατι πρεπει να τρεχει με τις υλοποιησεις και τις εταιρειες.Μου φαινεται η Asus απο την κλειδαροτρυπα θα με ξαναδει! :P

 

Παντως λες τιποτε φιλε Doc,να παιζει αν ειναι win 7 η' win 8;Εγω σε 8αρια παιζω Games,και βγαζω εδω και αρκετους μηνες προσωπικα benchs.

Λες;Μπα,ετσι;

Στο μελλον, λεω θα δοκιμασω σε evga.Θα δειξει.Παντως,για τα δικα μου δεδομενα,θελω κι αλλο πανω.Ξερεις,αν δεν εχεις 60 καρφωτα στο game,δεν το ευχαριστιεσαι.Οταν θα δω στο μελλον καρτουλα με τετοιες επιδοσεις,και να μην γδερνει,θα την τσιμπησω στα μαγουλακια! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω φιλε Doc και Jim!Δειχνει η 770(evga;),να τα παει καλα,σε πολυ πιο χαμηλες συχνοτητες απο τις 670,680 εδω.

Κατι πρεπει να τρεχει με τις υλοποιησεις και τις εταιρειες.Μου φαινεται η Asus απο την κλειδαροτρυπα θα με ξαναδει! :P

 

Παντως λες τιποτε φιλε Doc,να παιζει αν ειναι win 7 η' win 8;Εγω σε 8αρια παιζω Games,και βγαζω εδω και αρκετους μηνες προσωπικα benchs.

Λες;Μπα,ετσι;

Στο μελλον, λεω θα δοκιμασω σε evga.Θα δειξει.Παντως,για τα δικα μου δεδομενα,θελω κι αλλο πανω.Ξερεις,αν δεν εχεις 60 καρφωτα στο game,δεν το ευχαριστιεσαι.Οταν θα δω στο μελλον καρτουλα με τετοιες επιδοσεις,και να μην γδερνει,θα την τσιμπησω στα μαγουλακια! :D

 

Διαφορά ανάμεσα σε windows δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει..στα Win8 είχα διαβάσει κάπου παίζει να έχεις καλύτερες επιδόσεις σε μερικά games αλλά δεν το πιστεύω να σου πω την αλήθεια!

Τώρα σχετικά με τα 60 καρφωτά frames που λες θα σου πω ότι τουλάχιστον τα δικά μου μάτια διαφορά ανάμεσα σε 40 και 60 δεν βλέπουν...το ίδιο ισχύει και για τα φίλτρα που άλλος λέει δεν μπορώ να παίξω με λιγότερο από 8xAA,το θεωρώ μπούρδα αυτό...

 

Επίσης όταν λες να μην γδέρνει τι εννοείς;

Γιατί και αυτό σχετικό είναι...μια κάρτα που δεν θα σε "γδάρει" και θα σου κάνει και τα κέφια με τα frames μετά από 4-5 μήνες που θα βγούν πιο απαιτητικά παιχνίδια πάλι δεν θα μπορεί να τα παίξει στα frames που θες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορά ανάμεσα σε windows δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει..στα Win8 είχα διαβάσει κάπου παίζει να έχεις καλύτερες επιδόσεις σε μερικά games αλλά δεν το πιστεύω να σου πω την αλήθεια!

Τώρα σχετικά με τα 60 καρφωτά frames που λες θα σου πω ότι τουλάχιστον τα δικά μου μάτια διαφορά ανάμεσα σε 40 και 60 δεν βλέπουν...το ίδιο ισχύει και για τα φίλτρα που άλλος λέει δεν μπορώ να παίξω με λιγότερο από 8xAA,το θεωρώ μπούρδα αυτό...

 

Επίσης όταν λες να μην γδέρνει τι εννοείς;

Γιατί και αυτό σχετικό είναι...μια κάρτα που δεν θα σε "γδάρει" και θα σου κάνει και τα κέφια με τα frames μετά από 4-5 μήνες που θα βγούν πιο απαιτητικά παιχνίδια πάλι δεν θα μπορεί να τα παίξει στα frames που θες :)

Eξηγουμε...

Εχω φιλαρακι,που βαλαμε στοιχηματα(πορωμενος με τα games),οτι δεν θα καταλαβει τα fps.Του ελεγα τα ιδια,αλλα πιστεψε με,τα'χασα ΟΛΑ!Μου ελεγε,τωρα σε αυτη την σκηνη εχεις τοσα fps.Σε αυτη τοσα κλπ...καθισα να τις μετρησω και επεσε εξω κατα 5 fps!Oυτε μηχανακι να ηταν.Βγαλε συμπερασμα.Το καταλαβαινε απο την συμπεριφορα,και τα γραφικα.Παραπανω,δεν ξερω.

