Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Qsis το θυμασαι αυτο που ειπες? :-D

στα ρολόγια που είμαι όχι απλά να τεζάρει πρέπει , αλλά να αρχίσουν να τσιρίζουν οι πυκνωτές της και idle

 

τι εγινε αρχιζουμε να τεζαρουμε τους πυκνωτες  και να τσιριζει η καρτα?  :-D  

 

δεν τα υπολογησες καλα μου φαινεται! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ σε 1100/1450 συνεχίζω και έχω τη κάρτα μου 24/7 , το παραπάνω bench είναι από όταν τη πρωτοπήρα που έκανα ακόμα δοκιμές και όντως δεν είναι στις ρυθμίσεις που τελικά κατέληξα (γιατί εγώ θέλω σταθερές ρυθμίσεις για όλες τις περιπτώσεις σε πραγματική χρήση, όχι μόνο για bench ) 

 

απλά δείχνω τι μπορεί να κάνει η κάρτα γενικά, όπως και ο φίλος πιο πάνω άλλωστε που πιθανότατα βρίσκεται στα όρια που του επιτρέπει η τάση του

 

τέλος μην ξεχνάς ότι σε αυτό εδώ το φόρουμ τα καλύτερα νούμερα από 7950 δεν τα χεις δει από μένα, εγώ συνήθως βγάζω από τα χαμηλότερα

υπάρχουν και σκορ με 1200/1600 ή και παραπάνω.. νούμερα στα οποία εγώ δεν έχω πατήσει καν 

επίσης μην ξεχνάς ότι και η πλατφόρμα μου είναι παλιά γιατί ένα καλύτερος επεξεργαστής σου δίνει επιπλέον σκορ, έστω και λίγο

 

στο άλλο θέμα που διαφωνούμε όταν μιλάω για κλοκαρισμένη 7950 πάντως αναφέρομαι στο αρκετά συντηρητικό και εύκολο να επιτευχθεί από όλους και να διατηρηθεί για νορμάλ χρήση 1100/1400-1450

 

αυτά είναι νούμερα που μπορεί να έχει οποιαδήποτε amd , για πιο πάνω παίζει ρόλο και το κομμάτι 

 

το πού μπορεί να φτάσει οριακά μια 760 δε το ξέρουμε ακόμα,το μόνο που ξέρουμε είναι ότι πάνε αρκετά ψηλά από μόνες τους, ενώ οι amd είναι συνήθως πολύ πιο χαμηλά σε σχέση με αυτό που μπορούν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ σε 1100/1450 συνεχίζω και έχω τη κάρτα μου 24/7 , το παραπάνω bench είναι από όταν τη πρωτοπήρα που έκανα ακόμα δοκιμές και όντως δεν είναι στις ρυθμίσεις που τελικά κατέληξα (γιατί εγώ θέλω σταθερές ρυθμίσεις για όλες τις περιπτώσεις σε πραγματική χρήση, όχι μόνο για bench ) 

 

απλά δείχνω τι μπορεί να κάνει η κάρτα γενικά, όπως και ο φίλος πιο πάνω άλλωστε που πιθανότατα βρίσκεται στα όρια που του επιτρέπει η τάση του

 

τέλος μην ξεχνάς ότι σε αυτό εδώ το φόρουμ τα καλύτερα νούμερα από 7950 δεν τα χεις δει από μένα, εγώ συνήθως βγάζω από τα χαμηλότερα

υπάρχουν και σκορ με 1200/1600 ή και παραπάνω.. νούμερα στα οποία εγώ δεν έχω πατήσει καν 

ελα τωρα σταματα η δηλωση σου αφορουσε την δικια σου καρτα και τις ρυθμισεις σου 24/7 

 

η καρτα του απο πανω μια χαρα σου τραβαει κι αλλο φυστικη εσενα αρκει να θελει και να εχει την διαθεση να την ανεβασει κι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

η καρτα του απο πανω μια χαρα σου τραβαει κι αλλο φυστικη εσενα αρκει να θελει και να εχει την διαθεση να την ανεβασει κι αλλο

με αυτή τη λογική ξεκλειδώνω τάση και ανεβάζω κι εγώ κι άλλο

 

επίσης ξέρεις να μου πεις αν με τις παραπάνω ρυθμίσεις ο φίλος είναι παντού σταθερός; έχει παίξει όλα τα βαριά παιχνίδια χωρίς κανένα πρόβλημα (γιατί τα unigine συγχωρούν τα real games όχι και τόσο ) 

 

εγώ έχω τεστάρει ότι είμαι 100% σταθερός με τις ρυθμίσεις στις οποίες κατέληξα παντού όχι μόνο στο να βγάλω ένα unigine για αυτό επικαλούμαι κυρίως αυτές 

 

