Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα ιδια βγαζουμε !

 

lgt13f3p.png

 

Χμμμμ...Ενδιαφερων!!! :)

 

θα κανεις κ εσυ μια παλικαρια ακομα να τρεξεις το grid2 με αυτην? Κατι υποπτο μου μυριζει στην καρτα μου, εκτος αν με τραβαει ο 6300.

 

Θα περιμενεις λιγο γιατι πρεπει να κατεβει απο steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 
εδω κατι τεστακια με το hitman  που ειχα κανει με δικο μου συστημα πιο παλια !! 
 
ι7 860 @ 3818 4core/8 thread
amd 5970 @ 940/1250

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0fh
 
HMA_2012_11_22_19_43_28_132.jpg

 

 
με τις μνημες στα 1600 !!
HMA_2013_01_01_21_11_03_030_zps416340e8-
 
με τις μνημες στα 2133 !!
HMA_2013_01_01_21_15_26_742_zps41570580-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει δυνατοτερη cpu το valley ; δε καταλαβα τι παιχτηκε; νομιζα οτι αυτες τις μερες εβλεπα heaven

τεσταρισε το κ μονος σου..τρεχε το με το ιδιο ρολοι στην καρτα κ σηκωνε βημα βημα τον επεξεργαστη κ θα δεις ολο κ καλυτερο σκορ..αυτο πιστευω πως ειναι η καλυτερη απαντηση στην ερωτηση σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τελευταια φορα που μετρησα ειμαι στο 43.3 και θυμαμαι οτι δεν ειναι και κατι το φοβερο για κλοκαρισμενη 7950, ειναι το λογικο για τα ρολογια μου 

 

και λινκ με το δικο μου bench 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/khnoilkn_zps76f850c4.png

 

το ξερω οτι σε αυτα τα τεστ παιρνεις βελτιωσεις αναλογες με την αυξηση των ρολογιων σου, απλα σε amd επεξεργαστες  βλεπω χαμηλα νουμερα και μου κανει εντυπωση.. 

 

βεβαια τωρα που το σκεφτομαι ξανα με το στοκ του giokou που εχει ακριβως  ιδια καρτα εχουμε φυσιολογικη διαφορα.. (δηλαδη η διαφορα 23% σε επιδοσεις καλυπτεται ανετα απο το 15% σε ρολόι πυρηνα του οποιου  η αυξηση  ειναι αναλογη των επιπλεον fps σχεδον παντα μαζι με τα επιπλεον 200mhz σε μνημες που δινουν εως 10% , δηλαδη εως 5% τα 100mhz που το εχω μετρησει σε αλλη περιπτωση ) , οποτε ακυρο το σχολιο μου

 

απλα οι 7870 περιμενα να ειναι πιο ψηλα οπως λεει και ο Phanispal απο πισω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τελευταια φορα που μετρησα ειμαι στο 43.3 και θυμαμαι οτι δεν ειναι και κατι το φοβερο για κλοκαρισμενη 7950, ειναι το λογικο για τα ρολογια μου 

 

και λινκ με το δικο μου bench 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/khnoilkn_zps76f850c4.png

 

το ξερω οτι σε αυτα τα τεστ παιρνεις βελτιωσεις αναλογες με την αυξηση των ρολογιων σου, απλα σε amd επεξεργαστες  βλεπω χαμηλα νουμερα και μου κανει εντυπωση.. 

 

Ε και? 

 

Εγώ ποτέ δεν ήμουν του oc, benchmarking κτλ, τη φωτό την έβαλα ως απάντηση στους evagelou και Ashmadia, που έχουν 8350 κι ανέφεραν θέμα με επεξεργαστή! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα ενα εντιτ το παραπανω ποστ μου πριν με quoteαρεις γιατι τελικα καθισα και υπολογισα και βρηκα τη διαφορα μας λογικη, δεν παιζει ιδιαιτερο ρολο ο επεξεργαστης σε αυτα αλλωστε 

 

απλα αυτη η πουτ@ν@ η 7950 ανεβαινει τοσο πολυ για πλακα (και το ξεχναω συνεχως) , που η τοσο αισθητη διαφορα με μπερδεψε 

 

βλεποντας οτι εισαι σε στοκ ρολογια εισαι οκ , απλα εγω ειμαι στο "πατο των κλοκαρισμενων" και οταν βλεπω καποιον πιο κατω απο μενα χτυπαει alarm μεσα μου, οτι κατι δε παει καλα :P

 

ψησου να ανεβασεις τη καρτα σου να γινει χαμος, ειναι κριμα για τη συγκεκριμενη 

 

να πεις οτι ειχες εκει καμια ψωρο-nvidia που δε μπορει να παρει τα ποδια της να το καταλαβω, αλλα οχι 7950 που ειναι uber alles

 

 

:P :P :P :P :P :P :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πεις οτι ειχες εκει καμια ψωρο-nvidia που δε μπορει να παρει τα ποδια της να το καταλαβω, αλλα οχι 7950 που ειναι uber alles

 

 

 

 

 

παντως οι δικες μου οι "ψωρο nvidia" κατι κανουν  :P  τι λες? :-D

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=1uWRdEtzYD0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αρέσεις ρε qsis!  :devil:

 

Αυτά που έχω διαβάσει από εσάς εδώ, αλλά και σε πολλά sites παντού, είναι ότι η συγκεκριμένη είναι η χαρά του gamer και κατ' επέκταση του overclocker, αφού ανεβαίνει στον ύψιστο και κάνει πλάκα με πολλές...  :rolleyes:

 

Γι' αυτό και την επέλεξα και με κλειστά μάτια στη τιμή που την πήρα.

 

Ξέρω ότι θα έχω ουσιαστικό κέρδος και στα games, ειδικά σε αυτά τα βαριά που σκοπεύω να παίζω από δω και πέρα.

 

Όχι ότι με χαλάει όπως είμαι, δηλ με το Boost πατημένο, να πιάνω 40 - 50fps στο Far Cry 3 με τα πάντα τέρμα...  B)

 

Ποιο πρόγραμμα προτείνεις? Ν' αρχίσω με Trixx? Λέω να το παλέψω... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MSI Afterburner και βλέπεις.

 

Ποια υλοποίηση έχεις;

 

Τις υπογραφές ρε παίδες τί τις έχουμε? :P

 

Είμαι αρχάριος σε αυτό το θέμα, υπενθυμίζω. Γενικώς σκαμπάζω, αλλά oc σε gpu δεν έχω κάνει, οπότε δώς μου κανα καλό λόγο γιατί να επιλέξω το afterburner. Το trixx απ' ότι βλέπω είναι απλό και κατανοητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...