 

Οσο για τα AA,συμφωνω,αλλα στο συνολο η ποιοτητα ξεχωριζει.Πιο στρογγυλεμενες ακμες στα γραφικα και τετοια.

Τελος,για το γδαρσιμο,εννοω κατι σε επιδοσεις 780,αλλα με 550 κατοσταρικα ειμαι νορμαλ.Εαν η 780 ειχε απο 550,και κατι παραπανω,ΟΠΩΣ ΛΕΣ λογω καινουριων απαιτησεων σε γραφικα,ΤΟΣΑ χρηματα τα θεωρω πεταμενα!Την επαθα μια φορα,δεν θελω να την ξαναπαθω.Ακριβως δηλαδη,γιατι οι καρτες ξεπερνιουνται γρηγορα,ισως και σε ενα χρονο,οι τιμες επρεπε να ειναι χαμηλοτερες.Να δωσω 1000 ευρω για sli σε 780,titan,αντε παει κι ερχεται.Αλλα 2 χιλιαρικα,με τιποτε.Χιλια ευρω,για μια καρτα επισης με τιποτε.Πολλα φιλε μου,και δεν τα αξιζει για 2 χρονια αντοχης,οπως βλεπω τις απαιτησεις των games.

Αυτο δεν συμβαινει στους επεξεργαστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξηγουμε...

Εχω φιλαρακι,που βαλαμε στοιχηματα(πορωμενος με τα games),οτι δεν θα καταλαβει τα fps.Του ελεγα τα ιδια,αλλα πιστεψε με,τα'χασα ΟΛΑ!Μου ελεγε,τωρα σε αυτη την σκηνη εχεις τοσα fps.Σε αυτη τοσα κλπ...καθισα να τις μετρησω και επεσε εξω κατα 5 fps!Oυτε μηχανακι να ηταν.Βγαλε συμπερασμα.Το καταλαβαινε απο την συμπεριφορα,και τα γραφικα.Παραπανω,δεν ξερω.

 

Οσο για τα AA,συμφωνω,αλλα στο συνολο η ποιοτητα ξεχωριζει.Πιο στρογγυλεμενες ακμες στα γραφικα και τετοια.

Τελος,για το γδαρσιμο,εννοω κατι σε επιδοσεις 780,αλλα με 550 κατοσταρικα ειμαι νορμαλ.Εαν η 780 ειχε απο 550,και κατι παραπανω,ΟΠΩΣ ΛΕΣ λογω καινουριων απαιτησεων σε γραφικα,ΤΟΣΑ χρηματα τα θεωρω πεταμενα!Την επαθα μια φορα,δεν θελω να την ξαναπαθω.Ακριβως δηλαδη,γιατι οι καρτες ξεπερνιουνται γρηγορα,ισως και σε ενα χρονο,οι τιμες επρεπε να ειναι χαμηλοτερες.Να δωσω 1000 ευρω για sli σε 780,titan,αντε παει κι ερχεται.Αλλα 2 χιλιαρικα,με τιποτε.Χιλια ευρω,για μια καρτα επισης με τιποτε.Πολλα φιλε μου,και δεν τα αξιζει για 2 χρονια αντοχης,οπως βλεπω τις απαιτησεις των games.

Αυτο δεν συμβαινει στους επεξεργαστες.

 

Ναι σχετικά με τα frames δεν είμαι απόλυτος,σου είπα τι παίζει με τα δικά μου μάτια!

 

Σχετικά με τις τιμές που λες δεν έχω παρά να συμφωνήσω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως,οπως διαβασα και σε αλλο τοπικ,μετα απο ολα αυτα,και επειδη κουραστικα γενικως με τις εταιρειες και το γδαρσιμο,λεω να παω σε κανα ps3,ps4,και να αραξω εκει.Υπαρχουν μαλιστα και games πανεμορφα,που δεν βγηκαν σε πσ.Θα παιζω και με το αισθημα παρεα! :lol:

Εχω και φανταστικη led,και θα ειμαι τζιμανι.Θα μου κοστισει μαλιστα 300 κατοσταρικα,και τα 700 θα τα παρω σε games.Ε,μα,κοροιδια ρε φιλε...τι 760,τι 770,τι 780,τι titan,τι 7950,τι 7970,τι...θα εκραγει το κεφαλι μας στο τελος,και...η τσεπη μας επισης :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...