αλλά αν είναι να ανεβαίνουν λίγα λίγα τα mhz για να δούμε ποια τελικά θα ξεζουμίσει και τον τελευταίο πόντο περίμενε να ποστάρουν  άλλοι, εγώ φτάνω σχεδόν στα όρια μου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτή τη λογική ξεκλειδώνω τάση και ανεβάζω κι εγώ κι άλλο

 

επίσης ξέρεις να μου πεις αν με τις παραπάνω ρυθμίσεις ο φίλος είναι παντού σταθερός; έχει παίξει όλα τα βαριά παιχνίδια χωρίς κανένα πρόβλημα (γιατί τα unigine συγχωρούν τα real games όχι και τόσο ) 

 

εγώ έχω τεστάρει ότι είμαι 100% σταθερός με τις ρυθμίσεις στις οποίες κατέληξα παντού όχι μόνο στο να βγάλω ένα unigine 

συνεχιζεις εεε χαχαχαχαχα! :-D

 

οι αλλοι απο πανω ποσπαθουν να σωσουν την παρτιδα :-D

 

ρε τι πλακα εχεται  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την κάρτα όταν την είχα την είχα φτάσει εδώ

 

Eπειδη δεν φαινεται,και δεν ξερω ποια ειχες,αυτη ποια ειναι ακριβως απο την σειρα;

 

gigabyte 7950 είναι @900mhz , απλά  έχει bios με ξεκλείδωτη τάση και μπορεί να "παίζει" παραπάνω 

 

Aξιοπρεπεστατη καρτουλα.Πανω απο 2000 score,δειχνει να'χει ψυχη.

 

μα για αυτή που μιλάτε...  Gigabyte Radeon HD7950 3GB Windforce 3X

 

Eγω δεν ημουν στην συζητηση.Τωρα μου ειπε ο qsis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάμε μια ανακύκλωση γιατί ο σαιζ έχει ασθενή μνήμη :P 



Eπειδη δεν φαινεται,και δεν ξερω ποια ειχες,αυτη ποια ειναι ακριβως απο την σειρα;

gigabyte 7950 είναι @900mhz , απλά  έχει bios με ξεκλείδωτη τάση και μπορεί να "παίζει" παραπάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη δεν φαινεται,και δεν ξερω ποια ειχες,αυτη ποια ειναι ακριβως απο την σειρα;

 

μα για αυτή που μιλάτε...  Gigabyte Radeon HD7950 3GB Windforce 3X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάμε μια ανακύκλωση γιατί ο σαιζ έχει ασθενή μνήμη :P

 

gigabyte 7950 είναι @900mhz , απλά  έχει bios με ξεκλείδωτη τάση και μπορεί να "παίζει" παραπάνω 

απο 10 καρτες μου βρισκεται το καλυτερο σκορ

 

κατσε να παιξουν 10..... 760 να βαλουμε το καλυτερο σκορ! αλλα για μενα δεν λεει τιποτα αυτο οταν η καρτα/ες ειναι ετοιμη να εκραγει

 

billst21 νομιζω οτι πουλας μια καρτα στις αγγελιες gigabyte 7950

 

σφαργισμενη απο rma

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/167120-gigabyte-7950-gv-r795wf3-3gd/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λλα για μενα δεν λεει τιποτα αυτο οταν η καρτα/ες ειναι ετοιμη να εκραγει

 

Συγνωμη,στα benchs ολες οι καρτες ειναι ετοιμες να εκραγουνε.Ποσες απο αυτες δουλευουν σε 24/7;Ακομη και nvidia να ειναι,η'΄θα παρεις μαυρη οθονη,η' σε κανα χρονο,τους βλεπω με την καρτα στο χερι.

 

billst21 νομιζω οτι πουλας μια καρτα στις αγγελιες gigabyte 7950

 

Kαι'γω να σου πω την αληθεια saiz,αν μπορουσα να δωσω την 680 αυτη την στιγμη σε καλη τιμη,θα την εδινα.Απλα την πηρα ακριβα,και δεν θελω να σκοτωσω τα λεφτα μου.

Θα κρατουσα την 7770,και οταν βγουνε οι 8χχχ amd η' 8χχ nvidia,τοτε θα εκανα μια αλλη επιλογη.Βιαστικα,χωρις φυσικα,να με καλυπτει ουτε η 7χχ σειρα της nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Kαι'γω να σου πω την αληθεια saiz,αν μπορουσα να δωσω την 680 αυτη την στιγμη σε καλη τιμη,θα την εδινα.Απλα την πηρα ακριβα,και δεν θελω να σκοτωσω τα λεφτα μου.

 

o σαιζ είναι περιχαρής επειδή βρήκε άτομο να τη διώξει σε τιμή σκάνδαλο 

το ίδιο και ο movie που του έκατσε να ισχύει το step up για αυτόν 

 

αυτοί που πήραν ακριβά τις 6xx όπως εσύ και έφαγαν απαξίωση λοιπόν δε μετράνε για εκείνους, οπότε μην του λες τον πόνο σου γιατί δεν σημαίνει τίποτα για εκείνον    :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...