Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Ειπαμε πως το valley και το heaven δειχνουν λαθος ρολογια..

 

Βαλτε on screen display για να βλεπετε μεχρι που ανεβαινει κατα το bench!

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια παρακληση προς Doc1335.

Mπορω να εχω ενα valley μονο με μια 770;(ρολογια,οτι μπορεις,δικη σου επιλογη).Σ'ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.Αν μπορεις να τις σπασεις,και δεν σε βαζω σε κοπο.

Μαζευω benchs,βγαζω συμπερασματα,συγκρινω κλπ...γι'αυτο και το θελω.Ξερεις στην παρεα και στον καφε,συζητηση να γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1306mhz λεει? τοσο ειναι στοκ? ουτε με μπουστ δεν ειναι τοσο! τι ακριβως παιζει? στο gpuz ποσο σου λεει οταν κανεις το bench?

 

ο saiz ειπε πως ειναι θέμα των κεπλερ οι συχνοτητες στο valley. boost ειναι 1137 κανονικα. στο gpuz ποσο σου παει εσενα ? 

stock είναι λέμε,ότι κάνει το boost,δεν έχω πειράξει τίποτα.gpuz λέει μέχρι 1150 αλλα πάει ποιό πάνω απο μόνο του.ΕVGA precision λέει οτι πάει μέχρι 1260 κάπου εκεί πρέπει να είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Mια παρακληση προς Doc1335.</p>

<p>Mπορω να εχω ενα valley μονο με μια 770;(ρολογια,οτι μπορεις,δικη σου επιλογη).Σ'ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.Αν μπορεις να τις σπασεις,και δεν σε βαζω σε κοπο.</p>

<p>Μαζευω benchs,βγαζω συμπερασματα,συγκρινω κλπ...γι'αυτο και το θελω.Ξερεις στην παρεα και στον καφε,συζητηση να γινεται.</p>

 

Ναι αμε θα σου ανεβασω το απογευμα γιατι τωρα γυρισα απο την δουλεια και βαριεμαι :-P

 

Δεν μου ειναι καθολου κοπος ετσι και αλλιως εχω να κανω και αλλες δοκιμες σημερα με επεξεργαστες κτλ :-)

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι βέβαιος ότι θες να δεις κάτι; 

 

edit , άντε επειδή είσαι εσύ 

 

heaven%202013-07-06%2008-53-40-16.bmp

 

ΥΓ αυτά είναι τα στοκ ρολόγια μου που δείχνει στο heaven (1000/1250)

δες και ένα  gpuz μου

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17446443/ffxcfhd.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια παρακληση προς Doc1335.

Mπορω να εχω ενα valley μονο με μια 770;(ρολογια,οτι μπορεις,δικη σου επιλογη).Σ'ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.Αν μπορεις να τις σπασεις,και δεν σε βαζω σε κοπο.

Μαζευω benchs,βγαζω συμπερασματα,συγκρινω κλπ...γι'αυτο και το θελω.Ξερεις στην παρεα και στον καφε,συζητηση να γινεται.

 

 

έχουμε με τον doc τις ίδιες κάρτες... πάρε ένα valley με την μια... ενοείται μαμά όλα!

 

mia.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω ξανά ένα heaven @1100/1450

 

xcvsdz_zps970cf446.png

άντε σου πετάω το μπαλάκι,bench με υπερχρονισμό χωρίς να πειράξω καθόλου τα ρεύματα.Οι χρονισμοί στο unigine είναι λάθος κοίτα στο gpu-zpost-268025-0-25049800-1373108377_thumb.pngpost-268025-0-19983700-1373108384_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...